V 99 letech zemřel Charlie Munger, miliardář a pravá ruka Warrena Buffetta

Ve věku 99 let zemřel americký miliardář Charlie Munger, který dlouhá léta působil jako pravá ruka podnikatele Warrena Buffetta.

Munger hrál klíčovou roli při budování investičního impéria společnosti Berkshire Hathaway. O jeho úmrtí informovala v úterý zmíněná společnost s odkazem na jeho rodinu. Munger zastával pozici místopředsedy představenstva ve společnosti. 

Charlie Munger zemřel v úterý ráno v kalifornské nemocnici, necelý měsíc před svými 100. narozeninami. Munger dlouhá léta poskytoval Buffettovi rady při investičních a obchodních rozhodnutích a byl klíčovým partnerem při vedení společnosti Berkshire Hathaway po dobu více než 50 let.

Přestože měl významný podíl na úspěchu konglomerátu, často svůj přínos zamlčoval. Na rozdíl od Buffetta, který byl tváří společnosti, se Munger spíše držel v pozadí.

Buffett v roce 2008 prohlásil: "Charlie mě naučil hodně o hodnotě firem i o lidské povaze," a opakovaně zdůrazňoval přínos svého obchodního partnera.

Dvojice se poprvé setkala v roce 1959 na večeři v Omaze, a od té doby udržovala kontakt a společně realizovala mnoho investičních projektů. Charlie Munger pak od roku 1978 zastával pozici místopředsedy ve společnosti Berkshire Hathaway, kterou vedl Warren Buffett.

Charlie Munger Warren Buffett

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy