V Rusku se zřítil bombardér SU-34. Nikdo nepřežil

Ruský bombardér typu SU-34 se zřítil během rutinního výcvikového letu v oblasti Kavkazu, pravděpodobně v důsledku technické poruchy. Posádka na palubě zahynula, uvedla v úterý ruská média.

"Předběžnou příčinou havárie letadla je technická porucha," uvádí ruská agentura TASS s odvoláním na představitele tamního ministerstva obrany. K pádu letadla došlo v hornaté oblasti v kavkazském regionu Osetie, upřesnilo ministerstvo.

"Letadlo havarovalo v neobydlené oblasti. Na zemi nedošlo k žádným škodám," dodal ruský resort obrany. Podle listu Kommersant byli na palubě letadla dva piloti, oba jsou po smrti.

Su-34 je ruský víceúčelový stíhací bombardér, který byl vyvinut firmou Suchoj. Tento letoun je určen pro útoky na pozemní cíle, ale může také vykonávat bojové operace proti vzdušným cílům.

Design letounu Su-34 je moderní a robustní, přičemž využívá technologii stealth ke snížení radarového odrazu.

Letoun má dvoumístnou kabinu se sedadly vedle sebe, což je netradiční uspořádání pro bojové letouny. Tento design zlepšuje spolupráci mezi pilotem a operátorem zbraňových systémů a zvyšuje komfort posádky během dlouhých misí.

Su-34 je vybaven vyspělými avionickými systémy a dokáže nést širokou škálu zbraní, včetně řízených střel, neřízených raket, bomb a palubních kanónů.

Letoun je také vybaven radarovým systémem, který umožňuje sledování a zaměřování cílů na dlouhé vzdálenosti. Díky svému doletu a schopnosti nést velké množství paliva bez potřeby tankování ve vzduchu je Su-34 ideální pro dlouhé mise.

Související

Více souvisejících

Rusko SU-34

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Petr Pavel

Pavel navštívil opomíjené Ležáky. Apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

před 4 hodinami

před 6 hodinami

Donald Trump

Trump si už vybral kandidáta na viceprezidenta

Bývalý americký prezident a téměř jistý republikánský prezidentský kandidát Donald Trump si již vybral kandidáta na viceprezidenta pro listopadové volby, ale zatím to nikomu neřekl. Uvedl to server CNN.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

včera

Viktor Orbán, maďarský premiér

Orbán otočil. Německo, které mu "nevoní", označil za součást technologické transformace

Ekonomická spolupráce tvoří pevný základ vztahů mezi Německem a Maďarskem, uvedl maďarský premiér Viktor Orbán po setkání s německým kancléřem Olafem Scholzem v Berlíně. Oba lídři se dohodli na dalším posilování ekonomických vazeb, uvedla agentura MTI. Při návštěvě Berlína přitom prohlásil, že Německo už "nevoní a nevypadá stejně" jako dříve, a že kvůli migraci se proměnilo v "pestrobarevný, multikulturní svět". 

včera

včera

včera

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině

Rusko poslalo na bytovku plnou civilistů řízenou bombu

Ruská armáda při sobotním útoku na východoukrajinské město Charkov použila řízenou bombu, která zasáhla vícepodlažní obytný dům. Tři lidé přišli o život a dalších téměř 40 bylo zraněno, uvedl server Ukrajinska pravda.

včera

Požár v přírodě, ilustrační fotografie.

Turisté z jachty zapálili celý řecký ostrov

Řečtí hasiči byli v pohotovosti i v sobotu kvůli řadě požárů po celé zemi. Pobouření vyvolalo chování pasažérů jedné jachty u pobřeží ostrova Hydra, kteří v noci na sobotu, navzdory varování před manipulací s ohněm, odpálili ohňostroj. Jiskry z něj zapálily jediný borový les na ostrově. Uvedl to server BBC.

včera

včera

včera

včera

Ostudný povaleč. Farage čelí za své výroky o Ukrajině ostré kritice

Britský populistický politik Nigel Farage čelí kritice za své výroky, že Západ vyprovokoval ruskou invazi na Ukrajinu. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy