Zelenskyj míní, že osvobodit Krym bude oproti Donbasu jednodušší

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bude jednodušší se opětovně zmocnit poloostrova Krym, nikoliv Donbasu. Řekl to na středečním setkání s vysokoškoláky. Zelenskyj se domnívá, že oblast Donbasu je silně militarizovaná a v části populace panují proruské nálady a postoje. 

"Když se podíváme na Donbas, tak lidé tam už deset let žijí v jiném prostředí, je to dlouhý proces," konstatoval Zelenskyj, který tak připomněl, že boje na východě Ukrajiny započaly už dávno před plnohodnotnou ruskou invazí na konci února 2022. "Území se navracejí s lidmi a pokud lidé nechtějí, tak to bude složité," vysvětlil.

Prezident zmínil, že na Krymu se nebojovalo, proto poloostrov čeká na navrácení pod ukrajinskou správu. "Donbas také, ale bude to složité, protože velká část tohoto území byla okupovaná a velmi silně militarizovaná," dodal. 

O setkání hlavy státu se studenty informovala agentura Ukrinform. Podle prezidenta šlo o emotivní a důležité setkání. "Upřímné emoce. Chlapci a děvčata, děkuji vám za dnešní konverzaci. Děláme všechno pro to, aby náš stát a lid byl silnější a vždy svobodný," podotkl. 

Zelenskyj také navštívil vojáky na frontě u Kupjansku v Charkovské oblasti, ve vyjádření na síti X jim poděkoval. V místě se aktuálně odehrávají těžké boje mezi obránci a okupanty. 

Související

Více souvisejících

Volodymyr Zelenskyj (Ukrajina) válka na Ukrajině Krym Armáda Ukrajina Ukrajina

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy