Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se rychle přenesl přes další z řady trapasů amerického prezidenta Joea Bidena, který se týkal jeho osoby. Biden jej totiž omylem označil za šéfa Kremlu Vladimira Putina. Zelenskyj dnes uvedl, že na zmíněný omyl již zapomněl.
"Byla to chyba. Myslím, že Spojené státy poskytly Ukrajincům velkou pomoc. Takže můžeme zapomenout na některé chyby, aspoň myslím," řekl dnes Zelenskyj novinářům podle serveru breakingnews.ie.
Biden, který je v poslední době známý svými přeřeknutími, se v uplynulých dnech spletl, když pouštěl k mikrofonu ukrajinského protějška. "A nyní chci předat slovo ukrajinskému prezidentovi, který má stejně tolik odvahy jako odhodlání, dámy a pánové, prezidentu Putinovi," prohlásil k údivu přítomných politiků.
Americký prezident si svůj omyl vzápětí uvědomil. "Chystá se porazit prezidenta Putina, prezidenta Zelenského. Jsem tak zaměřen na to, abych porazil Putina," opravoval se.
Zelenskyj incident komentoval během návštěvy Irska, během které se sešel s tamním premiérem Simonem Harrisem. Ukrajinský prezident mu poděkoval například za podporu nedávného mírového summitu ve Švýcarsku.
"Diskutovali jsme o pomoci Ukrajině a pokračující spolupráci v odminovávání a oblasti kyberbezpečnosti. Mluvili jsme také o dalších krocích k implementaci rozhodnutí vyplývajících z mírového summitu a o snaze zvýšit povědomí o problematice dětí ilegálně deportovaných do Ruska," napsal ukrajinský lídr na sociální síti X.
Související
Tlačte na Putina, ne na nás, vyzval Zelenskyj Trumpa
Zelenskyj: Ukrajina na žádost USA vyslala na Blízký východ experty, budou chránit americké vojenské základny
Volodymyr Zelenskyj (Ukrajina) , Joe Biden , Vladimír Putin , irsko
Aktuálně se děje
Aktualizováno před 1 minutou
OBRAZEM: Předávání filmových cen Český lev v plném proudu, Franz má už tři sošky
před 29 minutami
EU se dohodla na prodloužení protiruských sankcí. S obavami vyhlíží čtvrteční jednání
před 2 hodinami
„Důkaz jeho výjimečnosti.“ Jak Írán prodává lidu fakt, že Modžtabu Chámeneího nikdo neviděl?
před 3 hodinami
Útok na Charg je zlomovým bodem války. Američané se jej mohou pokusit obsadit
před 4 hodinami
USA zasáhly korunní klenot Íránu. Podnikly masivní nálety na ostrov Charg
před 5 hodinami
Trump rozpoutal další diplomatickou roztržku. Zmírněním sankcí na ruskou ropu pobouřil Evropu i Kanadu
před 6 hodinami
Teherán označil Ukrajinu za „legitimní válečný cíl“ pro íránské síly
před 7 hodinami
Írán umožnil indickým lodím přeplout přes Hormuzský průliv
před 9 hodinami
Ukrajinu nepotřebujeme, USA vědí o dronech více než kdo jiný, jsme nejlepší na světě, prohlásil Trump
před 10 hodinami
Tři fáze útoku na Írán. První se spojencům nepodařila, USA a Izrael jsou na prahu třetí
před 11 hodinami
Trump zjišťuje, že z Íránu už nelze vycouvat. Válku skončím, až to ucítím v kostech, prohlašuje nově
před 12 hodinami
Spojené arabské emiráty, Saúdská Arábie a Katar opět sestřelovaly íránské rakety a drony
před 14 hodinami
Počasí o víkendu rozdělí Českou republiku napůl
včera
Hrdinky z paralympiády. Edlingerová se postarala o první zlato pro Česko po 24 letech, Bubeníčková po dvou stříbrech bere i bronz
včera
Příprava invaze na Tchaj-Wan? Podivné formace čínských rybářských člunů nedokáží vysvětlit ani experti
včera
USA pošlou na Blízký východ 2500 mariňáků námořní pěchoty
včera
O nic se nepokoušejte, koupili jsme od Ruska Orešniky, vzkázal Západu Lukašenko
včera
Válku proti Íránu vedou nejbohatší státy. Největší cenu za ni ale platí nejchudší země
včera
„Atomová bomba tržního hospodářství.“ Vláda řeší, co s rostoucími cenami paliv
včera
Francouzský jaderný deštník u expertů narazil. Sloužit má jako pojistka, pokud selže jednotné evropské odstrašení
V březnu 2026 stanul francouzský prezident Emmanuel Macron na pobřeží Bretaně před jadernou ponorkou, aby pronesl projev, který se zapíše do dějin jako konec jedné éry strategické nejednoznačnosti. Macron oznámil, že Francie hodlá přetvořit svůj jaderný arzenál v ústřední pilíř evropské bezpečnosti. Toto rozhodnutí reaguje na posun americké pozornosti směrem k Asii a na masivní rozšiřování jaderných kapacit Ruska a Číny.
Zdroj: Libor Novák