Zemřela sestra Donalda Trumpa. Maryanne Trumpová Barryová se dožila 86 let

Ve věku 86 let zemřela ve svém domově na Manhattanu Maryanne Trumpová Barryová, starší sestra bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa. Její tělo bylo objeveno v pondělí brzy ráno, příčina smrti zůstává neznámá.

Trumpová Barryová byla jednou ze čtyř sourozenců Donalda Trumpa a v rodině zaujímala pozici ochránkyně a kritičky svého bratra. Podle informací z The New York Times měla značný vliv na svého bratra, který na její slova bral ohled možná více než na slova kohokoli jiného.

V roce 2020 však veřejnosti vyšla najevo její tvrdá kritika mladšího bratra, když exprezidentova neteř Mary zveřejnila skrytě natočené nahrávky rozhovorů se svou matkou.

"Nemá žádné zásady, žádné," řekla Trumpová Barryová o svém bratrovi. Kromě toho ho charakterizovala jako "krutého" jedince, který lže a přetvařuje se před svými příznivci.

Po dlouhé kariéře v oblasti federálního soudnictví, která začala v roce 1983, odešla Trumpová Barryová do důchodu. Posledních 20 let své kariéry strávila jako členka odvolacího soudu pokrývajícího státy Pensylvánie, New Jersey a Delaware.

Do této funkce ji nominoval bývalý prezident Bill Clinton. Předtím pracovala jako advokátka. Její smrt představuje konec éry vlivné soudkyně a komplikovaných rodinných vztahů v jedné z nejznámějších rodin ve Spojených státech.

Související

Maryanne Trumpová Barryová na archivní fotografii z roku 1992.

Trump lže a nemá žádné zásady, říká na nahrávkách jeho sestra

Americký prezident Donald Trump lže a nemá žádné zásady, řekla jeho starší sestra a bývalá federální soudkyně Maryanne Trumpová Barryová. Vyplývá to z nahrávek, které potají v letech 2018 a 2019 pořídila její neteř Mary Trumpová, jež nedávno vydala o prezidentovi kritickou knihu. Výňatky z rozhovorů dnes zveřejnil list The Washington Post (WP).

Více souvisejících

Maryanne Trumpová Barryová Donald Trump

Aktuálně se děje

včera

Delon, Alain

Delon opět zaměstnává justici. Má desítky zbraní, ale bez oprávnění

Francouzská policie provedla domovní prohlídku u legendárního Alaina Delona a nestačila se divit. Ačkoliv slavný herec nevlastní zbrojní průkaz, našlo se 72 střelných zbraní a přes tři tisíce kusů munice. Na pozemku je navíc soukromá střelnice. Zahájeno tak bylo vyšetřování kvůli podezření z nelegálního držení zbraní.

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

O první jarní trenérský vyhazov se postarali v Olomouci. Po nevydařených výsledcích končí Jílek

Po čtyřech jarních kolech fotbalové Fortuna ligy přikročil první prvoligový klub ke změně trenéra. Stalo se tak v Olomouci, kde se kvůli třem prohrám a jedné remíze rozhodlo klubové vedení ukončit spolupráci s trenérem Václavem Jílkem. Zároveň ve svém pondělním prohlášení klub uvedl, že ho nahradí dosavadní asistent Jiří Saňák, přičemž ale půjde o dočasnou variantu.

včera

včera

včera

včera

Jaromír Soukup (TV Barrandov)

Soukup získal pro TV Barrandov ochranu před věřiteli. Dostal tři měsíce na nápravu

Už to není tajné. Firma Barrandov Televizní Studio podnikatele Jaromíra Soukupa dluží téměř miliardu korun, ukazují údaje v insolvenčním rejstříku. Pražský městský soud v pondělí souhlasil s návrhem firmy a vyhlásil moratorium na majetek dlužníka, které na tři měsíce ochrání společnost před věřiteli. Je ale nutné připravit reorganizaci. 

včera

Praha hostila summit premiérů zemí V4. (27.2.2024)

Nelehký summit V4 v Praze. Představy zemí o pomoci Ukrajině se liší

Premiéři zemí V4 se na úterním summitu v Praze shodli, že ruská agrese vůči Ukrajině je porušením mezinárodního práva. Kyjev podle všech čtyř státníků potřebuje pomoc, rozdílné jsou jen představy o ní. Podle českého premiéra Petra Fialy (ODS) nebyla dnešní diskuze politiků lehká. 

včera

včera

včera

včera

film Po čem muži touží

České romantické komedie: Spotřební zboží a nepochopení žánru? Proč kvalitativně nestačí na filmy Láska nebeská či Pretty Woman?

České romantické komedie jsou v posledních letech často zmiňované téma. V internetových diskusích panuje přesvědčení, že se u nás netočí nic jiného a nedá se na ně dívat, přesto jsou stále komerčně úspěšné. Je tomu ale skutečně tak? A jsou skloňované kasovní trháky opravdu romantickými komediemi? Nebo je to zkrátka trochu složitější? 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Severokorejské továrny se nezastaví. Rusko zásobují municí výměnou za jídlo

Podle jihokorejského ministra obrany Sina Won-sika pracují severokorejské muniční továrny na plný výkon s cílem dodávat zbraně do Ruska výměnou za potraviny a další komodity.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy