Žena v Londýně sexuálně napadla muže v metru

V Londýně pátrají po ženě, která je obviněna ze sexuálního napadení muže v metru. S odkazem na britskou dopravní policii o tom informuje server BBC.

Dne 14. dubna kolem 21 hodiny jel muž na eskalátoru ve stanici Euston. Žena, která stále vedle něj, se ho pokusila vzít za ruce. Když muž odmítl její ruku, údajně ho sexuálně napadla, uvedla mluvčí britské dopravní policie (BTP)..

Žena, která cestovala s přítelem, poté opustila eskalátor a nastoupila do vlaku londýnského metra.

Policie zveřejnila fotografii ženy, o které se domnívá, že má informace, které by mohly pomoci vyšetřování.

Nedávná kampaň organizace Transport for London (TfL) se pokouší povzbudit Londýňany, aby „bezpečně zasáhli“, pokud se stanou svědky případů sexuálního obtěžování ve veřejné dopravě.

Související

Keir Starmer, předseda Labouristické strany

Starmerův ambiciózní nástup. Pro Británii chce obranný a bezpečnostní pakt s Bruselem

Novopečený britský premiér Keir Starmer se kromě náprav domácí situace pouští i do řešení zahraniční politiky. Jen pár dní po svém jmenování zavítal na washingtonský summit, který se koná k 75. výročí aliance symbolicky v hlavním městě USA, kde byla podepsána Smlouva o NATO. A rovnou přišel s velice ambiciózním plánem, ke kterému musí využít poslední zbytky času Joea Bidena v Bílém domě. 

Více souvisejících

Velká Británie Policie Velká Británie Londýn zajímavosti

Aktuálně se děje

před 17 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Aktualizováno před 2 hodinami

před 3 hodinami

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Aktualizováno včera

Barbora Krejčíková

Nejcennější titul míří opět do Česka. Barbora Krejčíková vyhrála Wimbledon

Česká tenistka Barbora Krejčíková završila svou cestu za snem tím nejlepším možným momentem, jakým mohla. Vítězstvím ve finále nad Italkou Jasmine Paoliniovou ve třech setech 6:2, 2:6 a 6:4 a zvednutím slavné trofeje v podobě talíře nad hlavu. Navázala tak nejen na loňskou českou vítězku tohoto slavného tenisového turnaje Markétu Vondroušovou, anebo také Petru Kvitovou, ale především pak na svou někdejší trenérku a mentorku a bývalou legendární hráčku Janu Novotnou.

včera

včera

Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj okomentoval omyl Bidena, který ho představil jako Putina

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se rychle přenesl přes další z řady trapasů amerického prezidenta Joea Bidena, který se týkal jeho osoby. Biden jej totiž omylem označil za šéfa Kremlu Vladimira Putina. Zelenskyj dnes uvedl, že na zmíněný omyl již zapomněl.

Aktualizováno včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Jak blízko jsme k válce? Stačí jen hodit vajgl na nesprávnou stranu barikády

Napětí mezi Ruskem a Západem by se dalo krájet; mnozí hovoří o nové studené válce, jiní o blížící se třetí světové válce. Jak málo ale může chybět k fatálnímu ozbrojenému konfliktu? Na to bychom už potřebovali věšteckou kouli. Rusko připravilo už tolik červených linií, že je nelze spočítat, a nikdo si nemůže být jistý tím, která bude tou poslední, co Moskvu k útoku skutečně vyprovokuje. 

včera

Důchody, ilustrační fotografie.

Důchody do konce roku 2024: Jurečka řekl, kolik teď dostává většina důchodců

Důchodci se v tomto týdnu dozvěděli, o kolik si polepší díky řádné lednové valorizaci od ledna 2025. Ještě několik měsíců ale budou penze vypláceny v současné výši. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v souvislosti s avizovaným navýšením prozradil, jak vysoký důchod momentálně pobírá většina důchodců. 

včera

včera

včera

Hamás hlásí desítky mrtvých po útoku v Gaze. Izraelci prý cílili na velitele teroristů

Desítky mrtvých si vyžádal sobotní útok ve městě Chán Júnis v Pásmu Gazy. Podle Hamásu byly zasaženy stany pro vysídlence, přičemž zemřelo 71 lidí a dalších 289 osob utrpělo zranění. Izraelci tvrdí, že cílili na vojenského velitele palestinského militantního hnutí Muhammada Dajfa. O tragické události informovala agentura AP či web France24

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy