Kia EV9 slaví dvojnásobné vítězství v soutěži World Car Awards 2024

Značka Kia obdržela další cenné vítězství v soutěži World Car Awards 2024 (Světové auto roku 2024). Vlajková loď značky, čistě bateriové SUV EV9 získalo dva prestižní tituly Světové auto roku i Světový elektromobil roku.

Při výběru 100 významných automobilových novinářů z 29 zemí ocenila porota World Car Awards inovativní design, prostorný sedmimístný interiér a konkurenceschopnou cenu modelu Kia EV9. EV9 je založen na platformě E-GMP a je prvním vozem značky Kia, který je vybaven čistě bateriovou technologií čtvrté generace zajišťující vyšší výkon.

Soutěž World Car Awards, která byla založena v roce 2003, je celosvětově známá jako hlavní měřítko dokonalosti a vůdčího postavení v automobilovém průmyslu a oceňuje pozoruhodné úspěchy v rychle se měnícím automobilovém průmyslu. Před akcí v roce 2024 si Kia připsala již tři vítězství v soutěži World Car Awards - model Telluride jako Světové auto roku a Soul EV jako Světové městské auto v roce 2020, spolu s modelem Kia EV6 GT, který získal titul Světové výkonné auto roku v roce 2023.

"Jsme nesmírně poctěni, že model EV9 byl vyhlášen Světovým autem roku a Světovým elektromobilem roku 2024. Tento triumf je důkazem našeho neochvějného odhodlání posouvat hranice technologické a konstrukční dokonalosti. Další úspěch modelu Kia EV9 nás bude pohánět k tomu, abychom i nadále dodávali výjimečná vozidla, která nově definují zážitek z jízdy pro zákazníky na celém světě," uvedl Ho Sung Song, prezident a CEO  společnosti Kia Corporation.

Související

Více souvisejících

Kia EV9 Auto roku (motoristická anketa)

Aktuálně se děje

před 2 minutami

před 18 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

StarDance odhalila jména pěti mužských účastníků třinácté řady.

StarDance 2024 je kompletní. Tančit budou také herci Blažek a Hes

Jména všech deseti účastníků podzimní třinácté řady StarDance jsou známá. Česká televize ve středu na sociálních sítích odhalila jména pěti mužů, kteří se objeví na parketu. Už v pondělí prozradila, jaké slavné ženy budou usilovat o titul královny tanečního parketu. 

před 4 hodinami

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

včera

Peking se války Ruska proti Ukrajině údajně neúčastní, mírovou konferenci ale podpoří

Peking se neúčastní války Ruska proti Ukrajině, prohlásil v úterý čínský prezident Si Ťin-pching během rozhovorů s německým kancléřem Olafem Scholzem. Scholz dodal, že se s čínským prezidentem dohodli na podpoře mírové konference o Ukrajině, která se uskuteční ve Švýcarsku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy