Silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

Horní úsek lanové dráhy na Sněžku se dnes ráno kvůli silnému větru nerozjel. Kabinová lanovka na nejvyšší českou horu může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině. Horní úsek z Růžové hory na Sněžku zastavil vítr také v sobotu. ČTK to zjistila z webu lanové dráhy, kde je možné sledovat provoz. Během dne se situace může změnit.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Sedačková lanová dráha
doporučujeme

Provozní hodiny lanovky jsou v říjnu od 8:00 do 18:00. Lanovku na Sněžku tvoří dva úseky, Pec pod Sněžkou - Růžová hora a Růžová hora - Sněžka. Z Růžové hory to je na vrchol Sněžky 2,5 kilometru pěšky.

Podle informací polské krkonošské horské služby bylo ráno na Sněžce okolo osmi stupňů Celsia, pocitová teplota šest stupňů. Meteorologové na dnešek předpovídají pro Královéhradecký kraj jasno až polojasno, nejvyšší denní teploty 20 až 23 stupňů Celsia, v 1000 metrech na horách kolem 16 stupňů. Meteorologové také dnes varovali v nejvyšších polohách Krkonoš před silným větrem s nárazy kolem 70 kilometrů v hodině. V podhůří má vát mírný jižní vítr.

Lanovka z Pece pod Sněžkou na Sněžku o celkové délce asi 3,5 kilometru od 4. listopadu do 6. prosince s výjimkou víkendů nepojede. Důvodem odstávky je pravidelná podzimní údržba. Do plného provozu v zimní sezoně se lanovka rozjede v sobotu 7. prosince. Z hlediska převýšení a počasí jde v ČR o nejextrémnější kabinovou lanovku. Převýšení lanové dráhy z dolní stanice v Peci do horní stanice na Sněžce je přes 700 metrů.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zámek Průhonice: Pohádkový zámek ukrytý v zahradách světového významu

16.11.2019 20:41 Romantický zámek se nachází v Průhonicích (okres Praha-západ). Již mnohokrát posloužil jako kulisa…

Zbiroh: Středověký hrad ve službách armád II. světové války

10.11.2019 19:13 Středověký kamenný hrad zde vznikl již během první poloviny 13. století. Zbiroh tak patří mezi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama