Zájem lyžařů o návštěvu některého z horských středisek v Česku o víkendu negativně poznamenalo počasí. Po slunečné sobotě přišla deštivá a větrná neděle, která velkou část lyžařů vyhnala ze sjezdovek. Některá střediska proto zrušila dnešní večerní lyžování i další programy.
Sjezdovky plné lidí byly o prvním víkendovém dnu k vidění v Krkonoších. "V sobotu lyžařům přálo a slunce vystřídal déšť až později odpoledne," řekla ČTK SkiResortu Černá hora - Pec pod Sněžkou Zina Plchová. Dnes SkiResort kvůli nepřízni počasí zrušil některé animační programy a večerní lyžování.
Obdobnou zkušenost s vrtkavým počasím měli i vlekaři na šumavském Zadově. Přestože bylo teplo a sníh byl dost měkký vyrazilo tam v sobotu na lyže 2000 lidí. Dnes už návštěvníky odrazovalo větrné a deštivé počasí. Lanovky sice jezdily, ale návštěvnost byla jen v desítkách osob. Kvůli výstraze před silným větrem proto na Zadově zrušili dnešní večerní lyžování.
Pro některá níže položená střediska byl tento víkend zřejmě jedním z posledních, kdy byla v provozu. Například středisku Vaňkův kopec u Ostravy provoz podaří udržet ještě v příštím týdnu, ale kvůli vysokým teplotám není možné zasněžovat.
Podle dlouhodobé předpovědi meteorologů má nadprůměrně teplé počasí z poslední doby pokračovat i v následujících čtyřech týdnech. Na horách by přesto mohl v příštích 14 dnech připadnou nový sníh.
Související
Ledecká půjde do další zimní sezóny bez lyžařských koučů Gampera a Banka
Policie chce vědět, co se na svahu stalo. Hledají se svědci tragédie v Harrachově
Lyžování , lyžařské areály , Zima , Počasí , Česká republika
Aktuálně se děje
před 29 minutami
Počasí: Bouřky hrozí dnes i v pátek, může spadnout až 70 milimetrů srážek
před 1 hodinou
Schillerová neustoupí. EET prosadíme, vzkázala po hlasování v Senátu
před 1 hodinou
Trump vyhlásil Íránu ekonomickou válku historických rozměrů
před 2 hodinami
Češi mohou vybrat předmět, který astronaut Svoboda vezme do vesmíru
před 3 hodinami
Nečekaný vývoj v královské rodině. Harry a Meghan se vracejí do Británie
před 4 hodinami
V Kyjevě a okolí při ruském útoku umírali lidé. Do Rumunska pronikl dron
před 5 hodinami
Počasí ve čtvrtek nabídne další bouřky. Meteorologové očekávají silný vítr
včera
ZZ Top ztratili bubeníka. Zemřel Frank Beard, bylo mu 77 let
včera
Více lékařů a zdravotníků pro české zdravotnictví. Programy nesou první výsledky
včera
Málem to odhalila jako první. Camilla promluvila o rakovině britského krále Karla
včera
Juchelka může s maximálním možným zvýšením důchodů narazit u koaličního partnera
včera
Levákům udělali jméno. Do dějin se zapsala celá řada umělců
včera
Írán promýšlí reakci na možnou další eskalaci. V ohrožení by byla i Evropa
včera
Návrat EET se komplikuje. Senátoři vrací zákon do Poslanecké sněmovny
včera
Detaily vraždy v Českých Budějovicích. K činu mělo dojít před zraky dětí
včera
Trump dosáhl svého. Jihokorejci potvrdili zkrácení cvičení s Američany
včera
Se spisovatelem Páralem se lidé rozloučili v Mariánských Lázních
včera
Počasí: Česko zasáhnou silné bouřky. První hrozí od půlnoci na čtvrtek
včera
Ruský politik Mironov navrhl, aby se Orešnikem zaútočilo na Británii
včera
Sucho láme rekordy. Existují místa, kde jsou problémy od začátku roku
Prakticky po celém Česku v pondělí alespoň trochu zapršelo, takže například mohla být odvolána výstraha před požáry. Problémy se suchem ale neskončily. Ačkoliv ještě neskončil srpen, je letošní rok rekordní, co se týká nedostatku půdní vláhy. Oznámil to projekt Intersucho.
Zdroj: Jan Hrabě