Praha - I v době velikonočních prázdnin, tedy od pátku 25. do pondělí 28. dubna, mají fanoušci slavné lodi Titanik, další možnost k návštěvě unikátní světové výstavy věnované tomuto legendárnímu plavidlu. V areálu PVA Expo Letňany v Praze je k vidění unikátní expozice, díky které se návštěvníci ocitnou na palubě Titaniku, projdou reálnými částmi lodi a uvidí více než dvě stě exponátů vytažených z vraku Titaniku i mnoho dalšího.
Velikonoční svátky, které letos poprvé zahrnují také státní svátek na takzvaný Velký pátek, vybízí k naplánování rodinných výletů. Jeden ze zajímavých tipů je návštěva světově úspěšné výstavy Titanik, která je otevřena v areálu PVA Expo Letňany v Praze. Unikátní výstava určena pro celou rodinu, mapuje kompletní osud této populární lodi. Díky světově úspěšné expozici návštěvníci na výstavě vstoupí do reálných a věrných rekonstrukcí částí lodě. Projdou se luxusem první třídy, nahlédnou do kajut třetí třídy, nasají atmosféru slavné Veranda kafe nebo sáhnou na osudný ledovec, který poslal Titanik na dno oceánu.
Celá výstava zabere návštěvníkům zhruba dvě hodiny času. Každý navíc při vstupu obdrží zvukového průvodce (audioguide), díky kterému dostane k celé výstavě odborný, přesný a zároveň zábavný výklad. V rámci expozice také návštěvníci zhlédnout film v úvodním kinosále, obdrží lodní lístek se jménem reálného cestujícího z Titaniku a na konci výstavy zjistí, zda jeho osoba "plavbu" přežila či nikoliv. Více informací o výstavě lze najít na webu www.vystavatitanic.cz Vstupenky lze kupovat v síti Ticketportal. Celá výstava je k vidění do 30. června 2016.
Související
Londýnské muzeum představí zlatou éru zaoceánských parníků
Světová výstava Titanik v Praze otevřena
Aktuálně se děje
před 44 minutami
Mosty, pak elektrárny. Trump opět pohrozil Íránu ničivou silou americké armády
před 1 hodinou
Není to uzavřené. Pavel nadále chce jet na letní summit NATO
před 2 hodinami
Tak jsem ho vyřešil. Klempíř odvolal předchůdce Baxu ze správní rady Pražského jara
před 3 hodinami
Počasí přinese příští týden výrazné oteplení i citelné ochlazení
včera
Rakousko zakázalo americkým vojenským letounům bojujícím s Íránem využívat svůj vzdušný prostor
včera
Trump nečekaně odvolal ministryni spravedlnosti Pam Bondiovou
včera
Trump odstartoval válku, kterou Evropa nechtěla. Ukončením snahy o otevření Hormuzského průlivu ji hodil přes palubu
včera
USA zažívají kvůli válce v Íránu cenový šok. Počet lidí nespokojených s Trumpem roste
včera
Za útok na Ruský dům hrozí až osm let. Policie obvinila cizince
včera
Metro o Velikonocích ochromí výluka. Náhradou budou autobusy XC
včera
StarDance představila další dva účastníky. Je mezi nimi šoumen ze světa sportu
včera
Írán se Trumpa stále nezalekl. Teherán slibuje ničivou odvetu
včera
Pokus o vraždu ve vězení. Vězeň napadl jiného příborem
včera
Policie přichystala velikonoční opatření. Jde o prevenci, zdůraznila
včera
Babišova vláda sníží spotřební daň u nafty a zastropuje marže
včera
Trump s projevem neuspěl. Trhy tentokrát neuklidnil
včera
Dva mrtví v Plzni. Policie pracuje se dvěma vyšetřovacími verzemi
včera
Obchody se o Velikonocích uzavřou na den. Zákon mluví jasně
včera
Po Irech porazili na penalty i Dány. Češi po 20 letech postoupili na fotbalové mistrovství světa
včera
Navrátíme Írán do doby kamenné, řekl Trump. Válka pro tuto chvíli pokračuje
Americká armáda velmi brzy dokončí operaci v Íránu, protože dosáhla ohromujících vítězství, řekl americký prezident Donald Trump v ostře sledovaném projevu. Řeč trvala celkem 19 minut. Konflikt podle jeho slov potrvá ještě nižší jednotky týdnů. Trump také znovu pohrozil Teheránu útoky na elektrárny a ropná zařízení, pokud nedojde k dohodě.
Zdroj: Lucie Podzimková