Titanic

expediční ponorka Titan od společnosti OceanGate.

Tragédie ponorky u Titaniku. Slzy záchranáře a VIDEO, které ukazuje, co se patrně stalo lidem uvnitř

Americký záchranář Edward Cassano se nedokázal ovládnout emocionálně, když hovořil o tragickém objevu trosek potopené ponorky, která implodovala během pokusu o ponor k Titaniku. Jeho společnost byla povolána s cílem najít ponorku Titan a zachránit její posádku. Bohužel během akce se situace změnila z záchrany posádky na získání trosek. Záchranáři se domnívají, že trup z uhlíkových vláken nedokázal odolat enormnímu tlaku vody.
Trosky ponorky Titan

První foto: Takhle vypadají trosky ponorky Titan zničené u Titaniku

Vyšetřování tragédie turistické ponorky Titan, která implodovala při plavbě k potopenému parníku Titanic s pěti osobami na palubě, se může posunout na novou úroveň. Loď s vyzdviženými troskami dnes totiž přistála u kanadských břehů, uvedla kanadská veřejnoprávní stanice CBC.
expediční ponorka Titan od společnosti OceanGate.

Titan? Stroj odsouzený k průšvihu. Vyšetřovatelé zkoumají hlasové záznamy a data z lodi, než ponorka implodovala

Na začátku minulého víkendu se výzkumná a expediční loď MV Polar Prince společně s turistickou ponorkou Titan vydala k místu potopení slavného Titaniku v Atlantickém oceánu. Bohužel, krátce po ponoru plavidlo ztratilo spojení s mateřskou lodí. Následovala několikadenní pátrací operace, která bohužel skončila tragicky, přičemž byly nalezeny pouze trosky ponorky Titan.
Expediční ponorka Titan od společnosti OceanGate. Prohlédněte si galerii

Katastrofální implozi ponorky Titan zřejmě zachytily citlivé přístroje

Naděje na záchranu expedice k Titaniku jsou ztraceny. Při pátrací akci došlo ve čtvrtek k nálezu trosek ztracené ponorky Titan, která implodovala a její pětičlenná posádka tak neměla šanci na přežití. V uplynulých hodinách se ukázalo, že citlivé přístroje zřejmě zachytily osudový moment plavidla. 
James Cameron se vyjádřil k tragédii ponorky Titan.

VIDEO James Cameron k tragédii ponorky Titan: Jsem ohromen s podobností katastrofy Titaniku

Vynikající režisér fenomenálního filmu "Titanic" z roku 1997 James Cameron a zkušený potápěč a zároveň zkušený potápěč prozradil fascinující paralely mezi tragédií ponorky Titan a potopením ikonického Titaniku. Po svých 33 ponorech k vraku Cameron vyjádřil překvapení nad určitými podobnostmi mezi oběma událostmi, jež daly jasně najevo, že osudný scénář nebyl jen pouhým náhodným výplodem fantazie.
Expediční ponorka Titan od společnosti OceanGate. Prohlédněte si galerii

Expedice k Titaniku je po smrti, ponorka implodovala, oznámila pobřežní stráž

Americká pobřežní stráž ve čtvrtek oznámila, že s největší pravděpodobností nalezla trosky ztraceného plavidla Titan. Ponorka zřejmě implodovala, pětičlenná expedice k vraku Titaniku neměla šanci na přežití. Úmrtí všech lidí na palubě ponorky předpokládá také majitel plavidla, společnost OceanGate Expeditions.
Wendy Rushová je manželka zakladatele OceanGate a potomkem ikonického páru z nešťastného Titaniku.

Žena majitele ponorky Titan Wendy Rushová je potomkem manželů, kteří zemřeli na Titaniku

V roce 1912 (před 111 lety) se Isidor Straus společně se svou manželkou Idou Strausovou vydali na plavbu Titanikem. Tento manželský pár patřil mezi nejbohatší pasažéry na palubě lodi. Isidor byl známým obchodníkem a spoluzakladatelem obchodního domu Macy's. Jejich život tragicky skončil poté, co loď narazila do ledovce a potopila se do hlubin oceánu. Zajímavým spojením podle New York Post je souvislost se současným dramatem ponorky Titan. Potomkem tohoto manželského páru z Titaniku je Wendy Rushová, manželka Stocktona Rushe, šéfa společnosti OceanGate Expeditions, který je také členem posádky ztracené ponorky Titan.

Aktuálně se děje

před 27 minutami

před 48 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Policie Chorvatsko

V Chorvatsku zadrželi Čecha kvůli smrtící explozi, kterou nepřežilo dítě

Ještě větší tragédie se stává z případu úmrtí dítěte po výbuchu v Chorvatsku, jak vycházejí najevo nové skutečnosti. Policie vyšetřuje šestačtyřicetiletého českého občana, který je podezřelý z toho, že dítě nechal vzít si do auta výbušné zařízení nalezené na označeném vojenském cvičišti. Dítě ho pak zřejmě omylem odjistilo.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Aktualizováno včera

včera

Evropská unie, ilustrační fotografie.

Místo tvrdé konkurence kooperace. EU zkouší na Čínu její vlastní model ekonomického nátlaku

Evropské a čínské automobilky namísto konkurence přistupují ke spolupráci. Uvalení vysokých cel ze strany Evropské unie na dovoz z Číny tak patrně slouží jako prostředek k donucení jedné z největších ekonomik světa, aby tamní výrobci automobilů přišli přímo do Evropy. Některé významné evropské automobilky už oznámily brzké sloučení s čínskými konkurenty. 

včera

včera

včera

Donald Sutherland

Zemřel legendární herec Donald Sutherland

Z USA dnes přišla smutná zpráva. Ve věku 88 let zemřel slavný herec Donald Sutherland, který zazářil například ve filmovém zpracování MASH. O úmrtí otce neméně známého Kiefera Sutherlanda informovala agentura CAA. 

včera

včera

Vilnius, Litva

Litva se nebojí nepopulárních kroků. Kvůli obraně zvyšuje daně

Litva se rozhodla pro jindy nepopulární krok, aby mohla více peněz investovat do bezpečnosti. Tamní parlament ve čtvrtek schválil zvýšení daní, jehož cílem je zvýšení výdajů na obranu na tři procenta hrubého domácího produktu již pro příští rok. Informovaly o tom agentury AFP a DPA.

včera

Euro 2024: Slovinci se opět nedočkali první výhry na Euru v historii. Srbové vyrovnali v závěru

Ani tentokrát se slovinští fotbalisté nedočkali historicky prvního vítězství na mistrovství Evropy. Byli však k němu hodně blízko, když vedli od 69. minuty 1:0 zásluhou Karničnika. Hubené vedení však do závěrečného hvizdu neudrželi, jelikož v posledních vteřinách nastaveného času šokoval Slovince Jovič přesnou trefou hlavou po rohovém kopu. Díky tomu se tak Srbové udrželi ve hře o postup.

Zdroj: David Holub

Další zprávy