Herec Vetchý vyhrál bitvu s bulvárem, za lživý článek dostane 700 tisíc

Praha - Ondřej Vetchý dosáhl zadostiučinění ve sporu s týdeníkem Spy. Čtvrteční rozsudek uložil zaniklému časopisu povinnost zaplatit odškodnění 700 tisíc korun za dva roky starý článek, ve kterém označil Vetchého doprovod na Českého lva za milenku. Byla to hercova manželka.

"Jsem spokojen. Boj to byl dlouhý a jsme unavení," uvedl Vetchý pro portál iDnes. Soud mu přiřkl odškodnění v požadované výši 500 tisíc, jeho manželce pak z půl milionu přiznal 200 tisíc. Peníze má zaplatit vydavatelství Bauer Media.

V článku vyšla fotografie, na které manželé přicházejí na slavnostní večer do pražské Lucerny. Ovšem v článku byl Vetchého doprovod označen za milenku a další informace z jejich soukromí, které jsou podle páru nepravdivé.

"Ani kdybych byl kurevník nebo gay, který se na záchodcích schází s muži, tak ani tehdy by nebylo vyznění tak jednoznačně zahanbující jako v tomto případě," řekl u soudu Vetchý.

Pavel Novotný, tehdejší šéfredaktor týdeníku, přiznal, že došlo k chybě, ovšem popírá, že by šlo o úmyslnou lež. Uvedl, že kdyby o pochybení věděl, článek by do textu nepustil, a že tedy nešlo o úmyslnou lež, jen o pochybení redakce. To Ondřej Vetchý odmítl s tím, že Novotný zná jeho ženu už dvacet let.

Podle žalobkyně, Lenky Radoňové, bylo zveřejnění článku trestuhodné. "Zlý úmysl byl prokázán. Pan Novotný zná pana Vetchého od dětství," dodala.

Soudkyně Dagmar Stamidisová souhlasila jen částečně. "Je obtížné říci, zda se jednalo o zlý úmysl pana Novotného ublížit žalobcům, nicméně jednalo se o jeho zásadní nedbalost a neprofesionální přístup. Snažil se, aby vzbudil senzaci. Soud neuvěřil tvrzení, že ženu nepoznal, spíše to neřešil," popsala svůj závěr.

Právní zástupce vydavatelství, Jiří Trunečka, zvažuje odvolání proti nepravomocnému rozsudku. Prý stejnou informaci vydala i další média, ale následně ji ze svých portálů stáhla.

Pavel Novotný si den po vynesení rozsudku zchladil žáhu na svém facebookovém profilu. "Ondřej Vetchý je lhář a já nejen chybující, ale taktéž ze zásady pravdomluvný bulvárník, a jsem tím pádem také lepší člověk nez Ondřej, což je po ránu povzbudivé," uzavřel svůj proslov a v komentářích dodal, že Vetchého manželku buď vůbec neznal, nebo si ji alespoň nepamatuje a že o tom herec před soudem lhal.

Související

film Prezidentka (Foto: Zuzana Pánská)

RECENZE: Nudná Prezidentka se drží stereotypů a naivního pohledu na svět

Aňa Geislerová se snaží skloubit vztah s vysoko postavenou funkcí. Jak již dobře známe z jiných snímků, je to velmi náročné a to zejména, když je vztah zatížen nevyrovnaností. Petr Vetchý pak ztělesňuje dobré hodnoty, přičemž stojí v opozici k všeobecnému marasmu okolního světa. Samotný snímek pak smutně vyniká svou až pohádkovou naivitou.

Více souvisejících

Ondřej Vetchý (herec) Pavel Novotný bulvár

Aktuálně se děje

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

WMO: Letošní počasí po sobě zanechalo stopu zkázy a zoufalství. Příští rok bude ještě horší

Letošní rok bude pravděpodobně tím nejteplejším v dějinách měření. Na okraj klimatického summitu COP28 to dnes uvedla Světová meteorologická organizace (WMO) ve své nejnovější zprávě o stavu globálního klimatu. Z ní vyplývá, že lidstvo čekají častější záplavy, požáry, vlny veder a tání ledovců, a příští rok by navíc mohl ten letošní, rekordně teplý, překonat.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj míní, že osvobodit Krym bude oproti Donbasu jednodušší

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bude jednodušší se opětovně zmocnit poloostrova Krym, nikoliv Donbasu. Řekl to na středečním setkání s vysokoškoláky. Zelenskyj se domnívá, že oblast Donbasu je silně militarizovaná a v části populace panují proruské nálady a postoje. 

Aktualizováno včera

Energetický regulační úřad

Rozhodnuto. ERÚ výrazně zdraží lidem regulovanou složku cen energií

V Česku výrazně vzroste výše regulované složky ceny energií, oznámil ve čtvrtek Energetický regulační úřad (ERÚ). U elektřiny půjde o nárůst o 65,7 procenta, u plynu pak o 38,8 procenta. Podle úřadu se však konečné ceny elektřiny příliš nezmění kvůli souběžnému poklesu tržních cen. V případě plynu mají ceny dokonce klesnout.

včera

včera

včera

včera

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

"Historický okamžik." Státy na COP28 vytvořily fond ztrát a škod, posílají do něj stamiliony dolarů. USA a Světová banka čelí kritice

Účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. 

včera

včera

včera

včera

včera

Senioři, ilustrační foto

Česko stárne a vymírá. Počet důchodců podle statistiků prudce vzroste

Česká republika čelí významnému procesu stárnutí obyvatelstva. Do poloviny století by se mohl počet jedinců ve věku nad 65 let zvýšit z 2,2 milionu na 3,1 milionu, což by znamenalo nárůst podílu této skupiny z pětiny na 30 procent. Vyplývá to z informací, které představil Český statistický úřad (ČSÚ) na tiskové konferenci a na svém webu.

včera

včera

O suchý zápal plic se zajímá WHO. SZÚ sdělil, kolik případů eviduje Česko

K případům suchého zápalu plic u dětí, které se rozšířily především v Číně, se v týdnu poprvé vyjádřily i české orgány. Státní zdravotní ústav (SZÚ) ve zprávě prozradil, že počet letošních případů nemoci způsobené bakterií Mycoplasma pneumoniae je možné spočítat na prstech jedné ruky. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy