Londýn - Člen britské královské rodiny se poprvé objevil na titulce časopisu pro gaye. A šlo rovnou o prince Williama. Vévodkyně Kate ani tisíce fanynek po celém světě ale nemusí zoufat, William se v časopise vyjádřoval k zastrašování lidí kvůli jejich sexuální orientaci.
Britský princ William se objevil na titulní straně lifestylového časopisu pro gaye Attitude (zde). Stal se tak vůbec prvním členem britské královské rodiny, který se na obálku periodika pro homosexuály dostal. Snímek rozesmátého prince sdílela redakce magazínu i na internetu.
V rozhovoru pro magazín odsoudil William útoky na lidi jiné sexuální orientace. "Nikdo by neměl být šikanován pro svoji sexualitu ani z jiného důvodu a nikdo by se neměl s takovým druhem nenávisti smířit," uvedl.
"Gayové, lesby i transsexuálové, s nimiž jsem se setkal, mi vyprávěli o hrozných věcech, které museli prožít. Jsou to stateční lidé, kteří se nebojí proti násilníkům promluvit a dodat naděje ostatním," dodal vévoda z Cambridge.
Číslo Attitude s princem na titulce vyšlo shodou okolností jen několik dní po masakru v orlandském gayklubu Pulse, kde Omar Mateen zastřelil 49 lidí a dalších 53 zranil. I rodinám obětí William vyjádřil podporu, spolu s Kate se podepsal do kondolenční knihy na americké ambasádě v Londýně.
Attitude patří mezi nejstarší a nejpopulárnější časopisy pro gaye v Británii. Na titulní straně se kromě slavných homosexuálů objevil třeba i herec Daniel Radcliffe, fotbalista David Beckham nebo premiér David Cameron.
Související
Princ William odložil dekorum. Záběry z fotbalu obletěly celý svět
Princ Harry dostal instrukce pro příští cestu domů. Jde o usmíření s bratrem
Aktuálně se děje
včera
Rusko přitvrzuje. Kreml zpřísnil své územní požadavky, Putin je ochoten jednat až po ovládnutí Doněcké oblasti
včera
Lavrov se po téměř roce sejde s Rubiem. Chce, aby mu vysvětlil Trumpovy výroky o míru
včera
Guardian: Coca-Cola, Mondelēz, Danone či Ferrero bojují proti zdravému stravování vleklými žalobami
včera
Pavel poprvé vetoval Babišově vládě zákon. Sněmovně vrátil spornou novelu rozpočtových zákonů
včera
Hútíové oznámili blokádu Báb al-Mandab, klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu
včera
Trump schválil dohodu, která umožní Saúdské Arábií obohacovat palivo pro jaderné reaktory
včera
Po zásahu na pražském magistrátu policie obvinila šest lidí a dvě firmy
včera
Írán podporuje Čína i Rusko. Podle Hegsetha je ale na kolenou
včera
„Nikdo nás nezachrání před bombami ani režimem.“ Jak se žije lidem v Íránu pod každodenními nálety?
včera
Francie jako první země v EU zakáže přístup na sociální sítě dětem mladším 15 let
včera
Zelenskyj pod tíhou protestů odvolal Syrského. Fedorov se do funkce nevrátí
včera
Počasí moc léto nepřipomíná. Podle meteorologů to v srpnu nebude lepší
21. července 2026 22:02
WHO: Vedra nejsou jednorázový, ale trvalý problém. Za čtyři roky zabila jen v Evropě 200 tisíc lidí
21. července 2026 20:49
Lukašenko čelí rostoucímu tlaku ze strany Putina. Do války s Ukrajinou se mu ani trochu nechce
21. července 2026 19:37
Nový žebříček: Nejsilnější pas světa má asijský stát. USA se rapidně propadly, lépe je na tom i Česko
21. července 2026 18:24
Nespokojenost na Ukrajině narůstá. Lidé hrozí neomezenými protesty, žádají výměnu Syrského za Fedorova
21. července 2026 17:01
Kanada hasí požáry i nový skandál. Domorodé kmeny údajně nikdo nevaroval, evakuovat se musely samy
21. července 2026 15:52
Na pražském magistrátu zasahuje policie, údajně měla několik osob zadržet
21. července 2026 14:40
Novým britským ministrem zahraničí je zastánce ochrany klimatu. Bílý dům se bouří, Londýnu poslal varování
21. července 2026 13:22
Češka nesla na pláži v Chorvatsku slunečník. Zasáhl ji blesk, v nemocnici bojuje o život
Na pláži v chorvatské Bašce na ostrově Krk došlo v ranních hodinách k vážnému zranění ženy, kterou během silné bouřky zasáhl blesk v momentě, kdy nesla slunečník.
Zdroj: Libor Novák