Kevin Costner vyhrál soud nad kolegou Baldwinem

New Orleans - Hollywoodská hvězda Kevin Costner vyhrál soud s hercem a producentem Stephenem Baldwinem, který ho žaloval kvůli podvodu. Obvinění se týkala akciového podílu v Costnerově společnosti, informuje v pátek server časopisu Time.

Proces začal 4. června a trval dva týdny. Osmi porotcům ve čtvrtek trvalo necelé dvě hodiny, než vynesli verdikt v Costnerův prospěch. Žaloba se týkala Costnerovy společnosti Ocean Therapy Solutions (OTS), která vyvíjí zařízení na čištění mořské vody od ropy. Když v dubnu 2010 vybuchla plošina společnosti British Petroleum (BP) v Mexickém zálivu, Costner jí prodal 32 kusů tohoto zařízení. Stephen Baldwin a jeho obchodní partner Spyridon Contogouris měli v OTS podíly – Baldwin deset procent, Contogouris 28 procent. Podle obžaloby je Costner podvedl, když jim o jednání s BP na prodeji zařízení na čištění vody neřekl. Baldwin a Contogouris Costnerovi – aniž by o dohodě s BP věděli – svůj podíl prodali a připravili se tak o zisk na obchodu za 52 milionů dolarů (přibližně jedna miliarda korun). Osmnáct milionů dolarů (370 milionů korun) přitom BP zaplatila předem. Baldwinův a Contogourisův podíl měl navíc Costner koupit za část zálohy od BP – Baldwin dostal za svých deset procent 500 000 dolarů (10,2 milionu korun), Contogouris 1,4 milionu dolarů. Oba pak tvrdili, že jim vznikla škoda 17 milionů dolarů, a Costnera zažalovali.

Související

Více souvisejících

Kevin Costner

Aktuálně se děje

před 48 minutami

před 1 hodinou

Izrael, ilustrační foto

Uznání Palestiny bude mít "vážné důsledky", varuje Izrael

Rozhodnutí vlád Irska, Norska a Španělska uznat palestinský stát bude mít "vážné důsledky" pro jejich vztahy s Izraelem. Po předvolání jejich velvyslanců to ve čtvrtek oznámilo izraelské ministerstvo zahraničních věcí, informuje agentura AP.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Oslo

Pohár trpělivosti přetekl. Norsko uzavře hranice Rusům

Norská vláda od 29. května zavede dodatečná omezení vstupu pro občany Ruska, kteří cestují do Norska za turistikou nebo "jinými nepodstatnými účely". Informace byla zveřejněna ve středu na webových stránkách kabinetu, jak uvádí agentura Reuters.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Mezinárodní soudní dvůr v Haagu

Den D se blíží. O osudu Pásma Gazy se rozhodne už v pátek

Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) oznámil, že v pátek 24. května v 15:00 SELČ vydá rozhodnutí o žádosti Jihoafrické republiky (JAR) nařídit Izraeli zastavení vojenské operace v Pásmu Gazy, včetně města Rafah na jihu této palestinské enklávy. Informaci přinesla agentura AFP.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Počasí

Počasí: V Česku udeří silné bouřky, varovali meteorologové

Česko v pátek opět zasáhnou silné bouřky, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek na sociální síti. Doprovázet je budou zejména přívalové srážky, napršet může kolem 50 milimetrů. Meteorologové také rovnou varovali, že bouřky udeří také o víkendu.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Ilustrační foto

Ptačí chřipka se dál šíří na lidi. Austrálie hlásí první případ, USA druhý

Ve Spojených státech byl od konce března potvrzen druhý případ ptačí chřipky u člověka po kontaktu s infikovanými dojnicemi. Oznámilo to ve středu americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), píše agentura Reuters. V Austrálii potvrdili první případ přenosu subtypu viru ptačí chřipky A(H5N1) na člověka. Došlo k němu v nejmenším a nejhustěji obydleném státě Viktorie, informovala ve středu televize ABC News

před 8 hodinami

před 9 hodinami

V Praze 4 se srazil autobus s nákladním vozidlem. (23.5.2024) Prohlédněte si galerii

Nehoda autobusu MHD v Praze. Dvanáct zraněných, vyhlášen traumaplán

K vážné nehodě autobusu městské hromadné dopravy došlo ve čtvrtek ráno v Praze. Několik lidí utrpělo zranění při srážce autobusu s nákladním autem. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému, vyhlášen byl traumaplán prvního stupně. 

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Adriana Mašková a Filip Blažek Prohlédněte si galerii

StarDance 2024: Česká televize oficiálně představila soutěžní páry

Třináctá řada populární televizní show StarDance odstartuje v říjnu. Česká televize ve čtvrtek představila taneční páry, které budou usilovat o titul krále či královny tanečního parketu. ČT už dříve odhalila, že v nové řadě se představí například herec Filip Blažek či zpěvačka Lucie Vondráčková. 

před 9 hodinami

před 11 hodinami

Počasí bude o víkendu teplé, ale deštivé

Nadcházející víkend bude sice teplý, podle ČHMÚ.cz ale také deštivý. Přesto naměříme až 26 stupňů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy