San Francisco - Miniaturní domky se v poslední době těší velké oblibě. 25letý Peter Berkowitz ale bydlení v malém dovedl k dokonalosti - postavil si totiž "byt" ze skříně v obýváku. Nemohl si totiž v San Francisku dovolit nájem.
Tohle bydlení nahání hrůzu všem klaustrofobikům. Americký ilustrátor si postavil "byt" přímo v obýváku svého kamaráda - ze skříně (zde). Jeho "byt" má jen 2,6 metrů čtverečních a vejde se do něj vlastně jen postel (zde).
25letý Berkowitz musel úsporné bydlení vymyslet, protože si v San Francisku nemohl dovolit nájem vlastního bytu. Průměrně platí nájemníci v tomto městě 85 tisíc korun měsíčně za jednopokojový byt. Berkowitz dává kamarádovi, u něhož bydlí, měsíčně 12 tisíc.
Své miniaturní bydlení začal ilustrátor stavět před třemi týdny, celkově stálo přes 31 tisíc korun. Uvnitř se nachází matrace, opěradlo je opatřeno prošívanými polštáři a nechybí ani sklápěcí stolek, na němž Berkowitz pracuje. Doplňky tvoří hlavně světýlka, najde se ale i místo na oblečení a knihy.
Fotky nového bydlení nahrál Peter na svůj blog a během několika dnů se staly hitem sociálních sítí. Lidé snímky komentují různě, podle některých se Berkowitzovo bydlení podobá "přístěnku pod schody", v němž žila literární postava Harry Potter.
"Lidé jsou většinou překvapení, že bych na takovém místě chtěl žít. Ale myslím, že prostě podceňují, jak příjemné takové bydlení může být, pokud se zařídí chytře. Je to nejpohodlnější ložnice, jakou jsem kdy měl," napsal Peter na blog.
V bytě bydlí s dalšími třemi lidmi. "Jsou na mě moc hodní. Můžu používat kuchyň, koupelnu i obývák. Jen jsem k apartmánu přidal další ložnici," říká Berkowitz s nádechem ironie. Bydlení by neměnil, je totiž levné i tiché a hned za domem navíc leží pláž.
2. března 2026 18:05
Svět si připomíná důležitý milník. Je to 130 let, co byla objevena radioaktivita
Související
Budoucnost bydlení v Česku? O státní podporu žádají desítky projektů
Příspěvek na bydlení 2025: Podmínky a jak o něj žádat
Bydlení , Muži , zajímavosti
Aktuálně se děje
před 57 minutami
Izraelská armáda vydala rozsáhlý příkaz k evakuaci statisíců Libanonců
před 2 hodinami
Vládní poslanci vlepili políček spravedlnosti. Sněmovna nevydala Babiše ani Okamuru ke stíhání
před 3 hodinami
Babišova vláda má problém. Trumpův muž tvrdě zkritizoval Česko, stane se jednou z nejhorších zemí v NATO
před 4 hodinami
Ceny ropy na světových trzích dál prudce rostou. Zklidnění situace zatím nehrozí
před 5 hodinami
Íránské drony zaútočily v Ázerbájdžánu. Alijev slibuje odvetu, uvedl armádu do stavu nejvyšší pohotovosti
před 6 hodinami
ANO Babiše a Okamuru ke stíhání nevydá. Porušuje vlastní kodex, tepe koalici opozice
před 7 hodinami
NATO údery na Írán podporuje, prohlásil Rutte. Aktivaci článku 5 ale nezvažuje
před 8 hodinami
Válka mezi Íránem, Spojenými státy a Izraelem nabírá na obrátkách. Konflikt otevírá dveře čtvrté straně
před 9 hodinami
Brutální metoda zachraňující životy. Před sestřelením amerických F-15 se piloti katapultovali, hrozí jim doživotní problémy
před 9 hodinami
Proč válka v Íránu tlačí ceny ropy nahoru? Nehraje se o nedostatek, ale očekávání
před 10 hodinami
„Přestaňte fňukat.“ Opozice před hlasování o vydání tepe Babiše
před 10 hodinami
Nebojím se vás, ale vy se bojte mě, řekl Babiš. Požádal poslance, aby ho nevydávali ke stíhání
před 11 hodinami
Napětí z války v Íránu se přenáší na další země. Kurdové se bojí o svůj sud
před 12 hodinami
Sněmovna začala rozhodovat o vydání Babiše a Okamury ke stíhání
před 13 hodinami
Izraelská armáda opět udeřila v Íránu a Libanonu. Íránská armáda vyslala na Izrael rakety
před 14 hodinami
Počasí bude v příštím týdnu stabilní. Ranní a odpolední teploty se mají výrazně lišit
včera
Pošta od dubna mění ceník. Platby zákazníků budou vyšší
včera
Slovensko stupňuje tlak. Fico oznámil ukončení nouzových dodávek elektřiny na Ukrajinu
včera
Počasí v Česku: Uplynulá zima očima meteorologů. Možná vás překvapí, jaká byla
včera
Irák zasáhl blackout. USA vyzvaly občany k evakuaci
Americké velvyslanectví v Bagdádu vydalo naléhavou výzvu všem občanům USA, aby opustili Irák, jakmile to bude bezpečné. Do doby, než se podmínky pro odjezd stabilizují, mají Američané v zemi vyhledat bezpečný úkryt a setrvat v něm. Toto varování přichází v momentě, kdy se irácká bezpečnostní situace prudce zhoršuje vlivem probíhajícího regionálního konfliktu.
Zdroj: Libor Novák