Zázrak zrození: Dítě se narodilo ještě v plodovém vaku +VIDEO

Madrid - Záběry zrození dítěte jsou působivé vždy, ty následující jsou navíc velmi unikátní. Porod dítěte ještě v plodovém vaku připadá zhruba na jeden z osmdesáti tisíc porodů. Tady jde navíc o porod druhého z dvojčat při císařském řezu.

Porodníkům ve Španělsku se podařilo natočit ne příliš časté vyvrcholení porodu. Během císařského řezu totiž vyndali dítě z těla matky v neporušeném plodovém obalu. Aby se dítě narodilo v amniotickém vaku, lékaři popsali jako extrémně vzácný případ.

Video zveřejnila zdravotní sestra Gisele Correa. "Bylo to neuvěřitelné. Všichni jsme byli nadšení," napsala zdravotnice nadšená ze svého zážitku. "Bylo to nádherné. Historický moment," dodala. Lékař potom pomocí chirurgických nůžek musel tento obal rozstřihnout. Hned vzápětí se poprvé nadechlo a dalo světu o své existenci vědět hlasitým křikem.

Plodový vak je obal, ve kterém se dítě devět měsíců vyvíjí a roste. Je naplněn vodou, která brání před nárazy a zraněním, udržuje také stálou teplotu. V naprosté většině případů se vak roztrhne během porodu, což je jev, který je všeobecně známý pod termínem, že nastávající mamince praskla voda.

Související

Více souvisejících

porody ženy děti

Aktuálně se děje

před 34 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Robert Mueller (exšéf FBI)

Zemřel bývalý šéf FBI a vyšetřovatel Mueller. Trump se svěřil, že je rád

Americký prezident Donald Trump si neodpustil velmi jízlivou reakci na nejnovější smutnou zprávu. Ve věku 81 let zemřel někdejší šéf FBI a bývalý zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller, jenž se zabýval otázkou ruského ovlivňování amerických prezidentských voleb v roce 2016, kdy se Trump stal poprvé prezidentem. 

před 5 hodinami

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Policie SR, ilustrační fotografie.

Slovenská policie reaguje na požár v Pardubicích

I na Slovensku je kauza podezřelého pátečního požáru v Pardubicích velkým tématem. Tamní policie neví o jakékoliv souvislosti události se Slovenskem, kde by momentálně nemělo hrozit jakékoliv nebezpečí. 

včera

včera

Policie vyšetřuje požár v Pardubicích pro podezření z terorismu.

Policie prozradila novinky z vyšetřování požáru v Pardubicích

Na místě pátečního požáru v Pardubicích pokračuje policejní vyšetřování. Práci již dokončili pyrotechnici, které vystřídali kriminalisté. V případu panuje podezření ze spáchání teroristického útoku. V pátek se dokonce sešla Bezpečnostní rada státu. 

včera

včera

včera

Česko je mezi zeměmi, které chtějí chránit lodě v Hormuzském průlivu

Česko je mezi zeměmi, které chtějí zajišťovat bezpečnost tankerů v Hormuzském průlivu, jímž proudí do světa cenná ropa. Vyplývá to z informací zahraničních médií. Washington ostatně naznačil, že o zajištění bezpečného lodního provozu v průlivu by se měly starat státy, které ho využívají. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy