děti

Ilustrační fotografie.

Česko čeká rok černého kašle, míní epidemiologové. Případů rapidně přibývá

V Česku bylo do úterý nahlášeno již 698 případů pertuse neboli černého kašle u všech věkových skupin od kojenců po seniory. Nejvíce případů je hlášeno u teenagerů ve věku od 12 do 18 let. Šestnáct případů se týká dětí do jednoho roku. Podobnou situace evidují i další evropské země, například Dánsko, Chorvatsko, Belgie či Nizozemí.
Rusko-Běloruská hranice

Kde končí unesené děti z Ukrajiny? V Bělorusku podstupují výcvik

Skupina ukrajinských dětí, které nedávno převezly do Běloruska z oblasti na Ukrajině okupované Ruskem, údajně absolvuje výcvik tzv. nouzového přežití s ​​běloruskou armádou. Děti se v rámci něj učí například to, jak utéct před požárem. O jejich výcviku ve středu informovala podle serveru Politico běloruská státní televize.
Vladimir Putin

Putin má problém s utrpením dětí v Gaze. Na Ukrajině mu nevadí

Ruský prezident Vladimir Putin v pátek prohlásil, že jen člověk se srdcem z kamene vydrží být zticha při sledování událostí v Pásmu Gazy, kam Izrael podniká invazi po útoku radikálního hnutí Hamás. Ruská armáda přitom loni napadla sousední Ukrajinu, kde je zodpovědná za smrt stovek dětí. 
Petr Fiala

Vláda schválila novou obrannou strategii, reaguje na válku na Ukrajině

Česko bude mít novou obrannou strategii, která reaguje na aktuální bezpečnostní situaci v Evropě, která se zásadně zhoršila po ruském útoku na Ukrajinu. Dokument schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 4. října 2023. Podpořila také poslanecký návrh novely školského zákona, který mimo jiné zavádí elektronický systém přihlášek na střední školy a rozhodla o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic se Slovenskem na dobu deseti dnů.
Ilustrační fotografie.

Školní rok v minulosti nezačínal v září. Co se dříve děti učily?

Žákům v září začal školní rok a pravidelné vyučování. Jeho struktura a složení prošly za staletí mnohými proměnami. Jaké předměty se v minulosti na školách vyučovaly? A kdy začínal školní rok? Žáci dříve neusedali do školních lavic dne 1. září a učili se zcela jiné věci než dnešní děti.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy