Praha - Policie tři měsíce po smrti zpěvačky Ivety Bartošové oficiálně ukončila vyšetřování. K čemu došla? Pomohl jí někdo nebo jí k tomuto kroku někdo donutil? Iveta Bartošová zemřela 29. dubna, když ji nedaleko jejího bydliště v Uhříněvsi srazil vlak.
Se sebevraždou Ivetě Bartošové nikdo nepomáhal. To je výsledek tříměsíčního vyšetřování kriminalistů. "Hlavní vyšetřovatel po provedeném prověřování dospěl k závěru, že na smrti Ivety Bartošové se nepodílela další osoba a nebylo zjištěno, že by jí ke spáchání sebevraždy někdo pomohl, či jí k tomu pohnul," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová. "Nebyl spáchán ani žádný jiný trestný čin," dodala.
Zpěvačka Iveta Bartošová spáchala sebevraždu 29. dubna nedaleko svého domu v Uhříněvsi, když si lehla na koleje před přijíždějící vlak. "Na zvukový signál zareagovala tak, že se položila napříč kolejištěm," popsala Zoulová.
Josef Rychtář si po ukončení vyšetřování může oddechnout. Ačkoliv ho obdivovatel Ivety Bartošové Zdeněk Macura obviňoval z domácího násilí, a že za smrt zpěvačky může právě on, policie nic takového nepotvrdila.
"Nebyla zjištěna žádná poranění, která by svědčila pro sebeobranu před fyzickým napadením jinou osobou, a ani nebyla zjištěna žádná poranění staršího data. Provedeným toxikologickým vyšetřením nebyla zjištěna v krvi zemřelé Ivety Bartošové žádná přítomnost alkoholu, ani jiných těkavých látek," přiblížila výsledky pitvy Zoulová.
Tento výsledek vyšetřování ale příliš nepotěšil Zdeňka Macuru a expřítele Ivety Bartošové Domenica Martucciho. Oba kvůli tomu zuří na sociálních sítích.
"Jsem velmi zklamaný Policií ČR. Rychtář je vrah a každý to vidí. Jen neschopná policie má jiný názor. Teď si každý český občan může myslet, že v ČR může kdokoliv spáchat beztrestně trestný čin. To je nejen hodně smutný, ale strašně nebezpečný," napsal Martucci na svém facebookovém profilu.
"Tak jsem se před chvíli dozvěděl, že policie věc uzavřela, že se na údajné sebevraždě nikdo nepodílel. Tak tohle mi zní velmi a velmi podivně. Takže jsem velmi nespokojen a nenechám to jen tak být," uvedl Macura.
Související
Týdenní výhled filmů: Návrat Karla IV., demytizace Dubčeka a umělecký Indiana Jones
RECENZE: Málo mě znáš o Ivetě Bartošové pojednává kontextuálně a vyhýbá se laciné dojímavosti
Iveta Bartošová , Policie ČR , Domenico Martucci
Aktuálně se děje
před 3 minutami
Policie vyšetřuje možné ublížení na zdraví u stovek pacientů s defibrilátory
před 43 minutami
Evropská komise chystá bezpečnostní opatření, kterým sníží vliv Číny v Evropě
před 1 hodinou
Putinovi se bezpečnostní záruky pro Ukrajinu nelíbí. Evropu to ale nesmí zajímat
před 2 hodinami
Jak Trump změnil Ameriku? Většině lidí se do USA nechce, zvažují i zrušení dovolené
před 2 hodinami
Starmer utnul výzvy k rezignaci. Odstoupit nehodlá
před 3 hodinami
Přelomový soudní proces začíná. Instagram a YouTube čelí obvinění z vytváření závislosti
před 5 hodinami
Počasí o víkendu bude teplé, místy ale může ještě nasněžit
včera
Ukrajině dochází čas. O 90miliardové půjčce Kyjevu bude EU hlasovat výrazně dříve
včera
Tentokrát to na rychlobruslařském oválu necinklo. Zdráhalovou může přesto těšit TOP 10
včera
Europoslankyně Nikola Bartůšek opustila frakci Patrioti pro Evropu. Důvod nevysvětlila
včera
Český curlingový smíšený pár se rozloučil výhrou, týmová kombinace se českým lyžařům hrubě nevyvedla
včera
Po nevydařeném finiši ve štafetách se Davidová neukáže v individuálním závodě
včera
V Miláně nejsou s olympiádou spokojeni všichni. Proti sportovnímu svátku se tam i demonstrovalo
včera
OSN i EU ostře odsoudily rozsudek nad Jimmym Laiem
včera
Brexit obráceně. Sadiq Khan chce vrátit Británii do Evropské unie
včera
Britská policie opět vyšetřuje Andrewa. Měl předávat informace Epsteinovi
včera
Evropský sen o vlastních stíhačkách šesté generace se rozpadá. Macronův projekt je prakticky mrtvý
včera
Evropská komise zasáhla proti WhatsAppu. Populární aplikaci zřejmě čeká zásadní změna
včera
USA se bouří proti závěrům MSC: Nechceme rozbít NATO ani podkopat světové uspořádání. Pak zaútočily na EU
včera
Olympiáda bez umělého sněhu? Kvůli globálnímu oteplování prakticky nemožné
Oteplující se klima a masivní využívání umělého sněhu mění podobu zimních olympijských her. V italských Dolomitech se v těchto dnech připravují sněžná děla, která mají vyprodukovat 50 000 metrů krychlových technického sněhu. Cílem je zajistit perfektní podmínky pro lyžařské a snowboardové disciplíny nadcházejících her v roce 2026. Přestože Cortina d'Ampezzo leží ve výšce 1 816 metrů a má přirozených srážek dostatek, organizátoři potvrzují, že umělý sníh bude tvořit 85 % povrchu tratí.
Zdroj: Libor Novák