Kerestešová na jaře stála prvně na divadelních prknech. Jaký to byl zážitek?

ROZHOVOR – Když se divák nechá unášet filmem či divadlem, mnohdy zapomene na okolní svět díky přirozenému projevu herců. Nejedná se však o nějaký jeden výraz, který se herci musí naučit, abyste mu jeho roli uvěřili. O tom, že přechod mezi hraním před kamerou a na divadelních prknech není tak snadný, jsme si popovídali s Andreou Kerestešovou, která si po řadě televizních rolí prvně zahrála i v divadle, a to v pražském Divadle Palace.

Vystudovala jste pedagogiku. Kudy vedla Vaše cesta od tohoto oboru k filmu a divadlu?

Ta cesta byla přirozená ... ne úplně cílená. Snažím se přijímat život, jak přichází a taky chci dělat věci, které opravdu chci. K umění mne ro táhlo od mala.

Vaší první divadelní rolí je Manželský poker v Divadle Palace. Jaké byly Vaše pocity, když jste poprvé vstoupila na divadelní prkna před diváky?

Měla jsem obrovskou trému a mám ji vlastně pořád. Vystupovat před lidmi, stát na jevišti, chce dávku vnitřní odvahy. Díky tomu se ale taky učím poznávat samu sebe.

V Manželském pokeru alternujete hned ve dvou rolích. Jak tuto situaci zvládáte?

No zvládám ji v rámci svých vlastních možností. Někdy se to povede líp, někdy hůř. Ale to je divadlo, záleží na pocitu, energii lidí, kolegů, místa atd. Jsem z toho někdy pomotaná, jednou se mi stalo, že jsem si vlastně nemohla vzpomenout na jméno role. Byla jsem úplně popletená.

Nestane se Vám občas, že si na scéně lépe vzpomenete na text z oné druhé role?

S tím mám problém pořád ... ale co nadělám ... snažím se maximálně soustředit, abych to úplně nezkazila.

Několik let před touto divadelní rolí jste se objevovala na obrazovkách televize. V čem jste musela změnit svůj herecký projev v divadle?

V divadle je projev mnohem hlasitější, dramatičtější, musíte být pořád v pohybu, mít pořád excentrickou dávku energie. Ve filmu je to mnohem citlivější, tišší, statičtější. Jsou to úplně jiné způsoby hraní. Společné je jen snad to, že musíte umět text :)

Už je na obzoru nějaká další divadelní role? Je hra, ve které byste si moc přála si zahrát?

Já se upřímně ještě pořád sžívám s tou současnou rolí. Nevím, jak se to bude vyvíjet dál ... uvidíme. Nějaké velké ambice v divadle nemám. Jedno bych chtěla hrát roli, ve které se nebude vůbec mluvit :)

Pět let jste natáčela s Českou televizí seriál Vyprávěj. Nechybí Vám po tolika letech příběh i kolektiv?

Nenazvala bych to, že chybí, byla to součást mého života, krásných 5 let. Vzpomínám na to s krásným pocitem, mám spoustu zážitků. Ale snažím se koukat pořád dopředu ... Někdy něco musí skončit, aby mohlo něco nového začít.

Psali jsme:
Langmajer: Hrajeme poker, ale bez karet
V Praze není jen Národní divadlo. Věděli jste o Divadle Palace, kde najdete neméně skvělé herce?  

Slovenská herečka Andrea Kerestešová vystudovala Pedagogickou univerzitu s oborem Tvořivá dramatika. Po studiích účinkovala v reklamách a ve filmu debutovala v Rafťácích. Poté přišla velká role, díky které mladou slovenskou herečku zná snad každý, v seriálu Vyprávěj. Letos na jaře se prvně objevila na divadelní scéně. V Divadle Palace hraje v komedii Manželský poker společně s Jiřím Langmajerem či Danielou Šinkorovou.

Související

David Matásek v obležení žen

David Matásek se nevěsty ještě nezbavil. Naopak!

Praha - David Matásek v obležení nevěst Lenky Vlasákové, Andrey Kerestešové a Jany Švandové. Herečky se staly na jeden den nevěstami kvůli focení plakátu pro novou českou komedii Jak se zbavit nevěsty, která vstoupí zítra do kin.
Lenka Vlasáková ve filmu Jak se zbavit nevěsty.

Nová česká komedie Jak se zbavit nevěsty již brzy v kinech

Praha - Humorný příběh o geniálním plánu ještě geniálnější tchyně jak překazit nechtěnou svatbu, představí komedie Jak se zbavit nevěsty s Lenkou Vlasákovou, Andreou Kerestešouvou, Davidem Matáskem a Janou Švandovou v hlavních rolích.

Více souvisejících

Andrea Růžičková (dříve Kerestešová) Divadlo Palace

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy