Praha - Zpěvačka Iveta Bartošová (45) zavzpomínala na osmdesátá léta. S partnerem zpěvákem Petrem Sepéšim (†25). Mnohdy neměli kam složit hlavu a přespávali i u úplně cizích lidí.
Nakonec si od známého pronajali byt na pražském sídlišti. "Nebyla to lehká doba. První měsíce společného života jsme opravdu neměli kde spát," vybavuje si Iveta.
Za přispění manažera Tomáše Gotlieba vzniklo v roce 1983 duo Bartošová-Sepéši a zazářilo se skladbami Knoflíky lásky, My to zvládnem a Červenám. Ivetu s Petrem rázem milovaly všechny generace.
Čerstvá maturantka Bartošová byla zprvu z "velkého světa" vyděšená, údajně trpěla odloučením od rodiny a často ji navštěvovala. Sepéši si odloučení tolik nepřipouštěl. Přesto se občas za rodinou také vypravil.
Osudná cesta do Aše Osudnou se mu stala cesta za maminkou do Aše. Po návratu z úspěšného turné po tehdejším Sovětském svazu odjela Iveta k rodičům do Kopané na Novojičínsku a Petr vyrazil ojetou Škodou 100, kterou si s Ivetou společně pořídili za 4 700 korun, do zmíněné Aše.
Od matky si zpěvák odpoledne "odskočil" za kamarádem do Františkových Lázní a při jeho nočním návratu do nejzápadnějšího města České republiky se v nočních hodinách střetl na železničním přejezdu s vlakem. Ten zastavil až po sto metrech od nárazu. Psal se 29. červenec 1985. Petrovi bylo pětadvacet a tři měsíce, album Knoflíky lásky vyšlo až po jeho smrti. Přesto se jeho pohřbu zúčastnily tři tisícovky fanoušků, přátel a rodinných příslušníků včetně Ivety Bartošové. Byla prý psychicky na dně.
Fackoval mě, přiznává Iveta Pár dnů po pohřbu se Sepéšiho matce ozvala tehdy sedmnáctiletá Marie Kovalská s tím, že s mrtvým zpěvákem čeká potomka. Po pěti měsících se narodil syn Petr. Ten nyní podniká v rodinné firmě a vlastní útulnou restauraci. Na údajné neshody se zpěvákem Sepéšim chce Iveta už zapomenout.
"Mockrát mi dal facku," sdělila Bartošová před časem médiím.
A proč to neprozradila již před lety? "Byl mojí modlou a lidé by mi stejně nevěřili," uzavřela zpěvačka.
Související
Týdenní výhled filmů: Návrat Karla IV., demytizace Dubčeka a umělecký Indiana Jones
RECENZE: Málo mě znáš o Ivetě Bartošové pojednává kontextuálně a vyhýbá se laciné dojímavosti
Aktuálně se děje
před 58 minutami
Projekt mucholapka: Jak americká armáda trénuje obranu před drony z Běloruska?
před 1 hodinou
NATO by se nakonec mohlo podílet na znovuotevření Hormuzského průlivu, připustilo Švédsko
před 2 hodinami
Trump je zklamaný. NATO čeká jeden z nejdůležitějších summitů v historii, varoval Rubio
před 3 hodinami
Ne znamená ne. Grónsko jasně vzkázalo Trumpovi, že není na prodej
před 4 hodinami
Elektřina je vzácnost, o seniory se nikdo nestará. Jak se žije lidem na Kubě pod americkou blokádou?
před 4 hodinami
Chlapec předškolního věku z Ostravy zemřel na záškrt. Nebyl očkovaný
před 5 hodinami
Rutte představil plán, jak udržet USA v NATO
před 6 hodinami
Chybí i rukavice nebo roušky. Na současné epidemii eboly má velký podíl Trump, shodují se experti
před 7 hodinami
Kuba představuje pro Spojené státy hrozbu, prohlásil Rubio. Podle odborníků se schyluje k válce
před 8 hodinami
Žena, která přežila hantavirus, promluvila o nesnesitelných bolestech. Nezvládla ani sáhnutí na vlasy
před 9 hodinami
Počasí rozdělí Česko. Místy hrozí tropy, jinde bude výrazně chladněji
včera
OBRAZEM: Sudetští Němci dorazili do Brna. I se synem Wintona uctili židovské oběti
včera
Zraněný Fico se omlouval novinářům. Vysvětlil, co se mu stalo
včera
Kriminalisté uzavřeli případ z obchodního domu v Hradci Králové. Navrhli obžalobu
včera
Knihovnu Václava Havla rozděluje spor. Vyjádřila se i bývalá první dáma
včera
Velké pražské výročí. Je to 145 let, co začal fungovat první místní telefon
včera
Tragické napadení v Pardubicích. Napadená dívka podlehla zraněním
včera
Trapas britského rádia. Oznámilo smrt krále, teď se omlouvá za chybu
včera
Finové deklasovali hledající se Američany, Kanada nedopustili překvapení. Němci se trápí
včera
Víkendové počasí může nabídnout jednu letošní premiéru, naznačili meteorologové
Dočkáme se v neděli prvních 30 °C tohoto roku? Takovou otázku si položili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Kdo jiný by také případně měl znát odpověď. Podle expertů není vyloučeno, že zmíněná teplotní hranice padne.
Zdroj: Jan Hrabě