Praha - Manžel nedávno zesnulé zpěvačky Ivety Bartošové Josef Rychtář je podezřelý z účasti na její sebevraždě. Uvedla to dnes televize Prima na základě vyjádření dozorující státní zástupkyně. Za tento přečin hrozí podle trestního zákoníku až tři roky vězení. Bartošová zemřela před týdnem po srážce s vlakem v pražské Uhříněvsi. Rychtář poté řekl médiím, že spáchala sebevraždu.
"Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu účast na sebevraždě," řekla televizi státní zástupkyně Kamila Vildová. "Jedná se o naprosto standardní postup v takových případech," dodala. Rychtář dnes podle Primy několik hodin vypovídal na policii, ale komentovat případ nechtěl.
Pohřební služba mezitím vyzvedla tělo Ivety Bartošové a odvezla ho do strašnického krematoria.Tělo Ivety Bartošové, která tragicky zemřela před týdnem, bylo do dnešního dne na patologii ve Vinohradské nemocnici. Dnes bylo převezeno do strašnického krematoria a mělo by být vydáno rodině - tedy Josefu Rychtářovi.
Zatím ale není jasné, kde budou ostatky populární zpěvačky uloženy. Variant je několik, záleží především na tom, kde se bude konat poslední rozloučení se zpěvačkou. To ale bude na přání rodiny zřejmě neveřejné a jeho čas a místo nebyly zveřejněny.
Osmačtyřicetiletá Bartošová svůj život ukončila 29. dubna skokem pod vlak nedaleko svého bydliště v Uhříněvsi. Policisté prověřují, zda šlo o nešťastnou náhodu, nebo o sebevraždu. Podle strojvůdce stála v kolejišti, uvedli dříve policisté. Někdejší trojnásobná zlatá slavice se v posledních letech potýkala se závislostí na alkoholu a lécích a pokoušela se navázat na svou úspěšnou kariéru.Její osud plnil stránky českého bulváru, a děje se tak i po její smrti. Spekuluje se o podílu Rychtáře na tragédii a rozruch vyvolaly i neshody o podobě pohřbu Bartošové mezi jejím manželem a příbuznými. Rychtář podle médií chtěl uspořádat veřejný pohřeb v pražském strašnickém krematoriu, s čímž ale nesouhlasili syn zesnulé zpěvačky Artur Štaidl, její matka Svatava a sourozenci Lumír a Ivana. Veřejný pohřeb by prý byl traumatizující a nedůstojný. Rychtář prý zase odmítl jejich přání, aby zpěvačka měla klidný a neokázalý pohřeb ve svém rodišti.Většina zástupců české popové scény se ve sporu postavila za příbuzné Bartošové a veřejného rozloučení se odmítla zúčastnit. Rychtář nakonec vyvěsil na zpěvaččin dům parte s textem, že rozloučení bude neveřejné, jen v úzkém rodinném kruhu. Bartošová se poprvé provdala v roce 2008 za herce a producenta Jiřího Pomeje, podnikatele Rychtáře si vzala loni.
Související
Týdenní výhled filmů: Návrat Karla IV., demytizace Dubčeka a umělecký Indiana Jones
RECENZE: Málo mě znáš o Ivetě Bartošové pojednává kontextuálně a vyhýbá se laciné dojímavosti
Iveta Bartošová , Josef Rychtář
Aktuálně se děje
před 22 minutami
Kvůli situaci v Íránu pošle vláda do ulic policisty s dlouhými zbraněmi
před 43 minutami
Írán patří mezi nejsilnější státy Blízkého východu. Proč je proti Izraeli zcela bezbranný?
před 1 hodinou
Kuvajt sestřelil tři americké stíhačky F-15
před 2 hodinami
Írán ochutnal vlastní medicínu. Američané jim okopírovali Šáhidy, teď s nimi vybombardovali Teherán
před 3 hodinami
Trhy panikaří. Írán zastavil dopravu Hormuzským průlivem, ceny ropy prudce rostou
před 3 hodinami
Izraelská armáda zvažuje pozemní invazi do Libanonu
před 4 hodinami
Útok Hizballáhu na Izrael považuje Libanon za „pokus o sebevraždu“ celé země
před 5 hodinami
Izrael zahájil nálety v Libanonu. Kypr terčem útoku Íránu, v Kuvajtu se zřítily americké stíhačky
před 6 hodinami
Zasedla Bezpečnostní rada státu. Pro Čechy poletí do Ománu čtyři letadla
před 7 hodinami
Počasí: Jarní teploty budou pokračovat i příští víkend
včera
Izraelská armáda povolala do služby 100 000 rezervistů. V dalších zvýší intenzitu útoků na Írán
včera
Při nové vlně útoků bylo zasaženo ústředí íránské státní televize. Internet v zemi prakticky nefunguje
včera
Izrael shodil na Írán za 30 hodin 2000 bomb. Americká armáda nasadila stealth bombardéry B-2
včera
Politico: Írán po začátku útoku zoufale hledal pomoc v Moskvě. Dostal jen slovní podporu
včera
Při jediném úderu zemřelo 48 íránských lídrů, prohlásil Trump. Co bude dál ale nikdo neví, varuje exšéf CIA
včera
Írán chce vybrat nového vůdce do dvou dní. Svrhněte islámskou republiku, dokud můžete, vyzval Íránce Pahlaví
včera
Írán zaútočil na americkou letadlovou loď USS Abraham Lincoln. Rakety k ní ale nedoletěly
včera
Írán bude po zabití Chameneího řídit tříčlenná rada, povede ji ajatolláh Alíréza Aráfí
včera
Konflikt v Íránu má tři scénáře vývoje, tvrdí Macinka. Kvůli Čechům v zahraničí svolal krizový štáb
včera
Írán vypálil rakety směrem ke Kypru, varuje Británie
Britský ministr obrany John Healey uvedl, že dvě íránské rakety byly vypáleny směrem ke Kypru, kde má Velká Británie své strategické vojenské základny. Přestože se vláda nedomnívá, že by tyto střely mířily na základny úmyslně, podle Healeyho to jasně ukazuje na „naprostou bezhlavost“ íránské odvety. Ministr situaci popsal jako velmi vážnou a neustále se zhoršující, s rostoucím rizikem dalších nekontrolovaných útoků ze strany Teheránu.
Zdroj: Libor Novák