Londýn - Manželé Boardmanovi museli prodat dům, aby zaplatili studium jejich dcery Nicoly. Mysleli, že studuje doktorát na Oxfordu, ona ale zatím darované peníze utrácela za drogy, divoké večírky a tajnou svatbu. Dohromady vyhodila 8,5 milionu korun.
Boardmanovi nemohli být na svou dceru pyšnější. Nicola absolvovala univerzitu v Plymouthu a pak se dostala na Oxford, kde studovala doktorát ze sociálních věd. Alespoň si to po čtyři roky, kdy její studium financovali, mysleli. Nic z toho ale nebyla pravda.
Nejdříve Nicola předstírala, že jde na pohovor o studiu na Cambridge a Oxfordu. Jako zázrakem se dostala na obě univerzity a vybrala si Oxford. Během čtyř let falšovala studijní výsledky, pochvaly od vyučujících i výzkumný projekt, kterým měla vydělat 3 miliony liber (přes 100 milionů korun).
Manželé do své dcery investovali více než 250 tisíc liber, což je asi 8,5 milionu korun. Nakonec museli prodat i svůj dům, aby studium zaplatili. Když se dozvěděli, že z 34leté Nicoly bude milionářka, dali výpověď a těšili se na klidný důchod.
Jenže nezvedená dcera všechny jejich peníze utratila za divoké večírky a luxusní dovolené. Kupovala si taky drogy, stala se závislou na heroinu. Nakonec se tajně vdala a otěhotněla, ale šla na potrat. Rodičům tvrdila, že se dítě narodilo mrtvé, a pozvala je na fiktivní rozprášení popele jejího miminka.
"Připravila nás o důchod, na jehož zabezpečí jsem 40 let tvrdě dřel," sdělil její otec policii. Nicola u výslechu řekla, že se její závislost na heroinu vymkla kontrole a to, co udělala svým rodičům, ji mrzí. Teď se bude muset hájit u soudu.
Související
Policie odhalila detaily případu, který se má týkat zápasníka Vémoly
Policie odhalila organizovanou skupinu obchodníků s drogami
Drogy , Velká Británie , studenti
Aktuálně se děje
před 21 minutami
Rusku dochází dech? Skutečný ekonomický stav veřejnosti tají, v tichosti chystá další mobilizaci
před 1 hodinou
V Náměšti nad Oslavou se zřítil armádní vrtulník s pěti vojáky na palubě
před 2 hodinami
Cena ropy po útoku Hútíů na saúdskoarabské tankery prudce roste. Blíží se hranici sta dolarů za barel
před 4 hodinami
Lavrov se po roce setkal s Rubiem. Varoval USA před podporou Ukrajiny
před 5 hodinami
Evropa na suchu. Extrémní počasí mění kontinent k nepoznání
před 6 hodinami
Ukrajina svolává mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN
před 7 hodinami
Důchodci by od státu mohli dostat jednorázový příspěvek, připustil Babiš
před 9 hodinami
Počasí o víkendu: Sobota vyzývá k výletům, v neděli se obloha pokazí
včera
Rusko přitvrzuje. Kreml zpřísnil své územní požadavky, Putin je ochoten jednat až po ovládnutí Doněcké oblasti
včera
Lavrov se po téměř roce sejde s Rubiem. Chce, aby mu vysvětlil Trumpovy výroky o míru
včera
Guardian: Coca-Cola, Mondelēz, Danone či Ferrero bojují proti zdravému stravování vleklými žalobami
včera
Pavel poprvé vetoval Babišově vládě zákon. Sněmovně vrátil spornou novelu rozpočtových zákonů
včera
Hútíové oznámili blokádu Báb al-Mandab, klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu
včera
Trump schválil dohodu, která umožní Saúdské Arábií obohacovat palivo pro jaderné reaktory
včera
Po zásahu na pražském magistrátu policie obvinila šest lidí a dvě firmy
včera
Írán podporuje Čína i Rusko. Podle Hegsetha je ale na kolenou
včera
„Nikdo nás nezachrání před bombami ani režimem.“ Jak se žije lidem v Íránu pod každodenními nálety?
včera
Francie jako první země v EU zakáže přístup na sociální sítě dětem mladším 15 let
včera
Zelenskyj pod tíhou protestů odvolal Syrského. Fedorov se do funkce nevrátí
včera
Počasí moc léto nepřipomíná. Podle meteorologů to v srpnu nebude lepší
Předpověď počasí do poloviny srpna počítá s teplotními výkyvy a celkově průměrnými srážkami. Po výrazném červnovém horku a teplotně průměrné první polovině července nastává v aktuálním týdnu citelné ochlazení. Průměrné týdenní teploty se tak v těchto dnech dostanou pod hranici dlouhodobého normálu.
Zdroj: Libor Novák