Celulitida neboli pomerančová kůže? Pít vodu nestačí

Praha - Plavková sezona je v dohlednu a jak to tak bývá, většinu žen začínají trápit nedostatky a narychlo hledají rady, jak se jich co nejúčinněji zbavit. V honbě za dokonalostí často upřednostní postupy, které slibují rychlé výsledky s minimem vynaloženého úsilí, a čekají na zázrak. Ten se ale nekoná a s každým neúspěšným pokusem ztrácí motivaci a chuť pokračovat.

Navzdory tomu, že se v každém článku o pomerančové kůži dozvíte, že stačí pít pouze vodu a pravidelně cvičit, jedná se pouze o velmi rozšířený mýtus. Ano, dostatečný příjem tekutin je důležitý a napomůže procesu léčby celulitidy, ale pouze pít vodu nestačí! Mnohem hodnotnějším způsobem odstranění nevzhledně uložených tukových polštářů proto zůstává kombinace zdravého životního stylu se speciální přístrojovou masáží provedenou odborníkem. Primář Žilní kliniky, MUDr. Ota Schütz, potvrzuje: „ano, zásady racionální výživy jako: pít dostatečné množství tekutin, jíst zeleninu a ovoce a pravidelně cvičit jsou nezbytnou součástí procesu léčby celulitidy a i pro následné udržení vyhlazené pokožky. Jelikož se ale jedná o civilizační a dědičnou chorobu, ke kvalitní a dlouhodobé redukci celulitidy doporučuji speciální přístrojovou masáž. U nás na klinice používáme nejnovější přístroj z generace Cellu M6, jehož pomocí dosahujeme hodnotitelných výsledků."

Celulitidou trpí 90% žen, což vůbec není přívětivý fakt. S největší pravděpodobností se tedy i Vy potýkáte s touto nepříjemnou kosmetickou vadou. Možná jste právě na cestě za dokonalým tělem nebo se na ni chystáte. Dejte tedy dobrý pozor, abyste nezvolila metodu, jejíž výsledky nejsou zaručeny. S každým nezdarem totiž klesá sebevědomí a vůle pomalu ale jistě upadá.

Pomerančová kůže je známkou nahromadění škodlivin v těle, dochází k porušení kolagenních vláken, a to je příčina ztráty pružnosti a kvality kůže – to už všichni dobře víme a proto Vás nebudeme nudit sáhodlouhým výčtem charakteristik. Nicméně za zmínku určitě stojí, že mezi nejběžnější příčiny vzniku celulitidy kromě genetických dispozic patří hormony – přirozeně vytvářené tělem i uměle vpravované do těla např. hormonální antikoncepcí, masem z konvenčních chovů apod.

Víte, jakým stupněm celulitidy trpíte? Poznáte to velmi jednoduše. Pokud na první pohled není poškození kůže viditelné, ale při stlačení problémové partie se pomerančová kůže ukáže, trpíte 1. stupněm celulitidy. Pokud již není třeba místo stlačovat a celulitida se ukáže pouhým zatnutím svalu nebo na nějakém ostřejším světle, jedná se o 2. stupeň. Další, 3. stupeň, už znamená zcela viditelně postiženou partii. Celulitida je vidět, bez ohledu na to, v jakém stavu sval je nebo pod jakým světlem. Posledním, 4. stupněm, už se rozumí stádium absolutního poškození kůže. Je často provázeno bolestmi a otoky. „Tento stav už není pouze kosmetická vada, ale vážný problém nutný konzultovat s odborníkem," varuje primář Žilní kliniky, MUDr. Ota Schütz.

Pokud Vás pomerančová kůže omezuje v životě, je na čase s tím něco dělat. Krása ženy se odráží na jejím sebevědomí a je statistiky dokázáno, že sebevědomé ženy jsou šťastnější a celkově dosahují vyšších výsledků doma i v práci. Tak zažeňte chmury a nechte se udělat krásnou!

Související

Ilustrační fotografie

Celulitida? Nevzdávejte se a zaútočte na ni všemi prostředky

Praha - Celulitida se v různé formě nevyhne téměř všem ženám. Dokonce podle odborníků dnes postihuje stále mladší a mladší osoby. Podle výživových poradců Naturhause je její výskyt nejčastěji spojený se špatným stravováním, nedostatečným a nesprávným pitným režimem a špatnou péčí o pokožku. Společně s odborníky poradíme, jak s tímto strašákem snad každé ženy účinně bojovat.

Více souvisejících

celulitida

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

Dovolená, ilustrační foto

Kam letos na dovolenou, aby se vyplatila kvůli kurzu koruny a inflaci? Budete překvapeni

Před blížícími se prázdninami se Češi nacházejí ve fázi rozhodování, kam letos vyrazit na dovolenou. Při výběru z oblíbených dovolenkových destinací se musí zaměřit na dva klíčové faktory: kurz české koruny vůči měně dané destinace a meziroční inflaci této destinace. Cílem je nalézt destinaci, kde se koruna po zohlednění inflace vůči tamní měně nejvíce posílila a letos je tak nejvýhodnější z hlediska nákladů.

včera

včera

Aktualizováno včera

Recep Tayyip Erdoğan

Erdogan složil přísahu. Potřetí se stal tureckým prezidentem

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan složil přísahu a stal se hlavou státu na další období. Do Ankary kvůli inauguraci přijely přes desítky lídrů států a vlád včetně šéfa NATO Jense Stoltenberga. Erdogan zemi vládne už dvacet let a dne oznámí i složení své nové vlády. Uvedl to server Washington Post.

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin

Rusko stanovilo podmínky, za jakých obnoví jadernou smlouvu s USA

Rusko, které v únoru zákonem pozastavilo účast na smlouvě Nový START omezující počet jaderných zbraní, je ochotno se k ní vrátit, pokud Washington opustí svůj "nepřátelský postoj."  Dohodu Rusko uzavřelo s USA v roce 2010, Vladimir Putin ale letos podepsal zákon o jejím pozastavení.

včera

včera

včera

včera

Petr Pavel

Pavel se sešel s Fialou a Babišem. Řešili očekávaný summit NATO

Prezident Petr Pavel tvrdí, že zaznamenal názor, že vláda buď některé věci nekomunikuje dostatečně, nebo, že nejsou vyslyšeny argumenty opozice. Uvedl to po jednání s Petrem Fialou a Andrejem Babišem, na němž řešili nadcházející summit NATO ve Vilniusu a bezpečnostní dohodu se Spojenými státy.

včera

včera

včera

včera

Přelomový vynález dnes slaví svůj den. Jízdní kolo je s námi už stovky let

Od roku 2018 je třetí červnový den Světovým dnem jízdního kola. Má mimo jiné zvýšit popularitu cyklistiky a jízdního kola coby ekologického dopravního prostředku, který může i díky cenové dostupnosti využívat většina lidí na celém světě. Jízdní kolo patří mezi přelomové vynálezy s dlouhou historií, jezdí se na něm již déle než 200 let! 

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy