Celulitida? Nevzdávejte se a zaútočte na ni všemi prostředky

Praha - Celulitida se v různé formě nevyhne téměř všem ženám. Dokonce podle odborníků dnes postihuje stále mladší a mladší osoby. Podle výživových poradců Naturhause je její výskyt nejčastěji spojený se špatným stravováním, nedostatečným a nesprávným pitným režimem a špatnou péčí o pokožku. Společně s odborníky poradíme, jak s tímto strašákem snad každé ženy účinně bojovat.

Podle hlavní výživové poradkyně Věry Burešové pomáhá vhodně sestavený výživový plán a zařazení do stravování produktů s drenážními vlastnostmi redukujícími tukové buňky. To je nejlepší a zároveň nejjistější řešení.

Společně s odborníky jsme sestavili 12 výživových doporučení:

Rada číslo 1: Hodně pijtePijte alespoň 2 l nesycené, neslazené, nechlazené vody denně, nejlépe mezi jídly, abyste poskytli tělu dostatečné množství tekutin a cítili jste se nasycení. „Správný pitný režim vám usnadní odstraňování toxinů z organismu," upozorňuje Věra Burešová, hlavní nutriční specialistka sítě výživových poraden.

Rada číslo 2: Jezte pravidelněJídlo podle odborníků konzumujte pravidelně každé 3 hodiny bez mlsání mezi stanovenými jídly. Nevynechávejte žádnou z denních porcí jídel ani dopolední a odpolední svačiny.

Rada číslo 3: Když už, tak raději čajPokud jste milovníkem lahodné kávy či černého čaje, raději si toto odpusťte. Pijte zelený, bílý či červený čaj. Jen pozor, nepřidávejte do čaje žádný cukr.

Rada číslo 4: Kouření a alkohol přísně zakázán!Jestli to s bojem proti celulitidě myslíte skutečně vážně, určitě byste měli zapomenout na opojný alkohol a cigarety vůbec. Už tak máte problém s odvodem toxických látek z podkoží a následným ukládáním tuků, čemuž dalším „odpadem" určitě nepomůžete.

Rada číslo 5: Na smažené zapomeňteOlej ano, ale je podle výživové poradkyně povolené konzumovat denně jen 2 lžíce, a to olivového oleje nebo jiného kvalitního rostlinného oleje – třeba dýňového a lněného pro studenou kuchyni a pro teplou kuchyni řepkového. „Vyhněte se však určitě smaženým a tučným jídlům," upozorňuje Věra Burešová.

Rada číslo 6: Vláknina, vláknina, vlákninaJídla by měla být bohatá na vlákninu, která podporuje odstraňování odpadních produktů metabolismu. Opravdu bohatým zdrojem vlákniny je sušené ovoce (pozor však na přemíru cukru), kukuřice, mandle, jablka, hrušky, ovesné vločky, brokolice či třeba avokádo.

Rada číslo 7: Konzervy ne, vyhněte se regálům s čínskými polévkamiJíte ve spěchu? Máte rádi či si občas dopřejete „hotovky" typu guláš v konzervě? A co takhle starý známý lunchmeat? Tak to je jistě další kategorie potravin, které naprosto vynechejte. Vyhněte se hotovým a konzervovaným jídlům či instantním výrobkům.

Rada číslo 8: Vařte v páře či jídlo pečteA jak jídlo upravit bez smažení? Správný způsob přípravy jídel je: grilování, pečení na roštu, vaření v páře, pečení v troubě, vaření, dušení, vaření ve vlastní šťávě, pečení v alobalu.

Rada číslo 9: Soli jen opravdu ždibecSůl a celulitida jsou velké kamarádky. Ačkoliv by to v životě bylo fajn, v boji s celulitidou dejte tomuto svazku utrum. Sůl omezte dle doporučení odborníků na minimum, raději sáhněte po čerstvých či sušených bylinkách, česneku či cibuli.

Rada číslo 10: Zamezte chutím na sladkéBílý cukr zcela vynechejte. Určitě se vyhněte kromě něj také medu, čokoládě, kakau, sladkostem a zmrzlinám.

Rada číslo 11: Zelenina bohatá na draslíkZvláště se doporučuje konzumovat zeleninu bohatou na draslík a zeleninu s drenážním účinkem, mj. chřest, petrželku, okurku, cibule, rajčata, které redukují tuk.

Rada číslo 12: Ovoce určitě nevynechávejtePři kúře proti celulitidě se dle Věry Burešové doporučuje také jíst ovoce, a to zejména citrusy, ananas, vodní meloun, meloun, kiwi, jahody či borůvky. Ideální je si dopřát ovoce k dopolední i odpolední svačině. Jedna porce by měla být tak velká jako je vaše dlaň.

Vzorový jídelníček proti celulitidě na 1 den:

Snídaně: 1 sklenice čerstvé pomerančové šťávy, 4 sušenky FIBROKI nebo 2 celozrnné toasty FIBROKI s marmeládou DIETESSE.3Svačina: 2 kiwi + 200 ml bílého jogurtu/kefíru + 2 lžíce vlákniny FIBROKI, 1 sklenice čerstvé šťávyOběd: 1 talíř očišťovacího pyré, drůbeží maso bez kůže (150 g), petrželový nápojSvačina: ½ papáji + malý bílý jogurt + 1 lžíce vlákniny FIBROKIVečeře: 1 talíř očišťovacího pyré, libové rybí maso (150 g), zelený čaj

Přírodní látky vhodné proti celulitidě podle Věry Burešové, hlavní výživové poradkyně?

Bromelin obsažený v ananasu je enzym, který rozbíjí celulitidu. Zabraňuje otokům, působí přímo na zánětlivé mediátory – celulitidu. Bromelin štěpí peptidové vazby, čímž podporuje trávení bílkovin.

Tip: V každé výživové poradně lze zakoupit kapsle Mivinat Bromelain s výtažky z ananasu. Užívá se 1 kapsle denně. Balení stojí 474 Kč/60 kapslí, vydrží 2 měsíce.

Hloh je bohatý na flavonoidy, pomáhá regulovat krevní oběh, zlepšuje průchodnost cév a tepen a prokrvení celého těla, čímž podporuje odvádění toxinů z těla.

Flavonoidy jsou přírodní látky rostlinného původu s antioxidačními vlastnostmi. Mají velmi příznivý vliv na práci kardiovaskulárního systému, brání vzniku aterosklerózy, varixů. Uvolňují cévy, čímž lehce snižují krevní tlak. Podporují odstraňování nahromaděné metabolické vody, účinně bojují s celulitidou.

Dalšími bojovníky jsou:

Červené hroznové víno, borůvka, citrón, černý bez, smilax lékařský, chřest, heřmánek

Vláknina FIBROKI2 polévkové lžíce vlákniny FIBROKI dodají 7 g vlákniny. Dospělý člověk potřebuje průměrně 30 g vlákniny za den. U dětí je denní dávka vlákniny 5 g + věk dítěte. Vlákninu kombinujte s kysanými mléčnými výrobky, protože vláknina spolu s mléčnými kulturami vytváří příznivé prostředí v dolní části zažívacího systému. Balení vlákniny FIBROKI 250 g stojí 288 Kč a vydrží přibližně 14 dní při užívání 2 polévkových lžic 2x denně po obědě a večeři zamíchaných do bílého jogurtu. Účinná látka: otruby, sušené jablko, syrovátka, minerální prvky. Lze zakoupit v každé výživové poradně Naturahouse.

Recepty

Očišťovací pyréIngredience na 4 až 5 porcí:1 kg hlávkové kapusty, 3 cibule, 3 zelené papriky, 2 zralá rajčata nebo plechovka loupaných rajčat v přírodním nálevu a kostka bujonu DIETESSE.3

Příprava:Uvařte ingredience v litru vody se zeleninovým bujonem DIETESSE.3. Můžete rozmixovat mixerem pro dosažení konzistence pyré, rozdělte na části a zbytek dejte do mrazničky.

Petrželový nápojIngredience na 2 porce:1 citron, 2 jablka a svazek petrželky

Příprava:Oloupejte citron a jablka, všechny ingredience smíchejte. Dejte do odšťavňovače. V případě potřeby přidejte vodu.

Dokonalým doplněním kúry proti celulitidě je lipoaktivní gel a krém série REDUNAT.

Související

Odstranění celulitidy

Celulitida neboli pomerančová kůže? Pít vodu nestačí

Praha - Plavková sezona je v dohlednu a jak to tak bývá, většinu žen začínají trápit nedostatky a narychlo hledají rady, jak se jich co nejúčinněji zbavit. V honbě za dokonalostí často upřednostní postupy, které slibují rychlé výsledky s minimem vynaloženého úsilí, a čekají na zázrak. Ten se ale nekoná a s každým neúspěšným pokusem ztrácí motivaci a chuť pokračovat.

Více souvisejících

celulitida ženy zdraví

Aktuálně se děje

před 45 minutami

před 1 hodinou

Aktualizováno před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

Petr Fiala

Bankrot si vymýšlíte, řekl Babiš Fialovi. Úsporný balíček schválíme tak, jak je, tvrdí premiér

Vláda si za konsolidačním balíčkem stojí a nebude ustupovat tlakům zájmových skupin. Schválí ho v takové podobě, v jakém byl navržen, řekl premiér Petr Fiala na CNN Prima News. Předseda opozičního ANO Andrej Babiš si myslí, že si vláda bankrot vymýšlí a lidem bere peníze. Uvedl, že když už, tak by vláda měla usilovat o rušení dotací v celé Evropské unii, nejen v Česku.

před 8 hodinami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Boje u Bachmutu pokračují, Rusko utrpělo značné ztráty, tvrdí Kyjev

Navzdory nedávnému zmírnění bojů v Bachmutu pokračují střety mezi ruskou a ukrajinskou armádou. Moskva v nich utrpěla značné ztráty, uvedly v neděli kyjevské ozbrojené síly podle Reuters. Město přitom nemá žádný strategický význam, přesto v něm podle západních odhadů bylo zraněno nebo zabito na 60 tisíc ruských vojáků.

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Heydrichův Mercedes těžce poškozený výbuchem bomby Jana Kubiše na místě atentátu

Před 81 lety zemřel po úspěšném atentátu Reinhard Heydrich

Před 81. lety došlo k úmrtí jedné z nejkontroverznějších postav druhé světové války - Reinharda Heydricha. Heydrich, známý také jako "Architekt konečného řešení židovské otázky" a jeden z nejmocnějších nacistických představitelů, zemřel po atentátu spáchaném československými parašutisty Jozefem Gabčíkem a Janem Kubišem 4. června 1942 v Praze. Jeho smrt zanechala významný otisk v historii a stala se symbolem odporu proti nacistickému režimu.

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 13 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

Kam letos na dovolenou, aby se vyplatila kvůli kurzu koruny a inflaci? Budete překvapeni

Před blížícími se prázdninami se Češi nacházejí ve fázi rozhodování, kam letos vyrazit na dovolenou. Při výběru z oblíbených dovolenkových destinací se musí zaměřit na dva klíčové faktory: kurz české koruny vůči měně dané destinace a meziroční inflaci této destinace. Cílem je nalézt destinaci, kde se koruna po zohlednění inflace vůči tamní měně nejvíce posílila a letos je tak nejvýhodnější z hlediska nákladů.

Zdroj: Martin Hájek

Další zprávy