Policie pátrá na Plzeňsku, akce zřejmě souvisí s pohřešovanou Míšou

Kralovice - Policisté se psy dnes pátrali v lesích kolem Kralovic na severním Plzeňsku. Policie se k akci se nechtěla příliš vyjadřovat, pátrání ale s největší pravděpodobností souvisí s případem pohřešované školačky z Ústí nad Labem. 

Skupina policistů podle informací ČTK procházela les na Kralovicku už zhruba před dvěma týdny. Dnes se zaměřili na bývalý vojenský areál s několika rozpadlými objekty. Plzeňská krajská policejní mluvčí Martina Korandová ČTK řekla, že v místě nejsou policisté z plzeňského krajského ředitelství, a tudíž nemůže žádné informace poskytnout.

Ústecká policejní mluvčí Veronika Hyšplerová nechtěla akci na Plzeňsku komentovat. „Dílčí úkony komentovat nebudeme. Od počátku vyšetřování platí, že pátráme v předem vytipovaných lokalitách," uvedla.

Oblast kolem Kralovic leží na trase z Plzně do Ústí nad Labem, v Plzni dříve pracoval bývalý partner matky pohřešované dívky. Muž na začátku února spáchal sebevraždu v Čeminech na Plzeňsku. Podle některých médií se o sebevraždu pokusil už jednou předtím, údajně právě poblíž Kralovic nedaleko silnice z Plzně do Ústí.

Michaela Patricie Muzikářová (12) zmizela zřejmě 11. ledna, kdy nepřišla do školy. Její matka nahlásila pohřešování tentýž den vpodvečer. Ráno kolem 5:00 odcházela do práce, dívku ale nekontrolovala. Dívčin telefon byl naposledy aktivní 10. ledna večer. Od večerních hodin 11. ledna je školačka vedena v databázi jako Dítě v ohrožení.

Vyšetřovatelé vyslechli desítky lidí z okolí dívky, včetně rodiny, kamarádů a spolužáků. Prohlížejí stovky hodin kamerových záznamů. Opakovaně prohledávali místo bydliště pohřešované i okolí. Do rozsáhlých pátracích akcí byli už dříve zapojeny desítky kriminalistů, pořádkové jednotky, hasiči, dobrovolníci od vojáků, kynologové, policejní psi. Po dívce se pátrá i v zahraničí.

Související

Více souvisejících

pohřešované osoby Policie ČR

Aktuálně se děje

před 4 minutami

Letní počasí

Morava hlásí poprvé přes 40 stupňů. Nejtepleji ale bylo v Plzni

Pondělní historické maximum pro Moravu a Slezsko vydrželo jen den. V úterý bylo ve Strážnici ještě o stupeň tepleji, hodnota dosáhla 40,9 °C. V Plzni dokonce úterní maximální teplota vystoupala nad 41 stupňů. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Karel Havlíček

Nový systém podpory pro české firmy. Havlíček spustil CzechBusiness

České firmy mohou od srpna počítat s jednodušší, přehlednější a efektivnější podporou svého podnikání. Vzniká nová státní agentura CzechBusiness, která propojuje dosavadní kompetence agentur CzechTrade a CzechInvest. Firmám nabídne jednoho partnera pro rozvoj od inovací až po zahraniční expanzi, informovalo ministerstvo průmyslu a obchodu. 

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 12 hodinami

včera

včera

Suchý zip se uplatnil například u dětských bot.

Suchý zip měl svůj den. Jaká je jeho historie?

Na druhý srpnový den připadal Mezinárodní den suchého zipu. Toto spínadlo se bezpochyby řadí mezi přelomové vynálezy a dnes má všestranné využití: v odívání, průmyslu nebo třeba ve zdravotnictví. Jak suchý zip vznikl? Kdo a kdy ho vynalezl?

včera

Adam Vojtěch

České zdravotnictví má být připravené na budoucnost. I díky spolupráci s WHO

Ministerstvo zdravotnictví schválilo nový dvouletý plán spolupráce s Regionální úřadovnou Světové zdravotnické organizace (WHO) pro Evropu na období 2026–2027. Plán navazuje na dlouhodobou strategii spolupráce do roku 2030 a jeho cílem je podpořit budování odolného a kvalitního zdravotnictví připraveného na výzvy budoucnosti prostřednictvím reformy veřejného zdraví, posílení prevence, digitální transformace a inovací.

včera

včera

Pondělní počasí nabídlo nový teplotní rekord. Na Moravě nikdy nebylo tepleji

V Česku padl další letitý teplotní rekord. Historicky nejvyšší hodnota na území Moravy a Slezska byla v pondělí naměřena ve Strážnici na jižní Moravě. Bylo tam 39,9 °C, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy