Na Olomoucku zastřelil podle policie muž syna své přítelkyně

V Lošově u Olomouce zastřelil podle policie po předchozí potyčce na ulici pětačtyřicetiletý muž syna své přítelkyně. Čtyřiadvacetiletý mladík zemřel na místě. Podezřelého vzápětí policisté odzbrojili a zadrželi. Muž, který nebyl v minulosti stíhán, byl obviněn z vraždy, hrozí mu až 18 let vězení. Skončil ve vazbě, informoval dnes ČTK krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Policie ČR, ilustrační foto
doporučujeme

Tragédie v olomoucké části Lošov se odehrála ve čtvrtek večer, policisté o ní informovali dnes. Policisté na místo vyrazili po oznámení o rvačce a střelbě mezi dvěma muži. "Policisté pohotovostního a eskortního oddělení krajského ředitelství za 16 minut od přijetí oznámení hlásili, že poblíž místa střelby odzbrojili a zadrželi podezřelou osobu," uvedl policejní mluvčí.

Podle prvotních informací se pětačtyřicetiletý muž po požití alkoholu pohádal se čtyřiadvacetiletým synem své přítelkyně. Spor odehrávající se na ulici přerostl ve fyzickou potyčku, kterou starší z mužů zakončil střelbou na mladšího, uvedl policejní mluvčí.

"Ten i přes rychlý příjezd a poskytnutou první pomoc ze strany záchranné zdravotnické služby na následky zranění zemřel," upřesnil Hejtman. Dodal, že zadržený byl držitelem zbrojního průkazu a střílel z legálně držené krátké střelné zbraně. Za motivem útoku zřejmě stál osobní spor.

V Olomouckém kraji jde letos o první dokonanou vraždu. První pokus o ni však kriminalisté vyšetřovali již v první polovině ledna na Olomoucku, kde osmačtyřicetiletá žena bodla svého manžela. O dva roky starší muž skončil v péči lékařů Fakultní nemocnice v Olomouci.

V lednu policisté vyšetřovali také smrt čtyřiadvacetiletého cizince v Hranicích na Přerovsku, stejně starého muže však obvinili z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti. Loni kriminalisté v Olomouckém kraji vyšetřovali loni tři vraždy a šest pokusů o ni, všechny byly objasněny.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie na D2 u Lanžhota zadržela další běžence

22.02.2021 14:12 Policie na bývalém hraničním přechodu Lanžhot na Břeclavsku zadržela čtyři běžence, zřejmě jsou z…

Policie vyšetřuje nález mrtvých zvířat u Sedlice na Příbramsku

22.02.2021 12:51 Policisté vyšetřují nález 16 mrtvých zvířat včetně orla mořského, dvou jestřábů a tří kání lesních…

Děti si hrály na kolejích. Policisté obvinili jejich rodiče

20.02.2021 15:07 Sokolovští policisté obvinili muže a ženu z ohrožení výchovy dětí. Třicetiletá žena a 44letý muž ze…

Policie obvinila muže, který na VKontaktě vyhrožoval vládě. Hrozí mu až 15…

18.02.2021 11:36 Policie obvinila dalšího muže z toho, že na sociální síti vyhrožoval fyzickou likvidací…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama