Policie ve středu od pozdního odpoledne zasahovala v areálu Západočeské univerzity v Plzni na základě oznámení o údajných výstřelech. Opatření na místě bylo ukončeno kolem půl deváté večer. Nikdo nebyl zraněn, z univerzitních budov bylo evakuováno zhruba tisíc lidí.
Policie informovala o ukončení bezpečnostního opatření na síti X s tím, že nikdo nebyl zraněn. "Chtěli bychom poděkovat všem složkám IZS, Městské policii Plzeň, zaměstnancům a studentům univerzity, plzeňskému magistrátu, stejně tak jako PMDP a široké veřejnosti za spolupráci," uvedli strážci zákona.
Policisté přijali oznámení o údajných výstřelech v univerzitním areálu krátce před 17. hodinou. Na místo ihned vyrazilo množství policejních sil a prostředků. Už po pár desítkách minut strážci zákona sdělili, že nemají potvrzenou informaci o střelbě či o zraněných.
"Útok v areálu Západočeské univerzity se naštěstí nepotvrdil," oznámil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) po 20. hodině. Vicepremiér poděkoval policistům i členům dalších záchranných složek za profesionální zásah a pedagogům i studentům za reakci podle nacvičeného postupu.
Policisté v průběhu zásahu informovali, že na místě jsou hlídky základních organizačních článků, prvosledové hlídky, zásahová jednotka či příslušníci útvaru rychlého nasazení. Ze vzduchu situaci monitoroval vrtulník.
V Česku došlo k tragické střelbě na vysoké škole loni v prosinci. Útok v budově FF UK na náměstí Jana Palacha se odehrál ve čtvrtek 21. prosince 2023. Nepřežilo jej 14 lidí, mezi oběťmi byli studenti i vyučující. Pachatel už předtím zavraždil svého otce v domě v Hostouni na Kladensku. Následně se ukázalo, že je zodpovědný také za dvojnásobnou vraždu muže a dítěte v Klánovickém lese, která se stala o necelý týden dříve.
Související
Tragédie v Kyjevě. Muž zastřelil několik lidí, zlikvidovala ho policejní zásahovka
Střelba v Krnově. Policisté našli mrtvého a dvě zbraně
střelba , krimi , Policie ČR
Aktuálně se děje
včera
Policie řeší nevídaný podvod. Žena z Táborska uvěřila, že jí píše Depp
včera
Zemřel legendární jazzman Sonny Rollins. Dvakrát zahrál i v Česku
včera
Praktici budou předepisovat více léků. Novinka začne platit od července
včera
Církev prozradila, jak dále naloží s lebkou svaté Zdislavy
včera
Zemřel někdejší odborový předák a politik Richard Falbr
včera
Prezident Pavel odvolal rektorku brněnské JAMU
včera
Střední školou v Táboře otřáslo úmrtí maturanta. Případem se zabývá policie
včera
Jste noví, máte smůlu. EU zvažuje, že budoucím členským státům odepře právo veta
včera
V Perském zálivu už nemáte žádné bezpečné útočiště, vzkázal USA po náletech Modžtaba Chámeneí
včera
Stadiony MS ve fotbale 2026: velkolepé arény, kde se bude psát historie
včera
Dominik Feri jde na svobodu. Soud ho pustil z vězení
včera
Pavel má připravenou kompetenční žalobu, pokud ho vláda nepustí na summit NATO
včera
Kde je slibovaná dohoda s Íránem? Potrvá to, přiznal Rubio
včera
Írán pálil po americké stíhačce a sestřelil dron. Za nové nálety hrozí odvetou
včera
CNN: Trumpova administrativa zakázala klíčovým lékařským pracovníkům v USA mluvit s WHO
včera
Vydírání, vždyť na Kyjev útočí od začátku invaze, reaguje Ukrajina na ruskou výzvu k evakuaci
včera
Zdravotníci nestíhají. Ebola se šíří rychleji, než jak postupují záchranné práce, přiznává WHO
včera
USA opět zaútočily na Írán
včera
Výhled počasí až do prvních dní astronomického léta. Meteorologové řekli, jak bude
25. května 2026 21:58
Moravec musí zaplatit pokutu, tvrdí Česká televize
Očekávaným způsobem zareagovala Česká televize na spuštění nového mediálního projektu Václava Moravce, který letos veřejnoprávní stanici opustil. Vedení televize bude po novináři požadovat, aby zaplatil pokutu plynoucí z konkurenční doložky.
Zdroj: Jan Hrabě