Případ únorového výbuchu nástražného systému před panelovým domem v Horšovském Týně na Domažlicku míří po několikaměsíčním vyšetřování před soud, informovala Policie ČR ve středu na sociální síti X.
"Spis s návrhem na podání obžaloby třicetiletého muže jsme předložili státnímu zástupci, který ji dnes podal k okresnímu soudu," uvedla policie ve středu odpoledne.
K výbuchu došlo v pondělí 19. února po 22. hodině, jedna osoba utrpěla zranění. Případ následně objasnili krajští kriminalisté, kteří zahájili trestní stíhání třicetiletého muže.
Podle policistů umístil vedle vchodových dveří bytového domu v Horšovském Týně nástražný výbušný systém, který sám sestavil z kovových součástek a odpalovacího zařízení. "Když poté ve večerních hodinách přišel poškozený ke dveřím, dálkovým ovladačem aktivoval podomácku vyrobený nástražný systém. Výbuch poté poškozenému způsobil zranění. Motivem měly být osobní spory mezi oběma muži. Útok nebyl cílený na další osoby," uvedla mluvčí policie Dagmar Brožová.
Policie již v březnu informovala, že zadržený muž byl obviněn ze spáchání zločinu obecného ohrožení v souběhu se zločinem těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Později sdělila, že soud rozhodl o vazebním stíhání obviněného.
Související
Tragédie při oslavách ve Švýcarsku. Desítky lidí nepřežily požár v baru
Výbuch a požár v paneláku v Ostravě. Hasiči nařídili evakuaci
výbuch , Policie ČR , soudy , Plzeňský kraj
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Počasí bude o víkendu kopírovat trend z posledních dní
včera
Expremiér Nečas se rozvedl s druhou manželkou
včera
Je nemocný a má nízké IQ. Trump se velmi ostře pustil do De Nira
včera
V kauze RP Invest utopili peníze i známí lidé. K poškozeným patří i Klempíř
včera
Okamura do Otázek Václava Moravce přijde, potvrdila mluvčí SPD
včera
Platili mu, co neměli. Úředník popsal náklady bývalého prince Andrewa
včera
Předčasné jaro. V Česku letos poprvé naměřili 20 stupňů
včera
Ministerstvo varovalo Čechy v Izraeli. Bezpečnostní situace se může zhoršit
včera
Záhadné úmrtí dvou lidí v Písku. Těla se našla v lodním kontejneru
včera
Fico se pře s Ukrajinci ohledně ropovodu Družba. Navrhuje inspekční cestu
včera
Zelenskyj vidí okno příležitosti pro dosažení míru. Čas je do voleb v USA
včera
Střelba v Krnově. Policisté našli mrtvého a dvě zbraně
včera
Chcete se dostat z Izraele? Musíte dnes, vyzval americký velvysanec podřízené
včera
Česko eviduje zemětřesení na Příbramsku. Ke škodám nedošlo
včera
Nejasný pokrok v jednáních mezi USA a Íránem. Rozhovory mají pokračovat
včera
Do Česka míří saharský prach. Na zem se nedostane, může ale ovlivnit teploty
včera
Clintonová prý Epsteina nikdy nepotkala. Vyzvala k výslechu Trumpa
včera
Okamura se po devíti letech může objevit v Otázkách Václava Moravce
včera
Počasí bude i o víkendu nadále jarní
26. února 2026 21:28
Hillary Clintonová před sněmovním výborem vypovídá o aktivitách Epsteina
Hillary Clintonová dnes předstoupila před sněmovní výbor pro dohled, aby vypovídala v souvislosti s vyšetřováním kriminálních aktivit Jeffreyho Epsteina a Ghislaine Maxwellové. Ve svém úvodním prohlášení, které zveřejnila také na síti X, kategoricky popřela jakoukoli spojitost s touto dvojicí. Uvedla, že nikdy neletěla Epsteinovým letadlem, ani nenavštívila jeho ostrov, domovy nebo kanceláře.
Zdroj: Libor Novák