Odborníci sestavili tento test. Řekne vám, jestli je váš partner tím pravým

Tážete se, zda má váš milostný vztah naději na setrvání? Abyste zjistili, zda se k sobě s partnerem hodíte, zkuste si odpovědět na těchto sedm otázek, píše francouzský týdeník L´Express.

Sdílíte spolu dostatečné množství věcí?

Existuje úsloví, že protiklady se přitahují, ale přesto se zdá být žádoucí mít několik společných zájmů. Diskuse a plodná a stimulující výměna názorů umožňuje vztah kultivovat.

Prožívat chvíle radosti nad svými zájmy je rovněž obohacující. "Když se objeví první známky rutiny a když nemáte žádný společný zájem, nemáte nic, co by mohlo vztah upevňovat, soužití se velmi rychle stává problematickým," uvádí psycholožka Caroline Francová-Desagesová.

Přijímáte toho druhého takového, jaký je?

Na počátku vztahu se každý chce ukázat z té lepší stránky. Časem ale vyjde najevo pravá povaha a projeví se obratně skrývané nedostatky. "Jestliže vám má být s někým dobře, musíte ho milovat v jeho celistvosti. Samozřejmě jsou zde drobnosti či zlozvyky, ale snažit se vtěsnat partnera do jakéhosi vzoru, který mu nesedí, je iluzorní a marné," upozorňuje poradkyně pro manželské vztahy Lady Montmartre.

Smějete se spolu dostatečně?

Samozřejmě nemusíte propuknout ve smích při každém partnerově neobratném žertu. Důležité je však udržovat skutečnou sounáležitost. Umění oddramatizovat věci a mít nadhled nad každodenními starostmi svědčí o dobrém zdraví vztahu. "Smích vytváří intimnost a díky němu se uvolníme," říká psychiatrička Marie-Claude Gavardová.

Dokážete respektovat bez žárlivosti svobodu toho druhého?

"Je naprosto normální, že si člověk potřebuje občas oddychnout. Je důležité respektovat svobodu každého, bez žárlivosti a bez pocitu ohrožení, které mohou mít ničivé účinky," říká Lady Montmartre. "Kdybyste trávili všechen čas spolu, nakonec byste si neměli co říci," upozorňuje Caroline Francová-Desagesová.

Umíte urovnat konflikt?

Nemusíte partnerovi za každou neshodu vyhubovat, stačí jednou za čas klidný rozhovor, abyste si věci vyjasnili. Raději než byste se uzavírali do mlčení nebo se užírali hněvem, zkuste nenásilnou komunikaci. "Jde o to rozebrat motiv konfliktu a objektivně zhodnotit fakta a emoce, které tato situace vyvolává. Pak je třeba hledat řešení," uvádí psycholožka Gavardová.

Dotýkáte se vzájemně dostatečně?

Přestože vztah začal před více lety, je úzce spojen s naším vztahem k tělu toho druhého. Dotýkat se ho svědčí o naší náklonnosti či touze. Ukazuje to na dobré zdraví páru.

Hledíte oba stejným směrem?

Není nutné plánovat společně příštích 40 let. Každý může mít svou vizi o budoucnosti, je však lépe, když na to hlavní máte stejný názor. Jestliže se představy silně rozcházejí a plány do budoucna jsou neslučitelné, má milostný vztah málo naděje na přežití.

VÝSLEDEK

Sedm až pět kladných odpovědí: Zdá se, že jste našli správného člověka. Váš vztah se sice nemusí podobat dlouhé klidné řece, ale měli byste dosáhnout toho, že budete udržovat stejný směr.

Tři až pět kladných odpovědí: Snažte se více! Základy vašeho vztahu jsou solidní, ale jsou nezbytné některé úpravy. Naučte se lépe vést dialog a akceptovat toho druhého, abyste mohli pokračovat ve společné cestě.

Méně než tři kladné odpovědi: váš vztah je poznamenán neslučitelností. Jestliže skutečně trváte na svém partnerovi, musíte vztah zcela přebudovat, jinak rozhodně nepřetrvá roky.

Související

Peníze, ilustrační fotografie.

Většina Čechů považuje ekonomickou situaci v zemi za špatnou

Ekonomickou situaci v Česku vnímá jako špatnou 57 procent lidí, zatímco jen 16 procent respondentů ji považuje za dobrou. Navzdory tomu označují skoro tři pětiny Čechů životní úroveň svých domácností za dobrou. Nálady se od jarního šetření výrazně nezměnily. 

Více souvisejících

Lidé Láska, intimnosti, vztahy

Aktuálně se děje

před 3 minutami

před 45 minutami

Dvouletý Martínek trpí AADC syndromem.

Češi vybrali 150 milionů na pomoc Martínkovi. Sbírka se danit nebude

Téměř 150 milionů se vybralo na nákladnou léčbu dvouletého Martínka, jemuž byl diagnostikován vzácný AADC syndrom. Pomoci by měla genová terapie, kterou však zdravotní pojišťovna odmítla zaplatit. Rodina bude mít získané prostředky k dispozici v celé výši, příjem ze sbírky totiž nepodléhá zdanění. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

EU varuje sociální sítě kvůli volbám na Slovensku. Hrozí vysoké pokuty

Evropská komise varovala sociální sítě firem Alphabet, TikTok a Meta před potenciálním šířením lživých zpráv v rámci předvolební kampaně na Slovensku, kde se za pár dní odehrají volby do Národní rady. Zavedená pravidla vyžadují pravidelnou kontrolu obsahu ze strany technologických společností tak, aby se zde co nejméně vyskytoval nelegální obsah. 

včera

včera

včera

Vít Rakušan

Rakušan musí z vlády, jinak budeme hlasovat o nedůvěře, vzkazuje ANO

Nejsilnější sněmovní opoziční hnutí ANO hodlá do konce příštího týdne sesbírat podpisy pro případné hlasování o nedůvěře vládě, pokud z ní nebude odvolán ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) kvůli kauza kolem šifrovaného telefonu. Na úterní tiskové konferenci to řekla šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.

včera

Policie na Karlovarsku vyšetřuje vraždu. Muž měl usmrtit ženu a pak si vzít život

Kriminalisté na Karlovarsku vyšetřují pondělní násilný trestný čin v Dalovicích, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z vraždy. Policie pracuje s verzí, že dvaapadesátiletý muž usmrtil o deset let mladší ženu a pak si sám vzal život. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy