"Královna" Meghan pod palbou. Bizarní video hýbe celou Británií

Každoroční udílení cen britské populární hudby BRIT Awards i měsíc po svém skončení hýbe celou Británií. Za vším stojí bizarní video, které natočili Beyonce a Jay-Z. Jak upozornil server Independent, ani jeden se nemohl udílení zúčastnit osobně, a proto natočili alespoň video, které ale vyvolalo velké vášně. Objevila se v něm totiž i "královna" Meghan.

Předmětem vášní je portrét britské vévodkyně Meghan Markle na pozadí předtočeného videa, na němž je členka královské rodiny oblečená jako královna. To vzbudilo mezi Brity velké vášně a namísto toho, aby je autoři videa uklidnili, ještě více je rozdmýchali.

Beyonce totiž na sociální síti následně poděkovala Britům za ocenění a připsala následující větu: "Na počest Měsíce černošské historie se klaníme jednomu z našich Melanated Monas. Gratulujeme k těhotenství! Přejeme vám mnoho štěstí."

To zmátlo veřejnost ještě více. Podle serveru Metro odkazuje "Melanated Mona" na "černou ženu ve vedení". Podle Yahoo Beyonce oním portrétem složila poctu Meghan za její dobročinnou činnost mezi komunitami bělochů a černochů.

Ani vysvětlení ze strany médií však Brity neuklidnilo. Jejich hněv se totiž otočil proti samotné Meghan, které je vyčítáno, že se nechala namalovat jako by byla britskou královnou.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Beyoncé (@beyonce), Úno 20, 2019 v 2:49 PST

Jak ale upozornil server News.com.au, v tomto případě padá na hlavu vévodkyně Meghan kritika neprávem. "Na obraz nepózovala, nevisí v Národní galerii a ve skutečnosti o něm královská rodina ani nevěděla," uvádí portál.

Až do uveřejnění samotného videa na udílení cen nikdo z královské rodiny údajně nevěděl, že takový portrét existuje. Server ale zároveň dodává, že že ačkoliv šlo ve skutečnosti o poctu Meghan, nemohlo video přijít v horší době.

Navzdory tomu, že Kensingtonský palác apeloval na veřejnost, aby své projevy zklidnila, se Meghan stává stále větším terčem pro internetové uživatele. Ti jí vyčítají vše od bujarých večírků na počet očekávaného dítěte přes chování, které ústí ve výpovědi členů služebnictva, až po její nevraživost s vévodkyní Kate.

Královská rodina proto byla nucena přistoupit k opatřením, která se dosud nikdy v historii nerealizovala. Zavedla první směrnice o sociálních médiích vztahující se na královskou rodinu, které obsahují například regulaci komentářů na internetu. 

Meghan přitom nepomáhá v očích veřejnosti ani fakt, že má za sebou síť vlivných lidí, kteří jí v jejím jednání podporují. Mezi ty nejbližší patří Beyonce, Serena Williamsová, Oprah nebo George Clooney. Ani to jí ale kredit nezvyšuje.

Související

Více souvisejících

Meghan Markleová Beyoncé královská rodina (gbr) Velká Británie

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Olaf Scholz

Na Německo se Ukrajina může spolehnout. Scholz slibuje další pomoc

Německo hodlá navzdory vlastním problémům pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, na sobotním sjezdu německé sociálnědemokratické strany SPD to řekl její lídr a kancléř Olaf Scholz. Podle předsedy spolkové vlády to zatím na konec konfliktu na východě Evropy nevypadá. 

včera

Ladislav Županič

Zemřel herec Ladislav Županič, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel populární herec Ladislav Županič, který úspěšně působil ve filmu, televizi, dabingu i v divadle. Karlínské hudební divadlo dokonce svého času úspěšně vedl jako ředitel. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

včera

včera

Evropská unie, ilustrační fotografie.

EU má na dosah regulaci umělé inteligence. Existuje předběžná dohoda

Evropská unie se v pátek večer předběžně dohodla na regulaci AI neboli umělé inteligence, informovala Reuters. Podle agentury půjde o přelomová pravidla, ačkoliv bude ještě nutné doladit detaily. Evropa se tak zřejmě stane prvním kontinentem s pravidly pro regulaci systémů, jakým je například ChatGPT. 

včera

včera

včera

včera

včera

Počasí se po víkendu oteplí. Teploty vyrostou nad nulu

Příští týden bude bude oproti uplynulým dnům citelně teplejší. Denní maxima porostou až k 9 °C, ukazuje předpověď Českého hydrometeorologického ústavu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy