Vědci nedávno přišli s tvrzením, že holení intimních partií škodí zdraví. V době, kdy touto formou pečuje o svůj klín čím dál více žen, je to relativně zarážející studie. Má ale své opodstatnění.
Holením chloupků na intimních místech se zabývali vědci z University of California v San Franciscu a přišli s překvapivým zjištěním - tato činnost vážně škodí zdraví. Holení po sobě totiž často zanechává drobné ranky, které mohou způsobit abscesy a podporují výskyt stafylokoka, kterého by jinak zachytily chloupky.
Velmi časté holení může představovat pro citlivou kůži na pohlavních orgánech poměrně vážné nebezpečí. Ve zvýšené míře se tam mohou objevovat různé furunkly nebo i těžké záněty.
Ve výjimečných případech mohou vypadat výsledky přehnané péče o klín až děsivě. Kůže na to není příliš uzpůsobena a drobnými poraněními vzniklými holením může do těla snadno vnikat infekce.
Přesto není třeba propadat panice a zahazovat žiletky: Jen je potřeba vyhýbat se každodennímu holení a preferovat spíše suchou variantu. Není proto důvod se za každou cenu vracet o několik desítek let dozadu, postačí střídmost a opatrnost v naší intimní péči.
Související
Čína se naplno pustila do boje se stárnutím. Laboratoře pro dlouhověkost slibují, že se dožijeme 150 let
Pokuta hrozí komukoliv. Ficova vláda se snaží o kontrolu každého aspektu života, včetně chůze
Aktuálně se děje
včera
USA: Ukrajina dostane záruky podobné členství v NATO. Rusko s jejím vstupem do EU souhlasí
včera
Už to není jen Ukrajina. Frontová linie je všude a hrozba z Ruska stále sílí, varovala nová šéfka MI6
včera
Babiš ukazuje, jak se z Česka nejlepší místo pro život nedělá
včera
Naděje na mír je největší od začátku války, prohlásil Merz po jednání se Zelenským
včera
Politico: Nová Babišova vláda vyvolává v Evropě obavy. Ukrajině kvůli ní hrozí problémy
včera
Vylepšuje zbraně a útočí i na civilisty. Z Británie přichází naléhavá série varování před Putinem
včera
Muslim zastavil střelce v Sydney. Jeho statečnost ocenil celý svět, poklonu mu složil i Trump
včera
V Berlíně se sešli evropští lídři se Zelenským. Dorazil i Trumpův vyjednávací tým
včera
Schillerová vrátí EET. Macinka s Lipavským jednal o Češích vězněných v zahraničí
Aktualizováno včera
Nepotřebujeme sto dnů hájení, budeme vládou všech občanů, prohlásil Babiš
včera
Mluvčí Babišovy vlády bude bývalá televizní rosnička
včera
Ministři přebírají své resorty. Schillerová chce na ministerstvu financí audit
Aktualizováno včera
Na Ministerstvu životního prostředí zasahuje policie. Na budovu vylezli aktivisté
včera
Obětí teroristického útoku v Austrálii je i přítelkyně Čaputové
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Česko má novou vládu ANO, Motoristů a SPD
včera
Fiala předal Babišovi klíč od korunovačních klenotů, místo dopisu dostal osmdesátistránkový dokument
včera
Velká nevýhoda pro členy vlády za SPD a Motoristy. Jen aklimatizovat se na ministerstvu trvá téměř rok, říká politolog
včera
Režiséra Reinera a jeho manželku zavraždili. Podezřelým má být syn
včera
Otec a syn při útoku zabili 15 lidí. Austrálie zavede přísnější zákony o zbraních
včera