Maminka po císařském řezu oněměla hrůzou: Lékaři mi zničili život, tvrdí

Britka Lindsay Clarková celý život toužila po velké rodině. Když se probudila po císařském řezu, zjistila, že se celý její život radikálně změnil. Lékaři jí totiž provedli zákrok, se kterým vůbec nesouhlasila, píše deník The Sun.

Měl to být jeden z nejšťastnějších dnů jejího života. Jenže když se Lindsay probudila po porodu jejího druhého dítěte, zjistila, že lékaři odstranili část jejího vejcovodu. Učinili tak, protože se během těhotenství ocitla ve stavu ohrožujícím její život.

Háček byl v tom, že žena lékařům ke sterilizaci nedala souhlas. „Probudila jsem se a oni mi oznámili, že udělali tento zákrok. Nechtěla jsem to a bylo mi řečeno, že tuto operaci určitě neudělají v ten den. Je to velké rozhodnutí a potřebovala jsem to prodiskutovat s mým přítelem. Takové rozhodnutí nelze učinit pár minut před porodem,“ vysvětluje nešťastná žena.

Lindsay tvrdí, že je z toho zničená. Nedokáže se prý soustředit na její miminko, protože jediné, na co myslí je, že už nikdy nebude mít další dítě. „Lékaři mi zničili život,“ zoufá si.

Maminka má dvě děti - Harveyho a Lacie. Při obou těhotenstvích trpěla preeklampsií, což je porucha, která se může vyznačovat zvýšením tlaku. Celosvětové odhady říkají, že preeklampsie je příčinou až 42 % úmrtí těhotných žen.

Lékaři Lindsay varovali, že další těhotenství by mohlo ohrozit její život, ale žena trvala na svém a chtěla velkou rodinu. Společnost NHS Trust jí nabídla 25 000 liber jako odškodnění, Lindsay přesto svůj příběh medializovala, protože chce ostatní varovat před zkušeností.

Související

těhotenství

Florida zvažuje zákaz potratů po šestém týdnu těhotenství

Ve Spojených státech pokračují spory o potratových právech - republikáni na Floridě v úterý navrhli interrupce zakázat po šestém týdnu těhotenství, v Texasu pětice žen kvůli zákazu potratů žaluje stát a v jiném případu v Texasu protipotratové organizace usilují u lékové agentury o zneplatnění licence pro látku, která se používá v takzvaných potratových pilulkách. O sporech píše list The New York Times (NYT).

Více souvisejících

těhotenství rodina, děti, těhotenství lékaři

Aktuálně se děje

včera

Influencer zemřel po živém vysílání na síti, kdy soupeřil s kolegou v pití lihoviny.

Influencer zemřel po živém vysílání soutěže v pití čínského alkoholu

Influencer „Sanqiange“ (nebo-li „Brother Three Thousand“ "Bratr tři tisíce") byl nalezen mrtev jen několik hodin poté, co se v živém streamu účastnil soutěže s jiným influencerem, což zahrnovalo pití Baijiu, čínského likéru s normální hladinou alkoholu 30 až 60 procent. Informovala o tom CNN s odvoláním na Shangyou News.

včera

včera

Sociální síť Facebook a Twitter

Twitter ustoupil od kodexu EU o dezinformacích

Americká společnost Twitter se podle eurokomisaře pro vnitřní trh Thierryho Bretona rozhodla nepřistoupit k naplňování unijního kodexu o dezinformacích. Nicméně, jak uvedla agentura Reuters, to nezbavuje provozovatele sociální sítě Twitter povinností v této oblasti. Toto oznámení přišlo v pátek pozdě večer.

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Alois Hadamczik, český hokejový trenér

Jalonen tuší, že národní tým mohl hrát lépe. Hadamczik žádá vysvětlení

Po čtvrtečním konci ve čtvrtfinále v pátek přistáli v Praze svěřenci kouče Kariho Jalonena. Ten v rozhovoru přiznal, že jeho tým mohl mít na víc než na konečné osmé místo, což je nejhorší umístění českého týmu na MS v historii. Nyní se podle všeho může Jalonen začít strachovat o pozici, jelikož se už šéf českého hokeje Alois Hadamczik nechal slyšet, že bude po něm žádat vysvětlení neúspěchu. A není sám, kdo je po tomto turnaji rozčarován. Ozval se totiž také věčný kritik poměrů v českém hokeji a zároveň majitel Pardubic Petr Dědek. 

včera

včera

včera

Občanský průkaz

Konec rodných čísel: ČR chce platit miliardy za zrušení něčeho, co po desetiletí bezproblémově funguje. Jde o IT lobby, která chce snadné peníze daňového poplatníka

Česko chce být v řadě věcí jako Dánsko nebo Švédsko. Ale když už v něčem jako tyto země je, konkrétně v bezproblémovém používání rodných čísel v úředním styku, tak si vážně pohrává s myšlenkou přestat být jako Dánsko či Švédsko – a ještě za to zaplatit miliardy. Komentuje situaci ekonom Lukáš Kovanda.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

NATO vyzvalo k deeskalaci v Kosovu, Srbsko je k roli aliance kritické

NATO v sobotu vyzvalo Kosovo k deeskalaci a hledání řešení konfliktu prostřednictvím dialogu. V pátek začaly ozbrojené střety mezi kosovskou policií a etnickými Srby, kteří se snažili nedávno zvoleným zástupcům zabránit v převzetí úřadů v několika obcích na severu země. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy