Děsivý útok žraloka: Dívka (†21) zoufale plavala pryč bez ruky. Pak přišlo něco ještě horšího

Dovolená v tropickém ráji skončila tragicky Další obětí žraločího útoku se stala teprve jednadvacetiletá Jordan z Kalifornie. Útok žraloků byl velmi krutý, při potápění na Bahamách dívku napadli přímo před očima její matky. Jordan se sice pokoušela doplavat ke břehu i s ukousnou rukou, pak ale přišel další útok.

Mladá Američanka Jordan Lindseyová trávila v červnu se svými rodiči dovolenou na Bahamách. Jeden den ji během šnorchlování napadli žraloci tygří. Rozrušený otec Michael vzpomíná na to, jak se jeho dcera snažila zoufale uprchnout před velkými čelistmi.

Michael se byl v tu chvíli se zbytkem rodiny podívat na prasata. O krvavém útoku se dozvěděl od očitých svědků. Okamžitě utíkal na pláž, kam se vydala Jordan koupat spolu se svou matkou Kami. „Řekla mi, že slyšela Jordan křičet: mami,“ popisuje otec, který přišel o svou dceru.

Kami si přitom nejprve myslela, že kolem její dcery plavou delfíny. Najednou však Jordan hrůzostrašně vykřikla, když jí žralok ukousl pravou ruku. Matka riskovala svůj život a dceři plavala na pomoc. Jordan sice doplavala až k mámě, ale v tuc hvíli se k dívce přiblížil druhý žralok a ukousl jí nohu. Matka nakonec žraloka kopla do tlamy a dceru vytáhla na nedalekou skálu, kde je vyzvedl člun.

Na pobřeží už na obě čekala záchranná služba, která dívku odvezla do nemocnice v Nassau. Po příjezdu do zařízení ji však lékaři prohlásili za mrtvou. „Kami viděla na vlastní oči, jak nám zemřela dcera. Nic strašnějšího si neumím představit," přiznává Michael se slzami v očích. Jeho žena podle něj nemůže v noci spát, protože pokaždé, když zavře oči, ocitá se zpěv ve vodě se žraloky.

Tento žraločí útok je podle tamních médií považován za první smrtelný incident na Bahamách za posledních deset let.

Související

Více souvisejících

žraločí útoky žraloci bahamy dovolená

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy