Řeč těla. Co o vás prozradí pozice nohou, když sedíte?

Řeč těla nám často může sdělit více, než co dokážou slova. Pro vytváření vztahů je to neuvěřitelně důležitý nástroj, neboť většina emocí se vyjadřuje neverbálním způsobem. Když jsme tedy v kontaktu s dalšími lidmi, vyjadřujeme tělem mnohem více, než bychom mohli říci vlastními slovy. Nejde o to, co přesně říkáme, ale o to, co cítíme, když to říkáme. Píše to italský deník La Repubblica.

Mluvit o našich citech pro nás může být obtížné, proto je často sdělujeme prostřednictvím jazyka těla.

Jaká je pozice vašich nohou, když sedíte? Způsob sedu odhaluje mnohé o naší osobnosti. Může to ukázat druhý skrytý význam toho, co říkáme a jaký k nim máme vztah. Řeč těla je proto důležitá pro kontakt se všemi lidmi. Řeč těla nám může rovněž říci mnohé o tom, kdo jsme a jaký máme vztah k okolí.

Máte v sedu kolena u sebe a dole nohy vytáčíte špičkami dovnitř? Lidé, kteří takto sedí, jsou velmi kreativní a charismatičtí. Jsou spontánní a nepřemýšlejí dlouho o svých rozhodnutích. To jim občas může způsobovat nějaké problémy, ale jejich přirozený šarm jim pomůže vybřednout z obtížné situace. Tito lidé považují život za dobrodružství a jsou otevřeni novým zkušenostem. Jsou i velmi oblíbení a snadno si získávají nové přátele. Mnohé tyto vztahy však nemají dlouhého trvání.

Máte jednu nohu přehozenou přes druhou? Lidé, kteří takto sedávají, jsou velcí snílci. Mají bohatou představivost a mohou klidně snít s otevřenýma očima. Jsou velmi empatičtí a snadno navazují kontakt s dalšími osobami. Často však ve vztahu k ostatním zaujímají druhořadé postavení. Jsou vynikající posluchači a umějí dokonale vyjádřit své city.

Máte v sedu kolena roztažená od sebe, ale dole nohy naopak u sebe? V takovém případě jde o chaotické osobnosti, které mají spoustu problémů s tím, aby se soustředily a zůstaly klidně sedět. Jejich mysl je vždy aktivní, tito lidé často mluví, aniž by si svá slova promysleli. Snadno se nudí a u ničeho dlouho nevydrží. Projevují se více v situaci bohaté na stimuly. Také ve vztazích s ostatními lidmi se stává, že brzy přestanou mít zájem a potřebují někoho, kdo jim bude klást trochu odporu.

Máte nohy těsně u sebe, kolena u sebe a dole také nohy u sebe? Jde často o velmi inteligentní lidi, kteří racionálně uvažují. Jsou puntičkáři a pořádkumilovní. Mají většinou dokonale uklizený byt, kde je všechno na svém místě. Jsou velmi poctiví a nemají rádi pomlouvání. V každé situaci zůstanou klidní a neztrácejí snadno ze zřetele svůj cíl.

Sedíte na šikmo s nohama u sebe? Takoví lidé jsou velmi zaměření na dosažení svých cílů a přikládají velký význam kariéře. Jejich cíle jsou velmi ambiciózní, tito lidé se nechtějí při jejich dosahování spokojit s polovičatostí. Pokud jde o osobní život, také si rádi stanovují cíle, například pokud jde o zdraví či lásku. Jsou ve všem perfekcionisty, i v otázce svého vzhledu. To vše vede k tomu, že ztrácejí ze zřetele to, co už mají, protože vždy chtějí více.

Související

Škola, ilustrační fotografie.

Unie se snaží pomáhat středoškolákům i v oblasti duševního zdraví. Cestou mohou být i dny volna

Česká středoškolská unie se již deset let aktivně zapojuje do veřejné debaty ohledně vzdělávacího systému. „Reflektujeme názory středoškoláků, analyzujeme strategické dokumenty a pracujeme na odborných stanoviscích k aktuálnímu dění ve školství. Zabýváme se zejména dopady jednotlivých rozhodnutí na mladé lidi a snažíme se o to, aby jejich názory nezapadaly,“ nastínila členka představenstva ČSU Alexandra Obracajová pro EuroZprávy.cz. 
Pavouk, ilustrační fotografie.

Bojíte se pavouků? Zcela zbytečně, shodují se vědci. Proč vzniká arachnofobie ale zatím neví

Ekolog z italského Národního výzkumného ústavu Stefano Mammola považuje paniku okolo pavouků za přehnanou. „Regionální událost, kdy pavouk kousne farmáře v malé vesnici uprostřed Austrálie, dokáže vyvolat velký ohlas. Brzy jsou takové zprávy ve všech světových médiích,“ popsal pro americké noviny The New York Times. Podle něj mezi lidmi chybí dobrá informovanost o chování pavouků.

Více souvisejících

psychologie život Lidé

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Markéta Pekarová Adamová

Pekarová Adamová vyrazila do Pobaltí. Lotyšsko dá čtvrt miliardy na munici pro Ukrajinu

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) navštívila v rámci baltské cesty Lotyšsko. V Rize jednala s předsedkyní parlamentu Daigou Mieriņou o dalších způsobech podpory Ukrajiny a s premiérkou Evikou Siliņou o bezpečnostní i ekonomické spolupráci. Na místní vojenské základně navštívila také české vojáky pomáhající chránit východní křídlo NATO.

včera

včera

Pavel Novotný (ODS) na 29. kongresu strany

ODS rozhodne o osudu Pavla Novotného až po eurovolbách

Výkonná rada ODS bude v úterý 11. června rozhodovat o osudu starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného, jemuž kvůli některým vyjádřením hrozí vyloučení z vládní strany. Informovala o tom agentura ČTK. Rozhodnutí tak padne až po volbách do Evropského parlamentu. 

včera

Princ William se svou rodinou

Princ William obstál v těžké zkoušce. Spekulace jeho ženě na zdraví nepřidaly

Britskou monarchií v prvních měsících letošního roku otřásly diagnózy, které si vyslechli král Karel III. a princezna Kate. U obou členů královské rodiny byla odhalena rakovina. Oporou jim samozřejmě jsou nejbližší, důležitá je zejména role prince Williama. Následník trůnu se ale s atmosférou v Británii vyrovnával dost těžce. 

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Alexander De Croo

Moderátor po útoku na Fica vyzval k odstranění belgického premiéra

Belgický premiér Alexander De Croo podal ve čtvrtek stížnost na rozhlasového moderátora, který posluchače vyzýval k jeho "odstranění". Nejmenovaný moderátor, kterého vyšetřuje policie, se tak vyjádřil v souvislosti se středečním atentátem na slovenského premiéra Roberta Fica. 

včera

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 v Praze

Rakušané se v Praze postarali o další senzaci, připsali si historické vítězství nad Finskem. Švédové překvapení nepřipustili

Dívat se na zápas hokejového MS v Česku, ve kterém hrají rakouští hokejisté, se hokejovým fanouškům vyplatí. Poté, co dokázali dostáhnout duel s Kanadou do prodloužení poté, co ve třetí třetině nastříleli pět branek, nyní zaskočili dalšího favorita turnaje a o Finy. Ti sice vedli 2:0, jenže vedení postupem času ztratili a co víc, v poslední vteřině dokázali zápas otočit zásluhou své životní trefy Benjamina Baumgartnera, který se postaral o rakouskou historickou výhru nad tímto severským soupeřem. To Švédové nadále jedou na vítězné vlně a po zdolání Kazachstánu 3:1 už se o nich může pomalu mluvit jako o čtvrtfinalistech.

včera

Proč došlo k atentátu na Fica? Policie zjistí, jestli byl útočník zradikalizovaný

Pokud někdo úmyslně radikalizoval pachatele atentátu na předsedu vlády Roberta Fica (Směr-SD), policie to zjistí stejně, jako to udělala v případě dvojité vraždy na Zámecké ulici v Bratislavě. Řekl to publicista Juraj Hrabko v rozhovoru pro TASR TV.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy