William a Kate letěli na dovolenou běžnou linkou, ostatní cestující nic netušili

Britský princ William s manželkou Kate a jejich třemi dětmi tento týden odletěli na dovolenou do Skotska běžnou linkou nízkonákladové společnosti. Informují o tom britská média. Zato na hlavu Williamova bratra, prince Harryho, který varuje před následky změny klimatu, se v posledních dnech snesla kritika.

Williamova rodina ve čtvrtek ráno cestovala z letiště v Norwichi do Aberdeenu, odkud pak autem odjeli do královnina zámku Balmoral na Skotské vysočině. Podle internetového vydání deníku The Times let pětičlennou rodinu vyšel odhadem na 365 liber (10.390 korun). Jeden z jejich spolucestujících bulvárnímu deníku The Sun řekl, že si členů královské rodiny vůbec nevšiml.

#new The Cambridges flew to Scotland this morning. The family took a regular flight from Norwich to Aberdeen. #katemiddleton #duchessofcambridge #princewilliam #dukeofcambridge #princegeorge #princesscharlotte #princelouis #cambridge #kensingtonroyal #kensingtonpalace pic.twitter.com/jMHgSkeoCs

— Kate Middleton (@secretofellie) August 22, 2019

"Museli proklouznout dovnitř, když už ostatní lidé seděli," řekl a podotkl, že neočekával, že by vévodu a vévodkyni z Cambridge potkal na lince nízkonákladové společnosti. Po přistání v Aberdeenu na ně na letištní ploše čekaly dva černé vozy značky Range Rover.

Kensingtonský palác podle The Times odmítl vysvětlit, proč se rozhodli využít běžného letu. Bývalý královnin mluvčí Dickie Arbiter popřel, že takové cestování je pro členy královské rodiny nebezpečné. "Mají ochranku a nikdo neví o tom, že si vybrali zrovna tento let," tvrdí.

Právě obavami o bezpečnost urozené rodiny obhajovali přátelé rozhodnutí Harryho a Meghan cestovat soukromým letounem. Zpěvák Elton John, za kterým s tříměsíčním Archiem letěli do Nice, uvedl, že své soukromé letadlo jim z bezpečnostních důvodů poskytl on. Také zaplatil příspěvek společnosti, jež vyrovnává uhlíkové stopy podporou ekologických projektů.

Princ Harry se před časem v rozhovoru pro časopis Vogue svěřil se svými obavami z "hrůzných" následků změny klimatu. Řekl také, že se s Meghan kvůli starosti o životní prostředí rozhodli mít nejvýše dvě děti.

The Times připomíná, že to nebylo poprvé, co se William a Kate vydali na soukromou cestu běžnou leteckou linkou. Cestovali tak třeba do New Yorku nebo na dovolenou na ostrov Mustique v souostroví Grenadiny v Karibském moři.

Související

Královská rodina

Princ Harry dostal instrukce pro příští cestu domů. Jde o usmíření s bratrem

Princezna Kate se sice do britské královské rodiny nenarodila, ale jako manželka budoucího krále stále častěji tahá za nitky. Jednou z jejích snah je pokus o usmíření mezi manželem a jeho mladším bratrem. Podle dostupných informací se snaží působit na prince Harryho, aby podnikl jisté kroky, které by zlepšení vztahů umožnily. 

Více souvisejících

Princ William Vévodkyně Kate Princ Harry Velká Británie

Aktuálně se děje

včera

Petr Nečas

Expremiér Nečas se rozvedl s druhou manželkou

Definitivní tečku za vztahem, jenž sehrál důležitou roli i ve vrcholné české politice, napsali bývalý premiér Petr Nečas a jeho druhá manželka Jana Nagyová. Někdejší životní partneři se rozvedli. Již loni se Česko dozvědělo, že už netvoří pár. 

včera

včera

včera

včera

Princ Andrew

Platili mu, co neměli. Úředník popsal náklady bývalého prince Andrewa

V Británii se po nedávném zadržení bývalého prince Andrewa začíná intenzivněji řešit, co se dělo, když mladší bratr současného panovníka byl v roli zvláštního zástupce pro mezinárodní obchod. Podle tvrzení bývalého státního úředníka mu platili daňoví poplatníci za masáže a drahé zahraniční cesty. 

včera

Jaro, ilustrační fotografie

Předčasné jaro. V Česku letos poprvé naměřili 20 stupňů

Česko má sice před sebou ještě jeden den meteorologické zimy, ale už na konci února u nás panuje jarní počasí. V pátek dokonce poprvé v letošním roce vyšplhala teplota alespoň na 20 stupňů. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Írán, ilustrační fotografie.

Nejasný pokrok v jednáních mezi USA a Íránem. Rozhovory mají pokračovat

Američtí a íránští zástupci dosáhli značného pokroku během rozhovorů o íránském jaderném programu. Podle BBC však není jasné, zda bude dosaženo dohody, která by odvrátila konflikt mezi oběma zeměmi. Jednání mají po konzultacích obou delegací v hlavních městech pokračovat příští týden ve Vídni. 

včera

včera

Hillary Clintonová

Clintonová prý Epsteina nikdy nepotkala. Vyzvala k výslechu Trumpa

Šest hodin ve čtvrtek vypovídala bývalá americká ministryně zahraničí a neúspěšná prezidentská kandidátka Hillary Clintonová před kongresovou komisí, která vyšetřuje zločiny sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Někdejší politička řekla, o zločinech nevěděla. Zákonodárce vyzvala, aby vyslechli také současného prezidenta Donalda Trumpa. 

včera

včera

Počasí

Počasí bude i o víkendu nadále jarní

Poslední únorový víkend přinese do České republiky velmi proměnlivé počasí, které bude zpočátku připomínat spíše jaro. V sobotu se očekává převážně polojasná až jasná obloha. První ranní hodiny však mohou řidičům i chodcům zkomplikovat místní mlhy nebo nízká oblačnost, které mohou být vlivem nízkých teplot i mrznoucí.

26. února 2026 21:28

Hillary Clintonová

Hillary Clintonová před sněmovním výborem vypovídá o aktivitách Epsteina

Hillary Clintonová dnes předstoupila před sněmovní výbor pro dohled, aby vypovídala v souvislosti s vyšetřováním kriminálních aktivit Jeffreyho Epsteina a Ghislaine Maxwellové. Ve svém úvodním prohlášení, které zveřejnila také na síti X, kategoricky popřela jakoukoli spojitost s touto dvojicí. Uvedla, že nikdy neletěla Epsteinovým letadlem, ani nenavštívila jeho ostrov, domovy nebo kanceláře.

26. února 2026 20:17

Babiš si zahrává. Česko se v očích NATO dostává na velmi tenký led

Česká republika se podle všeho dostává do pozice, kterou někteří spojenci v NATO vnímají velmi kriticky. Praha se totiž vydala cestou snižování výdajů na obranu, což ji staví do přímého střetu nejen s ostatními členy Aliance, ale především s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, uvedl server Politico. Nový návrh rozpočtu populistické koalice Andreje Babiše počítá s tím, že z obranné kapitoly zmizí 900 milionů eur oproti plánům předchozí vlády.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy