Jarní počasí dorazilo do Česka. Příští týden bude až 19 stupňů

Do Česka přichází jaro. Příští týden podle meteorologů naměříme až 19 stupňů, mrznout už by nemělo ani v noci.

Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pondělí:
Většinou oblačno a místy přeháňky. K večeru ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, zejména na jižní Moravě až 17 °C. Slabý, přes den přechodně mírný západní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na úterý:
Většinou oblačno, zpočátku na severovýchodě a později na severozápadě ojediněle přeháňky. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C. Slabý jižní až jihozápadní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na středu:
Většinou polojasno, při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C. Slabý jihozápadní, přes den přechodně mírný západní vítr 2 až 6 m/s.

Vyhlídka počasí od čtvrtka do soboty:
Polojasno, postupně přibývání oblačnosti i srážek. Nejnižší noční teploty 9 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 19 °C, postupně 10 až 15 °C.

Související

Více souvisejících

Počasí Jaro

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

film Abstinent s Josefem Trojanem v hlavní roli

České filmy a alkohol. Které tuzemské snímky reflektují alkoholismus?

Divácký hit Zápisník alkoholičky vzal kina útokem a připsal si v rámci českých filmů, v co do počtu návštěvnosti, nejúspěšnější víkendový start roku. Alkoholismus se však napříč dějinami české kinematografie objevoval častěji a uvedení nového filmu Dana Svátka, jenž stejnou problematiku rozvinul i v Úsměvech smutných mužů, je ideální příležitostí k tomu, abychom se za některými díly ohlédli. 

včera

včera

včera

Ukrajina, Kyjev

Třetina Ukrajinců by vyměnila kus území za konec války

Téměř třetina Ukrajinců by byla ochotná přistoupit na územní ústupky vůči Rusku, pokud by to vedlo k rychlému ukončení války. Toto číslo představuje až trojnásobný nárůst oproti loňskému roku, vyplývá z průzkumu Kyjevského mezinárodního institutu sociologie (KIIS). Výsledky zveřejněné v úterý přinesl server Newsweek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Rusko může zaútočit na NATO za 5 až 8 let, varuje Bundeswehr

Generál Carsten Breuer, nejvyšší představitel německých ozbrojených sil, varoval před rostoucí hrozbou, kterou představuje posilování ruských vojenských kapacit. Breuer považuje tuto hrozbu za čím dál tím závažnější, což vyžaduje adekvátní reakci. Informoval o tom server Ukrajinska pravda.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Hudebník a politik Petr Hannig je po mrtvici ve vážném stavu. Nemůže se hýbat ani dýchat

Hudebník, producent a politik Petr Hannig je ve vážném stavu po těžké mrtvici. Podle týdeníku Rytmus života je při vědomí, ale nemůže mluvit ani se hýbat a k dýchání potřebuje kyslíkovou podporu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy