Začíná první dubnový pracovní týden, počasí však může být nadále mrazivé. Před dopadem nízkých teplot na vegetaci proto ve výstraze varují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Po celém území České republiky platí až do středeční osmé hodiny ráno výstraha před mrazem, který může v polohách pod 500 m poškodit zejména kvetoucí meruňky, broskvoně a rané odrůdy slivoní.
Předpověď na pondělí (00-24):
Oblačno až polojasno a ojediněle sněhové přeháňky, na horách četnější. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, na jihu Moravy kolem +1 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, na jihu Moravy až 7 °C, v 1000 m na horách kolem -5 °C. V Čechách mírný severní až severovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě a ve Slezsku většinou čerstvý 5 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Večer bude vítr slábnout.
Předpověď na úterý (00-24):
Většinou oblačno a místy sněhové přeháňky, zejména na horách na severu a severovýchodě. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný severní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě a ve Slezsku místy s nárazy kolem 15 m/s. Na západě vítr slabý.
Předpověď na středu (00-24):
Většinou oblačno a místy sněhové přeháňky, zejména na horách na severu a severovýchodě. V polohách pod 300 m i srážky smíšené. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle až -8 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Slabý, přes den mírný severní vítr 2 až 6 m/s.
Související
Počasí dnes: Česko zasáhnou silné bouřky, varovali meteorologové
Počasí příští víkend: Sobotu může zkazit déšť, v neděli hrozí i bouřky
Aktuálně se děje
včera
Riziko je v Česku nízké, vzkazuje Vojtěch ohledně hantaviru
včera
Rulík a spol. se poprali s řadou omluvenek. Pastrňák nepojede, šanci mají hráči z AHL
včera
Slavii čeká správní řízení kvůli incidentu na sobotním derby
včera
Babišova vláda oficiálně jmenovala Landovského zmocněncem
Aktualizováno včera
Francie potvrdila první případ hantavirové infekce
včera
Coca-Cola začala psát svůj příběh před 140 lety.K dostání byla jen v lékárnách
včera
Po čtyřech letech je jasno. ČD nechají opravit poškozené Pendolino
včera
Babiš volá po ostudě během fotbalového derby po brutální změně
včera
Souček se do čela České televize nevrátí. Se žalobou u soudu neuspěl
včera
Polský exministr Ziobro uniká spravedlnosti. Z Maďarska zmizel do USA
včera
Policie ztotožnila fanoušky, kteří napadli brankáře Sparty. Vyšetřování pokračuje
včera
Počasí dnes: Česko zasáhnou silné bouřky, varovali meteorologové
včera
Potvrzeno. Roman Červenka pojede na třinácté mistrovství světa v kariéře
včera
Čína konečně potvrdila, že od středy bude hostit prezidenta Trumpa
včera
Ropa na světových trzích reagovala na nejnovější Trumpova slova
včera
Neakceptovatelné. Trump reagoval na íránský mírový protinávrh
včera
Počasí příští víkend: Sobotu může zkazit déšť, v neděli hrozí i bouřky
10. května 2026 21:10
Severní Korea schválila plán jaderného útoku, pokud dojde k atentátu na Kim Čong-una
10. května 2026 19:51
Sjezd sudetských Němců v Brně tříští politiky. Zbytečné otevírání starých ran, varuje Havlíček
10. května 2026 18:36
Chaos, šílenství... Česko má mezinárodní ostudu, o excesu slavistických fanoušků píše celý svět
Český fotbal zažívá černý víkend, který nezůstal bez odezvy za hranicemi. Prestižní pražské derby mezi Slavií a Spartou, které mělo být oslavou sportu a pravděpodobnou korunovací nového mistra, skončilo ostudou, o níž informují největší světová média jako CNN, Reuters či britský deník The Sun. I mnohé další zahraniční servery popisují scény, které do moderního evropského fotbalu nepatří, a shodují se na jednom: český fotbal čelí bezprecedentnímu skandálu.
Zdroj: Libor Novák