Česko v těchto dnech svírá mrazivé počasí, a to zejména přes noc. Teploty budou opět klesat hluboko pod nulu i v následujících hodinách. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v té souvislosti varuje i před náledím.
V Česku už dnes ráno klesaly teploty hluboko pod nulu, zejména v severovýchodních Čechách. Například ve Vrchlabí ukázal teploměr -13 °C. Nadcházející noc přinese podobné počasí. "V noci na úterý mohou nejnižší teploty poklesnout zejména na Českomoravské vrchovině a východě Moravy místy pod -12 °C," varovali meteorologové.
Očekává se také tvorba námrazy na komunikacích, která se může zajezdit do tenké kluzké vrstvy náledí. Ideální podmínky pro jeho vznik budou zejména při jasné obloze. "Komunikace mohou zůstat i přes den v zastíněných lokalitách namrzlé i při teplotě vzduchu nad nulou," dodali meteorologové.
Při náledí hrozí úrazy v důsledku uklouznutí, problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně.
Související
Extrémní počasí spaluje Evropu. Brutální připomínka klimatické krize, varuje OSN
Tropické počasí sužuje Evropu. Bude to častější, upozorňují experti
Aktuálně se děje
včera
Zelenskyj poslal Trumpovi naléhavý dopis
včera
Rusko by mohlo na NATO zaútočit do roka, obává se EU
včera
Vyzbrojte zaměstnance, protivzdušnou obranu si zaplaťte. Rusko vyzvalo banky, aby se o bezpečnost staraly samy
včera
Extrémní počasí spaluje Evropu. Brutální připomínka klimatické krize, varuje OSN
včera
Trump se snaží zajistit, aby po konci v úřadu nemohl být vyšetřován
včera
Kongo devastují bomby i ebola. Situace je kritická, do země poletí ředitel WHO
včera
NASA zveřejnila podrobnosti o chystané základně na Měsíci
včera
Ministerstvo zdravotnictví posílilo pravomoci praktiků. V těchto případech nahradí specialisty
včera
Žádné dohody ohledně Hormuzského průlivu jsme nedosáhli, oznámil Írán
včera
EU stále neví, kdo by měl komunikovat s Ruskem. Neshodla se ani, jestli jednat chce
včera
Trumpova Rada míru nemá na účtu ani dolar. Dosud přitom vůbec nic neudělala
včera
Rekordní výhra Čecha v Eurojackpotu. Činí téměř tři miliardy korun
včera
Muniční iniciativa má nový problém, přiznal prezident Pavel
včera
Český tým začal s Kanadou dobře, favorité ale nakonec potvrdili svou roli
včera
Žádná dohoda, ale memorandum. Američané a Íránci se ani tak stále nedohodli
včera
Tropické počasí sužuje Evropu. Bude to častější, upozorňují experti
26. května 2026 21:58
Policie řeší nevídaný podvod. Žena z Táborska uvěřila, že jí píše Depp
26. května 2026 21:04
Zemřel legendární jazzman Sonny Rollins. Dvakrát zahrál i v Česku
26. května 2026 19:57
Praktici budou předepisovat více léků. Novinka začne platit od července
26. května 2026 19:21
Církev prozradila, jak dále naloží s lebkou svaté Zdislavy
Církev prozradila, jaký bude další osud lebky svaté Zdislavy, která se v květnu na krátkou dobu ocitla v rukou zloděje. Vzácná relikvie má být vystavena pouze při sobotní pouti. Následně se vrátí do hrobu. Oznámil to pražský arcibiskup Stanislav Přibyl.
Zdroj: Jan Hrabě