Několik meteorologických výstrah zůstává v platnosti až do čtvrtečních 18 hodin. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před silným větrem a sněhovými jazyky či závějemi v části země. Denní teploty se budou držet nad nulou.
Lidé dnes musí počítat s čerstvým západním až severozápadním větrem o rychlosti až 70 km/h v Jihočeském, Pardubickém, Jihomoravském a Olomouckém kraji a také na Vysočině.
V okresech Frýdlant, Jablonec nad Nisou, Jilemnice a Tanvald v Libereckém, Trutnov a Vrchlabí v Královéhradeckém, Jeseník a Šumperk v Olomouckém a Bruntál a Rýmařov v Moravskoslezském kraji hrozí v polohách nad 700 metrů tvorba sněhových jazyků či závějí.
Sněhové jazyky se mohou tvořit také v částech Jihočeského, Plzeňského, Karlovarského, Pardubického a Zlínského kraje a na Vysočině.
Předpověď na čtvrtek (00-24):
Proměnlivá oblačnost, místy sněhové, v polohách pod 400 m, přes den pod 500 m smíšené nebo dešťové přeháňky, na horách sněžení trvalejší a zpočátku i vydatnější. Během dne v Čechách postupně od západu až zataženo a později zejména na západě a jihozápadě sněžení, pod 400 m déšť se sněhem nebo déšť. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C. Čerstvý západní až severozápadní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h), na východě Moravy vítr mírný. Později odpoledne a večer bude vítr slábnout.
Související

První letošní tornádo v ČR potvrzeno. Objevilo se na Blanensku

Zimní počasí bude pokračovat. Příští týden může napadnout nový sníh
Aktuálně se děje
včera

Trumpa bude soudit soudce z procesu s Trump Organization
Aktualizováno včera

Rusko v čele Rady bezpečnosti? Totální bankrot OSN, tvrdí Zelenskyj
Aktualizováno včera

Obce a kraje loni hospodařily s přebytkem. Meziročně ale klesl
Aktualizováno včera

Ničivá tornáda zasáhla jih a středozápad USA. Nejméně 18 lidí zemřelo
včera

Britové chtějí omezit objem odpadních vod v řekách a mořích
Aktualizováno včera

První letošní tornádo v ČR potvrzeno. Objevilo se na Blanensku
včera

Česko zasáhl seznam rušených pošt. Když to zvládly banky, zvládne to i ona
včera

Morawiecki potvrdil, že si Ukrajina od Polska objednala stovku bojových vozidel
včera

Z Trumpa si lidé utahují kvůli obvinění. Připomínají mu roli v Sám doma
včera

Musk nechce platit odškodné, žádá konec sporu kvůli dogecoinu
včera

V Česku včera padl Eurojackpot. Vítěz získá téměř 235 milionů korun
včera

V Norsku kvůli lavinám evakuovali oblast na severu země
včera

Tržby majitele TikToku loni stouply o více než 30 procent
včera

Konečně svoboda. Kosatka z akvária v Miami po 50 letech opustí zajetí
včera

Záchranáři ošetřili při půlmaratonu v Praze desítky lidí, jeden byl v bezvědomí
včera

Muž napadl policisty u mešity Al-Aksá, ti jej zastřelili
včera

Policisté měli v Římě práci. Aktivisté nalili černou tekutinu do fontány
včera

Kdo může za vysoké ceny potravin v Česku? My ne, volají všichni
včera

Murdoch měl osobně zasahovat do vysílání Fox News o Trumpově porážce ve volbách
včera
Britové nešetří Gerasimova. Ve vedení ruských jednotek na Ukrajině selhal
Náčelník ruského generálního štábu Valerij Gerasimov jako velitel ruských jednotek nasazených na Ukrajině dosáhl jen nepatrných úspěchů a jeho pokus o zimní ofenzivu selhal. Uvedlo to dnes na twitteru britské ministerstvo obrany, které se ve svých pravidelných hodnoceních odvolává na informace tajných služeb.
Zdroj: ČTK