Počasí bude do konce týdne teplotně stálé, bude ale pršet

Ačkoliv se teploty v nadcházejících dnech příliš měnit nebudou, počasí může být deštivé. Vyplývá to z předpovědi ČHMÚ do konce tohoto týdne.

Předpověď na čtvrtek:

Převážně zataženo, od západu na většině území občasný déšť. Na jihovýchodě déšť až odpoledne a večer a jen místy. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, při slabším větru až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 5 m/s, postupně 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na pátek:

Zataženo s občasným deštěm, zejména ráno ojediněle mlhy. Během dne místy ustávání srážek a protrhávání oblačnosti. V polohách nad 1000 m, v Čechách od západu postupně nad 600 m déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C, na jižní Moravě až 11 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude odpoledne a večer měnit na slabý proměnlivý, ale na východě vítr mírný jižní až jihovýchodní 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na sobotu:

Zpočátku oblačno až zataženo a místy občasný déšť, zejména ráno ojediněle mlhy. Během dne až polojasno a jen ojediněle přeháňky. V polohách nad 700 m i srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty na Moravě a ve Slezsku 8 až 3 °C, v Čechách +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, na severozápadě kolem 5 °C. Slabý proměnlivý nebo jihozápadní vítr do 4 m/s, na východě vítr mírný jižní až jihovýchodní 3 až 7 m/s.

Předpověď na neděli:

Oblačno až polojasno a ojediněle přeháňky, v polohách nad 1000 m smíšené nebo sněhové. Později na východě až zataženo a místy déšť. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, na východě kolem 4 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, na východě vítr mírný jihovýchodní až jižní 3 až 7 m/s.

Související

Jaro, ilustrační fotografie.

Počasí o víkendu: Teploty opět míří do nadprůměru

Po jednom dni s typickým dubnovým počasím se od čtvrtka koná návrat k nadnormálním teplotám. Maxima o nadcházejícím víkendu opět překročí hranici 20 stupňů, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Více souvisejících

Počasí Déšť

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 19 minutami

před 40 minutami

Policie Austrálie

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Petr Fiala

Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu ODS obhajovat mandát předsedy

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jako z hollywoodského trháku. Trosečníky na ostrově zachránil nápis z palmových listů

Americká pobřežní stráž ohlásila úspěšnou záchranu tří trosečníků, kteří uvízli na opuštěném ostrově v západní části Tichého oceánu. Piloti letadla amerických námořních sil je lokalizovali díky nápisu "HELP" z palmových listů.  Uvedl to server CNN.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy