Počasí na Velikonoce 2024: Teplotní rekordy mohou být v ohrožení, vyplývá z výhledu

Příští víkend bude velikonoční a má ho doprovázet velmi dobré jarní počasí. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nejvyšší teploty mohou poměrně znatelně překročit hranici 20 stupňů.  

Teplejší vzduch začne na české území proudit po přední straně prohlubující se brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou od jihu už před svátky, konkrétně v úterý. Příliv teplého vzduchu sice ve středu přeruší studená fronta, posléze má ale do Česka opět proudit velmi teplý vzduch. 

Od pátku do neděle má být většinou polojasno. Při zvětšené oblačnosti ojediněle hrozí podle meteorologů přeháňky. V noci už se teploty budou držet nad nulou. Denní maxima se mají pohybovat v rozmezí od 14 do 23 °C.

Velikonoce tentokrát připadly na přelom března a dubna. Začínají v pátek 29. března Velkým pátkem, který už je několik posledních let volným dnem, a vyvrcholí prvního dubnového dne Velikonočním pondělím. 

Související

Více souvisejících

Počasí Jaro Velikonoce ČHMÚ

Aktuálně se děje

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Sjezd ODS v Ostravě

Fiala získal srdce členů ODS, český volič ho ale odmítá. Musí přeskočit zeď a dostat se k lidem

Současný premiér Petr Fiala v sobotu obhájil post předsedy Občanské demokratické strany, ministr financí Zbyněk Stanjura zůstává prvním místopředsedou. Fiala se ale nachází ve složité situaci. Musí překonat vysokou zeď, která ho odděluje od běžného českého voliče. Ten před jménem totiž nemá zkratku prof. a situace na Ukrajině je pro něj velice abstraktním tématem. Sdílení informací s veřejností je klíčem k úspěchu. Pokud Fiala chce obhájit i premiérský post, potřebuje běžného českého voliče. 

Aktualizováno včera

Sjezd ODS v Ostravě Prohlédněte si galerii

Sjezd ODS: Fiala obhájil post předsedy strany, Stanjura je prvním místopředsedou

Politolog Petr Fiala byl dnes zvolen do čela ODS již pošesté. Devětapadesátiletý premiér získal podporu 80 procent delegátů ostravského kongresu, aniž by měl protikandidáta. Považuje svůj mandát za silný a plánuje s ním příští rok obhájit pozici ODS v čele vládních stran během sněmovních voleb. 

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Čína zvyšuje prodej strojů Rusku. To z nich vyrábí zbraně

Čína zvýšila prodej obráběcích strojů, mikroelektroniky a dalších technologií Rusku, které Moskva následně využívá k výrobě raket, tanků, letadel a dalších zbraní, aby je použila ve válce proti Ukrajině, uvedly Spojené státy ve své hodnotící zprávě.  

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Tomio Okamura

Okamura zůstavá nadále předsedou opozičního hnutí SPD

Tomio Okamura zůstane nadále předsedou opozičního hnutí SPD poté, co na celostátní konferenci získal 195 hlasů z 216 odevzdaných hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Tuto informaci oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal na konferenci. Delegáti budou ještě volit zbývající čtyři členy předsednictva, a výsledky budou oznámeny před 17:00.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy