Počasí se o víkendu oteplí. Teploty porostou až k 7 stupňům

O víkendu se v Česku bude oteplovat. Denní maxima podle meteorologů mohou vyrůst až k 7 stupňům. 

Předpověď na sobotu:

Zataženo až oblačno, místy mlhy, i mrznoucí. Od západu na většině území Čech sněžení, na jihozápadě a západě srážky i mrznoucí nebo dešťové. Na Moravě a ve Slezsku sněžení jen místy. K večeru v Čechách v západní polovině déšť, místy i mrznoucí. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, na východě až -6 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C, večer v jihozápadní polovině Čech postupně až 4 °C. Slabý jihovýchodní až jižní vítr do 4 m/s, večer bude místy zesilovat na mírný.

Při mrznoucím dešti se bude v Čechách tvořit ledovka, zejména v jihozápadní polovině Čech hrozí vzhledem k oblevě pády ledu a sněhu ze střech.

Předpověď na neděli:

Zataženo až oblačno, ojediněle mlhy, i mrznoucí. Od západu na většině území déšť, zpočátku místy i mrznoucí, v polohách nad 1000 m a na severovýchodě a východě území srážky většinou sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, ve východní polovině území ojediněle až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, na severovýchodě Čech a na Moravě a ve Slezsku kolem 1 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s, na severovýchodě Čech a na Moravě vítr místy jen slabý do 4 m/s.

Při mrznoucím dešti se bude tvořit ledovka, vzhledem k oblevě hrozí pády ledu a sněhu ze střech.

Související

Více souvisejících

Počasí

Aktuálně se děje

včera

Delon, Alain

Delon opět zaměstnává justici. Má desítky zbraní, ale bez oprávnění

Francouzská policie provedla domovní prohlídku u legendárního Alaina Delona a nestačila se divit. Ačkoliv slavný herec nevlastní zbrojní průkaz, našlo se 72 střelných zbraní a přes tři tisíce kusů munice. Na pozemku je navíc soukromá střelnice. Zahájeno tak bylo vyšetřování kvůli podezření z nelegálního držení zbraní.

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

O první jarní trenérský vyhazov se postarali v Olomouci. Po nevydařených výsledcích končí Jílek

Po čtyřech jarních kolech fotbalové Fortuna ligy přikročil první prvoligový klub ke změně trenéra. Stalo se tak v Olomouci, kde se kvůli třem prohrám a jedné remíze rozhodlo klubové vedení ukončit spolupráci s trenérem Václavem Jílkem. Zároveň ve svém pondělním prohlášení klub uvedl, že ho nahradí dosavadní asistent Jiří Saňák, přičemž ale půjde o dočasnou variantu.

včera

včera

včera

včera

Jaromír Soukup (TV Barrandov)

Soukup získal pro TV Barrandov ochranu před věřiteli. Dostal tři měsíce na nápravu

Už to není tajné. Firma Barrandov Televizní Studio podnikatele Jaromíra Soukupa dluží téměř miliardu korun, ukazují údaje v insolvenčním rejstříku. Pražský městský soud v pondělí souhlasil s návrhem firmy a vyhlásil moratorium na majetek dlužníka, které na tři měsíce ochrání společnost před věřiteli. Je ale nutné připravit reorganizaci. 

včera

Praha hostila summit premiérů zemí V4. (27.2.2024)

Nelehký summit V4 v Praze. Představy zemí o pomoci Ukrajině se liší

Premiéři zemí V4 se na úterním summitu v Praze shodli, že ruská agrese vůči Ukrajině je porušením mezinárodního práva. Kyjev podle všech čtyř státníků potřebuje pomoc, rozdílné jsou jen představy o ní. Podle českého premiéra Petra Fialy (ODS) nebyla dnešní diskuze politiků lehká. 

včera

včera

včera

včera

film Po čem muži touží

České romantické komedie: Spotřební zboží a nepochopení žánru? Proč kvalitativně nestačí na filmy Láska nebeská či Pretty Woman?

České romantické komedie jsou v posledních letech často zmiňované téma. V internetových diskusích panuje přesvědčení, že se u nás netočí nic jiného a nedá se na ně dívat, přesto jsou stále komerčně úspěšné. Je tomu ale skutečně tak? A jsou skloňované kasovní trháky opravdu romantickými komediemi? Nebo je to zkrátka trochu složitější? 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Severokorejské továrny se nezastaví. Rusko zásobují municí výměnou za jídlo

Podle jihokorejského ministra obrany Sina Won-sika pracují severokorejské muniční továrny na plný výkon s cílem dodávat zbraně do Ruska výměnou za potraviny a další komodity.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy