Počasí v Česku opět komplikuje dopravu. Tisíce domácností v Brně byly bez tepla

Dopravu v Česku opět komplikuje sníh, který v kombinaci s větrem tvoří sněhové jazyky. Problémy hlásí zejména Vysočina, silnice jsou hůře sjízdné i v Olomouckém, Libereckém, Pardubickém, Zlínském a Ústeckém kraji.  

Dopravu především na Vysočině od rána komplikuje silný vítr, který tvoří sněhové jazyky. Silnice jsou sjízdné s obtížemi a v noci byly některé uzavřené. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic a meteorologů, kteří vydali výstrahu před sněhovými jazyky a závějemi.

Na sněhové jazyky komplikují situaci i v dalších krajích. Problémy hlásí Ústecký i Olomoucký kraj a řidiči by měli zbystřit i v Libereckém kraji, kde bude během dne nadále sněžit. Na řadě míst v krajích se navíc objevila ledovka.

Odlišné problémy hlásí v Brně, kde v městské části Královo Pole a Žabovřesky došlo kvůli netěsnosti na hlavním řadu k havárii horkovodu. Teplárny Brno provedly opravu v nočních hodinách a od 21:00 do 5:00 byli lidé bez teplé vody a topení. Teplárny to uvedly na Facebooku.

Od dnešního dne by se mělo podle meteorologů počasí mírnit. Zataženo až oblačno, ojediněle až polojasno. Nejvyšší denní teploty ale zůstanou kolem -5 až -1 °C.  Zataženo až oblačno a místy občasné sněžení, pod 400 m přechodně i déšť se sněhem nebo déšť, nás pak čeká ve středu. Nejnižší noční teploty opět klesnou na -1 až -5 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty ale už stoupnou na -2 až +2 °C.

Teploty by se mírně nad nulou měly pohybovat i v dalších dnech. Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, místy hrozí občasné sněžení, pod 400 m přechodně i déšť se sněhem nebo déšť, zpočátku ojediněle mrznoucí. Nejnižší noční teploty klesnou na 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle kolem -7 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem -2 až +2 °C, na severozápadě ojediněle až u 4 °C. 

V pátek bude oblačno až zataženo, přechodně místy polojasno, zejména na horách. Ojediněle hrozí slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení. Místy mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty kleou na -2 až -6 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle kolem -9 °C. Nejvyšší denní teploty zůstanou mezi -3 až +1 °C. 

Související

Více souvisejících

Počasí sníh

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy