Praha - Do Česka se zítra večer v souvislosti se studenou frontou přižene silný vítr, který v nárazech může dosahovat rychlosti vyšší než 100 km/h. Na Moravě by měly být poryvy větru mírnější. Auta budou hůře ovladatelná, horské túry vynechte, varují meteorologové.
Při přechodu studené fronty očekávají meteorologové čerstvý západní vítr o rychlosti 28 až 45 km/h, s nárazy 72 až 90 km/h a ojediněle až 108 km/h.
Výstraha s vysokým stupněm nebezpečí platí pro Prahu, Vysočinu a kraje Středočeský, Plzeňský, Karlovarský, Jihočeský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký a Ústecký od úterních 20:00 do středečních 06:00.
Pro kraje Jihomoravský, Zlínský, Moravskoslezský a Olomoucký pak platí výstraha s nízkým stupněm nebezpečí od noci z úterý na středu do středečního poledne.
Lidé by měli zajistit okna, dveře nebo třeba skleníky. ČHMÚ varuje také řidiče, silné větrné poryvy mohou komplikovat ovladatelnost auta. Na horách by lidé měli omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.
Předpověď na úterý:Většinou oblačno, ojediněle přeháňky, na jihovýchodě zpočátku až zataženo a déšť. Později odpoledne a večer od severozápadu zataženo a na většině území déšť. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s.
Předpověď na středu:Zataženo až oblačno, občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Na horách na severu nad 800 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Čerstvý západní až severozápadní vítr 7 až 11 m/s, v nárazech 15 až 20 m/s, na horách až 25 m/s.
Předpověď na čtvrtek:Oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, na severovýchodě nad 600 m srážky smíšené nebo sněhové. Během dne od západu ubývání srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Čerstvý severozápadní vítr 4 až 8 m/s, v nárazech a na horách 15 až 20 m/s.
Předpověď na pátek:Polojasno až skoro jasno, během dne od západu přibývání oblačnosti a později místy slabý déšť. Nejnižší noční teploty 4 až -1°C. Nejvyšší denní teploty 9 až 14 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.
Související
Pravda o projevech změny klimatu v Česku. Nejde jen o rostoucí teploty
Počasí do konce týdne: Bude ještě mrznout, přidají se i deště
Aktuálně se děje
před 46 minutami
Obchody se o některých svátcích podřizují zákonu. Mohlo by se to změnit
před 1 hodinou
Další z obviněných v kauze pardubického útoku skončil ve vazbě
před 4 hodinami
Pravda o projevech změny klimatu v Česku. Nejde jen o rostoucí teploty
před 4 hodinami
Žena spáchala atentát. Před sto lety chtěla zabít Mussoliniho
před 6 hodinami
Ministerstvo výrazně snížilo cenový strop na pohonné hmoty
před 6 hodinami
USA z NATO nemohou jen tak vystoupit, připomíná americký senátor. Trump k rozvázání smlouvy nemá pravomoci
před 7 hodinami
Pavel: Trump v posledních týdnech poškodil důvěryhodnost NATO více, než Putin za celé roky
před 7 hodinami
Strop na pohonné hmoty s cenami zatím příliš nepohnul. Analytik prozradil, jaký očekává další vývoj
před 8 hodinami
Pokud nedodržíte dohodu, zahájíme vojenskou akci, jakou svět dosud neviděl, vzkázal Trump Íránu
před 9 hodinami
USA nejsou jediné, kdo kvůli příměří nešetří sebechválou. Skutečný vítěz ale leží jinde
před 10 hodinami
Vance v Budapešti po boku Orbána popřel, že se Spojené státy míchají do maďarských voleb
před 11 hodinami
Zelenskyj: Washington záměrně ignoruje důkazy o tom, že Moskva aktivně pomáhá Íránu
před 12 hodinami
Trumpova propaganda jede na plné obrátky. Hegseth označil křehké příměří s Íránem za historické a drtivé vítězství
před 12 hodinami
Odešla atletická legenda. Zemřel diskař Imrich Bugár
před 13 hodinami
Rutte se setkal s Trumpem. Odmítl říct, jestli USA chtějí vystoupit z NATO
před 14 hodinami
Počasí do konce týdne: Bude ještě mrznout, přidají se i deště
včera
Írán nepochopil, že Libanonu se příměří netýká, prohlásil Vance. Izrael by se ale podle něj mohl zklidnit
včera
Trump pohrozil uvalením padesátiprocentních cel na zemi, která bude dodávat zbraně Íránu
včera
Pojedu v čele české delegace na summit NATO, oznámil Pavel
včera
Írán opět zavřel Hormuzský průliv, tentokrát kvůli Libanonu. Ten ale nebyl součástí dohody, varuje Trump
Situace na Blízkém východě se po vyhlášení čtrnáctidenního příměří dramaticky vyostřuje a dohoda mezi Washingtonem a Teheránem čelí první vážné zkoušce. Íránská polooficiální tisková agentura Fars oznámila, že Teherán zastavil provoz ropných tankerů přes strategický Hormuzský průliv. Toto rozhodnutí přišlo jako přímá reakce na masivní izraelské útoky v Libanonu, které Írán vnímá jako hrubé porušení dohodnutého klidu zbraní.
Zdroj: Libor Novák