Praha - Studená fronta do středečního večera zeslábne a do Česka se vrátí teploty překračující 30 °C. Víkend by mohl být ve znamení teplot dosahujících až 35 °C, uvedl v úterý mluvčí Českého meteorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dořák.
Teploty se budou v úterý pohybovat na příjemných 20 až 24 °C, na horách ve výšce 1000 m bude maximálně 15 °C. Vát bude severozápadní vítr 4 až 8 m/s, v bouřkách ovšem zesílí. Na Vysočině a na horách může být vítr silnější, večer a v noci zeslábne. V noci na středu se rovněž protrhá oblačnost na polojasno až skoro jasno, vzhledem k vysoké vlhkosti vzduchu se místy mohou vytvořit mlhy, které se však ve středu ráno rozpustí.
Ve středu bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Odpoledne a večer bude oblačnosti ubývat na skoro jasno, v noci potom jasno. Doposud severozápadní vítr v noci utichne na bezvětří. Teplota vzduchu bude od středy růst až k tropické hodnotě 30 °C, kterou může překročit v pátek a vyšplhat se až na 32 °C v nížinách.
Víkend a pondělí budou ve znamení tropických teplot 32 a ž 35 °C. a mohly by podle meteorologů padat i rekordy. V těchto dnech by opět mohly být dosaženy nové teplotní rekordy.
V první polovině příštího týdne se do Česka opět od západu přiblíží studená fronta s bouřkami a přeháňkami, která by měla přinést mírné, ale nikoli dramatické ochlazení.
Související
Počasí do konce týdne: Celý víkend proprší
Výhled počasí do prvních červnových dnů. Teploty mají stoupat, hrozí bouřky
Aktuálně se děje
včera
Francie požaduje okamžitou celoevropskou reakci na šíření hantaviru
včera
Evropští ministři budou řešit, co s odmítnutými žadateli o azyl
včera
Sobotní exces v Edenu bude mít dohru. Šťastný chce zakázat zahalování obličeje na sportovních akcích
včera
Nové detaily o útoku Hamásu na Izrael: Ozbrojenci používali extrémní formu znásilňování a mučení
včera
Kvůli hantaviru není důvod panikařit, tvrdí vědci. Proč tím veřejnost příliš neuklidňují?
včera
Proč Starmer pod tlakem nerezignuje? Bojuje o čas
včera
Prohraný zápas, obří pokuta a zápasy bez diváků. Slavia zná trest, podle LFA s problémy musela počítat
včera
WHO poskytla zemím návod, jak se připravit na hantarivus
včera
Starmer rázně odmítl spekulace o svém konci. Rezignovat nehodlá
včera
Vrácení zboží na jeden klik? České e-shopy čeká zásadní změna
včera
EU zvažuje omezení sociálních sítí pro mladé. Zakázat je může už v létě
včera
Dialog skončil. Fanoušky čekají přísné represe, zrušené oslavy i kontrola občanek, oznámil Tvrdík
včera
Mrazivé detaily odhaleny. Vyšetřování zjistilo, co převážela potopená ruská nákladní loď
včera
Zelenského bývala pravá ruka je podezřelá z účasti na masivním případu korupce
včera
Den D pro Británii. Starmerova vláda se hroutí, může dnes definitivně padnout
včera
Výhled počasí do prvních červnových dnů. Teploty mají stoupat, hrozí bouřky
11. května 2026 21:56
Riziko je v Česku nízké, vzkazuje Vojtěch ohledně hantaviru
11. května 2026 20:59
Rulík a spol. se poprali s řadou omluvenek. Pastrňák nepojede, šanci mají hráči z AHL
11. května 2026 19:37
Slavii čeká správní řízení kvůli incidentu na sobotním derby
11. května 2026 18:41
Babišova vláda oficiálně jmenovala Landovského zmocněncem
Vláda na pondělním zasedání schválila vytvoření funkce vládního zmocněnce pro plnění závazků Česka vůči Organizaci Severoatlantické smlouvy při ministerstvu obrany a jeho statut. Zároveň do této funkce jmenovala bývalého velvyslance ČR při NATO Jakuba Landovského. Projednala také návrh nového zákona o mistrovské kvalifikaci a mistrovské zkoušce nebo záměr realizovat v Ázerbájdžánu projekt výstavby pivovaru s účastí národního podniku Budějovický Budvar.
Zdroj: Jan Hrabě