Praha - Přes naše území přejde k východu okluzní fronta, během večera postoupí na naše území od západu teplá fronta. Informuje o tom ČHMU.
Počasí v noci (22-07):Skoro jasno až polojasno. V Čechách od západu postupně oblačnoaž zataženo a na většině území sněžení. Na Moravě přibýváníoblačnosti až k ránu. Nejnižší teploty -2 až -6 °C. Na východěa severovýchodě -5 až -9 °C a místy náledí. V Čechách během nocioteplování. Slabý, postupně mírný jižní až jihozápadní vítr2 až 6 m/s.
Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý pokles
Rozptylové podmínky: většinou dobré
Počasí přes den (07-24):Oblačno až zataženo, na většině území slabé sněžení. Na východězpočátku polojasno. Odpoledne a večer od západu na většině územídéšť, v severovýchodních Čechách a na Moravě zpočátku sněžení,ojediněle srážky mrznoucí. Nejvyšší teploty -2 až +3 °C, v Čecháchběhem večera od západu oteplování, v 1000 m na horách kolem -2 °C,Šumava a Krušné hory během večera oteplování. Mírný jižníaž jihozápadní vítr 2 až 6 m/s, bude během dne v Čechách a ve Slezskuzesilovat na čerstvý 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s,na horách 20 až 30 m/s (až 110 km/h).
Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý pokles
Rozptylové podmínky: dobré
Související
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
Počasí na některých místech potrápí řidiče, avizovali meteorologové
Aktuálně se děje
před 24 minutami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 57 minutami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 1 hodinou
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 2 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 3 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
včera
Co si myslí Evropané? Bojí se války a Trumpa vnímají jako nepřítele
včera
Eurovize čelí nejtěžšímu rozhodnutí v historii: Rozhodne, zda vyhodí Izrael
včera
Putin nezahálí. Po neúspěšném jednání o Ukrajině míří do Indie
včera
Cesta k míru na Ukrajině je nejistá, varuje Trump. Američtí vyslanci chystají setkání s kyjevským představitelem
Cesta k míru na Ukrajině zůstává podle Donalda Trumpa nejasná, a to i přes "přiměřeně dobré" rozhovory mezi americkými vyslanci a ruským prezidentem Vladimirem Putinem, které ovšem nepřinesly žádný zásadní průlom. Zvláštní vyslanec USA Steve Witkoff a Trumpův zeť Jared Kushner, kteří absolvovali dlouhé úterní jednání v Kremlu, se nyní chystají setkat s předním ukrajinským vyjednavačem Rustemem Umerovem na Floridě. Trump ve středu v Oválné pracovně prohlásil, že Putin by dohodu rád uzavřel, nicméně dodal, že nemůže říct, co z jednání vzejde, protože "k tanci jsou potřeba dva". Prezident také uvedl, že Spojené státy "měly s Ukrajinou něco docela dobře rozpracováno".
Zdroj: Libor Novák