Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) dnes rozšířil své dřívější varování. S možností tvorby ledovky vlivem mrznoucího mrholení by dnes měli počítat nejen obyvatelé Moravy, Slezska a jihozápadních Čech, ale i Vysočiny a jihu Středočeského kraje.
V Česku má do pátečního rána místy mrholit, ojediněle i sněžit, a objevit se může mrznoucí mrholení doprovázené tvorbou slabé ledovky. V jihozápadní polovině Čech a na Českomoravské vrchovině se může vyskytnout hlavně ve vyšších polohách v noci na pátek. Na severovýchodě republiky budou mrznoucí srážky po celý dnešek i v nižších polohách. Postupně však budou slábnout.
Upozornění na ledovku pro Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj platí do páteční 8:00, pro Benešovsko, Příbramsko, Vysočinu a Karlovarských, Plzeňský a Jihočeský kraj od dnešních 18:00 do pátečních 08:00.
Chodníky a vozovky tam mohou klouzat, chodci i řidiči by proto měli být opatrní.
Předpověď na pátek (00-24):Zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, místy mrholení, zpočátku ojediněle i mrznoucí. Na horách, během dne místy v Čechách a na severovýchodě Moravy přechodně i v nižších polohách místy polojasno. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, ojediněle tvorba ledovky. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s. V západní polovině Čech vítr jen slabý proměnlivý do 3 m/s, informuje chmi.cz.
Předpověď na sobotu (00-24):Většinou zataženo, místy mlhy a mrholení. Postupně od jihozápadu s občasným deštěm, který bude nad 1000 m přecházet ve srážky smíšené nebo sněhové. Srážky budou večer od jihozápadu ustávat. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, na západě až -1 °C a ojediněle tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný jihovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s, se během dne bude měnit na západní.
Předpověď na neděli (00-24):Oblačno až zataženo, místy až polojasno. Ojediněle déšť, nad 1000 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, ojediněle tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.
Související
Počasí: Meteorologové vydali varování před silnými bouřkami
Počasí se první zářijový týden ochladí, místy i zaprší
Počasí , náledí , Česká republika , Zima
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Soud v USA stanovil datum zahájení procesu se strůjci 11. září
před 2 hodinami
Počasí: Meteorologové vydali varování před silnými bouřkami
před 2 hodinami
Rusko kvůli střelám Storm Shadow vyhrožuje Británii údery na vojenské cíle
před 4 hodinami
Trump posílá k Íránu další letadlovou loď. Finanční síla USA vede zemi k velkému vítězství nad Íránem, tvrdí
před 5 hodinami
Po katastrofě v Nepálu se pohřešuje 1500 lidí. Počet mrtvých roste
před 6 hodinami
Politico: Šéf CIA letěl do Moskvy, aby Rusko varoval
před 7 hodinami
Počasí se první zářijový týden ochladí, místy i zaprší
včera
Írán zařadil na seznam nepřátelských vojenských cílů rádio sídlící v Praze
včera
Maďarsko poprvé oficiálně označilo Rusko za hrozbu. Vyjádřilo plnou podporu Ukrajině
včera
Spoj každých 15 minut? Eurotunel pod Lamanšským průlivem čeká vlaková revoluce
včera
Záběry, ze kterých mrazí. Lidé neměli šanci, voda brala mosty, domy i auta, mrtvých mohou být stovky
včera
Meta zaplatí pokutu 17 miliard dolarů. Facebook a Instagram čekají stěžejní změny
včera
"Je to běžné." Trump se poprvé vyjádřil k cestě šéfa CIA do Moskvy
včera
Slovensko překazilo žhářský útok na továrnu na drony. Nešlo o první případ ohrožení, řekl Kaliňák
včera
Sněmovna přehlasovala Pavlovo veto a schválila rozvolnění rozpočtových pravidel. Opozice se obrátí na soud
včera
Kanada oznámila zavedení odvetných cel na zboží z USA
včera
Sněmovna plánuje přehlasovat Pavlovo veto. Opozice se obrátí na Ústavní soud
včera
Trump stupňuje nátlak. Přejmenování jezera Ontario není jediný kontroverzní krok, který připravuje
včera
Trump má před sebou nesplnitelný úkol. Aby protiíránské sankce fungovaly, potřebuje Čínu
včera
Smrt Dolly Parton zasáhla celý svět. Amerika se halí do smutku, Trump nařídil svěsit vlajky
Hudební svět postihla těžká ztráta, když ve věku 80 let zemřela legendární americká country zpěvačka, skladatelka a filantropka Dolly Parton. Zástupci jejího týmu potvrdili, že umělkyně podlehla v nemocnici v Nashvillu krátkému boji s rakovinou. V posledních měsících musela hvězda zrušit řadu veřejných vystoupení a plánovaných koncertů kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu.
Zdroj: Libor Novák