Praha - Na území Česka budou v červenci převládat letní nadprůměrné teploty, rtuť teploměru se vyšplhá až k 32 °C, vysoké teploty by podle meteorologů měly vydržet po celý měsíc. Agenturu Mediafax o tom ve čtvrtek informovala Dagmar Honsová z Meteopressu.
Nejchladnější dny nás podle Honsové čekají hned na počátku července. Postupně se bude oteplovat a uprostřed období bude na území České republiky převážně polojasno.
Denní teploty se v první červencové dekádě budou pohybovat mezi 24 až 29 °C, na počátku okolo 16 až 20 °C, v noci klesne rtuť teploměru na 16 až 10 °C.
V období od 11. do 20. července bude na území Česka převládat skoro jasno až polojasno, podle Honsové se při přechodně zvětšené oblačnosti můžou ojediněle vyskytnout přeháňky nebo bouřky.
V polovině měsíce však bude přibývat oblačnosti, nebudou místy chybět ani přeháňky a bouřky. Teplota se během dne vyšplhá až na 32 °C.
Ke konci měsíce meteorologové předpokládají četnější srážky. Nejnižší teploty se budou pohybovat mezi 10 a 16 °C a nejvyšší se vyšplhají na 29 °C.Průměrná měsíční teplota vzduchu dosáhne 17,9 °C, a srážkově bude červenec podprůměrný. Meteorologové očekávají průměrný měsíční úhrn srážek kolem 85 mm.
Související
Počasí bude jako na houpačce, naznačuje předpověď na tento týden
Nedělní počasí bude deštivé i bouřlivé, upozornili meteorologové
Aktuálně se děje
před 44 minutami
Zelenskyj: Putin zvažuje dvě varianty, co dál. Jednou z nich je útok na Pobaltí
před 2 hodinami
Magyar dal prezidentovi Maďarska a předsedovi Ústavního soudu lhůtu na rezignaci
před 2 hodinami
Slováci v referendu rozhodnou o Ficově rentě. Volební období se řešit nebude
před 3 hodinami
„Nepřípustné.“ Macinka si kvůli výhrůžkám předvolal ruského velvyslance
před 4 hodinami
Ministerstvo zveřejnilo nové cenové stropy pro pohonné hmoty na úterý
před 4 hodinami
Magyar plánuje navázat úzkou spolupráci s Tuskem. Nechá si poradit, jak obnovit vztahy s EU
před 5 hodinami
Myanmar zakázal distribuci menstruačních potřeby. Na černém trhu stojí víc než minimální mzda
před 6 hodinami
Timmy je volný. Velryba uvízlá v Německu se dostala na svobodu
před 7 hodinami
BBC: V USA bují znepokojivý trend. Obchodníci sázejí miliony pár minut před zásadním oznámením Trumpa
před 7 hodinami
Japonsko zasáhlo silné zemětřesení. Blíží se vlny tsunami, úřady zahájily evakuaci
před 8 hodinami
Prokáže věk, umožní elektronický podpis. Do roku 2030 bude moci mít digitální identitu každý, plánuje EU
před 9 hodinami
Írán dal Trumpovi košem. Odmítnul další jednání s USA
před 9 hodinami
Ceny ropy po uzavření Hormuzského průlivu opět strmě rostou
před 10 hodinami
Rozsáhlý požár v Brně. Hoří sklad výrobků z plastu, lidé nemají větrat
před 10 hodinami
Příměří se hroutí. USA zadržely íránský tanker, Teherán poslal na americká vojenská plavidla drony
před 12 hodinami
Počasí bude jako na houpačce, naznačuje předpověď na tento týden
včera
StarDance nevynechá ani tentokrát. Prágr je posledním potvrzeným účastníkem
včera
Tenistce Vondroušové hrozí velký problém. Může dostat až čtyřletý trest
včera
Daňová přiznání už jsou přijímána jen elektronicky. Čas máte do začátku května
včera
Primátorka Vaňková po volbách nebude pokračovat. Musela na několik operací
Druhé největší české město čeká zásadní personální změna ve vedení. Primátorka Markéta Vaňková (ODS) už nebude obhajovat post v podzimních komunálních volbách. Politička odhalila, že v krátkém čase podstoupila hned osm operací.
Zdroj: Jan Hrabě