Praha - Výjimečně teplé počasí přineslo i řadu teplotních rekordů, celkem jich v ČR padlo 46. Nejtepleji bylo v pátek v odpoledne v Českém Krumlově, kde meteorologická stanice naměřila 22,4 °C , informoval Český hydrometeorologický ústav.
V Krumlově překonali rekord z roku 1971. Teplo měli také obyvatelé města Staňkov poblíž Plzně. Měrka teploměru se tam zastavila na hodnotě 19,3 °C.Zimní kabáty mohli v pátek lidé nechat doma také v Husinci. Tam vystoupala rtuť teploměru k ukazateli 20,7 °C. Čtvrtou nejvyšší teplotu naměřila automatická stanice v Příbrami. Teploměr ukázal v poledne 20,4 °C a překonal rekord z roku 1899.Teplotní rekordy padly například v Domažlicích, Býňově, Nepomuku, Mariánských Lázních nebo v Krásném údolí a dalších městech. Teplo v pátek odpoledne bylo také v Karlových Varech, Jindřichově Hradci nebo v Chebu.Vysokými teplotami se hlásilo jaro také v Kašperských horách, Bedřichově nebo na Churáňově. Ani v Praze teplotni rekordy na řadě míst nevydržely. Automatické stanice hlásí rekordy v Libuši, Ruzyni nebo v Karlově. Z pražského Klementina budou výsledky známy až večer.V pražském Klementinu má teplotní rekord pro 16. březen hodnotu 15,2 °C a byl naměřen v roce 1989. Naopak nejchladněji bylo ve stejný den v roce 1808, kdy teplota klesla na -19,1 °C.
Související
Počasí: Teploty o víkendu překonají hranici 20 stupňů, překazit je mohou bouřky
Počasí čeká o víkendu zlom. Do Česka se přižene déšť
Aktuálně se děje
Aktualizováno včera
Nové napětí v Hormuzském průlivu. Lodě hlásí, že se dostávají pod palbu
včera
Zbývá poslední jméno. StarDance odhalila již devět profesionálních tanečníků
včera
Rulíka nahradí silné trenérské duo. Moták a Gross začnou po mistrovství světa
včera
USA se nenechají vydírat, vzkázal Trump do Teheránu
včera
Írán hodlá kontrolovat průliv až do konce války. Ozval se i Chameneí
včera
Je neprávem pozapomenuta. Před 120 lety převzala Nobelovu cenu první Češka
včera
Pohřeb Jana Potměšila bude veřejný. Proběhne ve známém pražském kostele
včera
Maďarské volby ještě nejsou uzavřené. Magyarova Tisza získala další křesla
včera
Feriho propuštění se bude řešit znovu u okresního soudu
včera
Policie si převzala dalšího podezřelého v pardubické kauze
včera
Írán to myslel vážně. Hormuzský průliv je opět uzavřený
včera
Chorý zná trest za plivnutí na soupeře. Nezahraje si jen jeden zápas
včera
Bude to historické. Trump se zasnil při představě jednání s čínským prezidentem
včera
Praha otevřela nový most přes řeku. Od víkendu slouží běžnému provozu
včera
Hormuzský průliv můžeme znovu uzavřít, varoval Írán
včera
Počasí: Teploty o víkendu překonají hranici 20 stupňů, překazit je mohou bouřky
17. dubna 2026 21:44
Nebudeme riskovat. Do otevřeného Hormuzského průlivu se lodě nehrnou, mají strach
17. dubna 2026 20:39
Žádná krize nehrozí. EU popřela tvrzení IEA o nedostatku leteckého paliva
17. dubna 2026 19:22
Vance vyjádřil hrdost nad tím, že USA přestaly darovat zbraně Ukrajině
17. dubna 2026 18:07
Delegace EU dorazila do Budapešti. Začalo jednání o restartu napjatých vztahů
Delegace Evropské unie dorazila do Budapešti k zásadním jednáním, která mají za cíl restartovat napjaté vztahy mezi Bruselem a Maďarskem. Rozhovory probíhají v době, kdy dosluhující premiér Viktor Orbán poprvé od své volební porážky veřejně uznal, že jedna politická éra skončila. Přestože Orbán přijal plnou odpovědnost za výsledek své strany Fidesz, naznačil, že o jeho dalším setrvání v čele hnutí rozhodne až červnový sjezd.
Zdroj: Libor Novák