Praha - V příštích dnech se do Česka vrací teplé počasí. Po deštivých a oblačných dnech můžeme v příštím týdnu čekat skutečné léto. Počasí u nás začne postupně ovlivňovat proudění teplého vzduchu od jihovýchodu. Můžeme tak počítat s polojasnou až jasnou oblohou a teplotami atakujícími hranici 30 stupňů. Znovu se pak ochladí až koncem týdne, kdy k nám ze západní Evropy postoupí studená fronta. Informuje o tom Český hydrometeorologický ústav.
V pondělí bude jasno až skoro jasno. Ráno se v Čechách místy objeví mlhy. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 11 až 7 °C, nejvyšší denní vystoupají na 21 až 25 stupňů. Povane mírný severovýchodní až východní vítr o rychlosti 3 až 7 m/s. V úterý bude opět jasno až skoro jasno. Odpoledne a večer zejména na jihovýchodě a východě při přechodně zvětšené oblačnosti se však mohou ojediněle vyskytnout bouřky nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty čekejme v rozmezí 13 až 9 °C, nejvyšší denní pak mezi 25 až 29 stupni. Ve středu bude polojasno až skoro jasno. Od jihovýchodu bude přibývat oblačnost a místy, zejména v jihovýchodní polovině území, se objeví bouřky nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou na 16 až 12 stupňů, nejvyšší denní se budou pohybovat v rozmezí 27 až 31 stupňů. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s v bouřkách přechodně zesílí. Ve čtvrtek čekejme opět polojasno až skoro jasno. Místy však, zejména ve východní polovině území, až oblačno s bouřkami nebo přeháňkami. V noci teploty poklesnou na 17 až 13 °C, ve dne rtuť teploměru vystoupá na 27 až 31 stupňů. Od pátku do pondělí bude nejprve polojasno, ojediněle s bouřkami. Později od západu čekají meteorologové přibývání oblačnosti, na většině území bouřky a přeháňky, přecházející do občasného deště. Nejnižší noční teploty: 18 až 13 °C, v závěru období 15 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty: 28 až 33 °C, ve druhé polovině období od západu ochlazování na 20 až 25 °C.
Související
Počasí: Česko zasáhnou silné bouřky. První hrozí od půlnoci na čtvrtek
Sucho láme rekordy. Existují místa, kde jsou problémy od začátku roku
Aktuálně se děje
před 59 minutami
Juchelka může s maximálním možným zvýšením důchodů narazit u koaličního partnera
před 1 hodinou
Levákům udělali jméno. Do dějin se zapsala celá řada umělců
před 2 hodinami
Írán promýšlí reakci na možnou další eskalaci. V ohrožení by byla i Evropa
před 3 hodinami
Návrat EET se komplikuje. Senátoři vrací zákon do Poslanecké sněmovny
před 4 hodinami
Detaily vraždy v Českých Budějovicích. K činu mělo dojít před zraky dětí
před 5 hodinami
Trump dosáhl svého. Jihokorejci potvrdili zkrácení cvičení s Američany
před 5 hodinami
Se spisovatelem Páralem se lidé rozloučili v Mariánských Lázních
před 6 hodinami
Počasí: Česko zasáhnou silné bouřky. První hrozí od půlnoci na čtvrtek
před 7 hodinami
Ruský politik Mironov navrhl, aby se Orešnikem zaútočilo na Británii
před 8 hodinami
Sucho láme rekordy. Existují místa, kde jsou problémy od začátku roku
před 8 hodinami
První kroky koalice pro boj se suchem. Mají se vytipovat nejkritičtější místa
před 9 hodinami
Írán poprvé reagoval na prohlášení Hormuzského průlivu za americké území
před 10 hodinami
Exministr Fedorov chce, aby na Ukrajině proběhly volby
před 11 hodinami
Výhled počasí do poloviny září. Spalující léto už by se vrátit nemělo
včera
Policisté vyšetřují smrt herečky Panettiere. Na cizí úmysl to nevypadá
včera
Vynikající Seemanová s Knedlou. Z vydařeného ME v plavání si oba vezou domů zlato
včera
Vláda schválila koridory rychlovlaků na území Prahy
včera
CzechTourism se přesouvá pod Havlíčkovo ministerstvo
včera
Hormuzský průliv patří USA, naznačil Trump na sociální síti
včera
Zemřel Josef Vávra, reklamou proslavený sládek pivovaru Bernard
České pivovarnictví zasáhla smutná zpráva. Ve věku nedožitých 67 let zemřel po těžké nemoci Josef Vávra, vrchní sládek, generální ředitel a spolumajitel Rodinného pivovaru Bernard, který stál spolu se Stanislavem Bernardem u zrodu úspěšné firmy a byl autorem jejích receptur. Firma o tom informovala na webu.
Zdroj: Jan Hrabě